המקום הזה נראה לי מוכר...

המקום הזה נראה לי מוכר...../images/Emo222.gif

אהלן אנשים, טוב, אחרי שחברים מתלוננים כבר כמה פעמים, רציתי לשמוע אם זה קורה גם לכם: אני אוהב לחזור פעם אחר פעם למדינות שכבר הייתי בהם. אם המדינה ממש מוצאת חן בעיני, אני יכול לחזור פעם אחר פעם אחר פעם לאותה המדינה (אבל בכל פעם למקום חדש). עוד 3 שבועות אני נוסע לקמבודיה (זאת תהיה פעם III) - למקום שרציתי להגיע אבל לא היה לי זמן בפעם הקודמת. אולי זה בגלל שאני כבר מכיר איך מתנהלים דברים שם, מכיר קצת את השפה, את האוכל, את המנטליות. חברים חושבים שזה מוזר. ואיך זה אצלכם ? כל טיול זה למקום חדש ? חוזרים למקומות מוכרים ?

gesus

New member
יש בזה מהטוב ומן הרע

אם לא מיצית את המקום, אז אין סיבה שלא לחזור אליו, אבל מצד שני, אם מיצית ואתה בכל זאת חוזר לשם, את מפתח איזה קיבעון למקום שלא יאפשר לך לסוע למקומות אחרים. ככה היה לי עם אמסטרדאם. הייתי נוסע לשם כל חצי שנה (כמו סאטלנים למיניהם אבל אני אפילו לא נוגע בסמים) ובאופן כללי לא יוצא מאירופה חוץ מגיחה של שבועיים לניו יורק שגם היא די אירופאית. בעוד קצת פחות מחודש אני הולך לשבור את הקיבעון ולבלות חצי שנה בהודו ונפאל.

ליאורט1

New member
עקרונית אני בעד

במדינות היותר גדולות כמו סין והודו יש עוד המון המון מקומות שלא הספקתי לראות שמאוד שונים אחד מהשני, על הנייר הצהרתי כבר שאני אחזור בפועל אני מאמין שברגע האמת של תכנון הטיול אני אעדיף מקום חדש. מקרה אחר זה ניו זילנד שהייתי בה בכל פינה וחור והסיבה היחידה שאני לא חוזר היא המחיר, פשוט ה-מקום בשבילי. אז התשובה שלי היא על הנייר כן בפועל אני מאמין שיקח עוד זמן עד שאני אחזור לסין והודו.

מר נבו

New member
תסע לאן שנעים לך וכיף לך

אין שום רע לסוע לאותו מקום כמה פעמים. או כמו שאומרים בשכונה - אל תשים ז... מה חושבים אחרים ותעשה מה שנעים לך.

זה באמת מה שקורה

אני נוסע לאיפה שהלב לוקח. רק מעניין אותי לשמוע מה קורה אצל אנשים אחרים.

annandi

New member
אני איתך...../images/Emo9.gif

בשבילי הודו היא מקום שבא לי לחזור אליו שוב ושוב, למרות שבסוף נסיעה אני תמיד חושבת שעכשיו יקח לי הרבה זמן לחזור לשם. והנה, במאי אני נוסעת שוב, בפעם השישית... ולא, לא למקום שעוד לא הייתי בו, אלא למקום שכבר ביליתי בו כמה קייצים. כך שאין שום דבר מוזר במה שאנחנו מרגישים, אוהבים ועושים... אז תיסע לאן שהלב לוקח!

itai80

New member
זו שאלה קשה מאוד

תכל'ס, לפעמים אני רוצה לחזור לכל מקום שטיילתי בו, ולפעמים יותר מסקרן אותי מקומות חדשים. זה תלוי ביום ובשעה, אני לא חושב שלגבי יש תשובה חד משמעית. אפרופו הודו (הייתי שם), ברגע זה, זה המקום שהייתי רוצה להיות בו, לפני שעתיים זה היה דרום אמריקה, עוד שעה אולי בסין (שם עוד לא הייתי)........ איזה כיף לטייל....

משתנה...

מצד אחד יש רצון לחזור למקום שנהניתי בו, מצד שני אני טיפוס סקרן מטבעי (שגם לא ממש שוחה בכסף או מתקלח בשמפניה) ככה שעד שאני כבר יוצאת לטיול ארוך,אני אעדיף מקום חדש שלא הייתי בו. סך הכך, אם אתה טיפוס מטייל בנפש שלך, אתה תהנה בכל מקום והעולם כל כך גדול ככה שלדעתי תמיד אפשר למצא מקומות שווים חדשים שבהם עדיין לא היית ותהנה לא פחות...

jeshu

New member
השלמות כי יש מדינות שאני לא מרגיש שמיציתי את הביקור בהן. השרשור על קמבודיה הזכיר לי את זה.הייתי שם רק 10 ימים ולא כי לא רציתי יותר אלא כי פשוט הייתי צריך ללמוד משהו על התמצאות וטיול עצמאי. הודו - כי היא ענקית. בוליביה,פרו ואתיופיה - כי נשאר המון לראות ולא היה זמן.

למעלה