המלצות מעבודה הקודמת

maor650

New member
המלצות מעבודה הקודמת

שלום, רציתי להתייעץ בקשר לעניין הממליצים. תמיד מגיע איזשהו שלב בראיון טלפוני או עבודה שבו שואלים אותי אם יש לי ממליצים ממקומות עבודה קודמים (עבודה במסגרת המקצוע שלי). הבעיה היא שעבדתי רק במקום אחד כזה (במסגרת המקצוע שלי) שבו מסרבים לתת לי מכתב המלצה בגלל הספק עבודה לא טוב. הקטע הוא שמהמקום בו למדתי ורכשתי השכלה יש לי המלצה (פרויקט שעשיתי), אך היא לאו דווקא קשורה לתחום בו אני מתראיין בראיון עבודה (לרוב לא קשורה). איך ניתן להתגבר על השאלה "האם יש לך ממליצים?" בסיטואציה שכזו? תודה רבה למי שיוכל לענות ולעזור לי בעניין.

liron50

New member
הם לא מבקשים מכתב המלצה ולא חייב להיות מנהל ישיר

אם היה במקום הקודם איזה ראש צוות או מישהו אחר שהיה אחראי עליך ויכול להגיד כמה דברים טובים זה אמור מספיק.
אם אין אפשרות להביא ממליץ, כדאי למצוא סיבה מספיק משכנעת.
&nbsp
ואגב, לא תמיד מבקשים ממליצים.

בדיוק אתמול שמעתי סיפור
יש שני אנשים שעובדים איתי כיום שעבדו בעבר ביחד במקום אחר. נקרא להם א׳ וב׳.
&nbsp
א׳ התראיין ראשון אצלנו ונתן את ב׳ כממליץ.
לאחר שהתקבל, ב׳ התראיין אצלנו ונתן את א׳ כממליץ.

הקטע המצחיק הוא
ששניהם עובדים איתי כבר כמה שנים ולא ידעתי שהם היו הממליצים אחד של השני, ללא המלצה נוספת מבחוץ או מבפנים.

birty

New member
כמה ואיזה ממליצים נהוג לבקש?

ומתי נהוג להתעקש על מנהל ישיר אחרי שסיימת לעבוד?
יצא לי להתראיין במקום קטן שביקשו ממני שלושה מנהלים ישירים אחורה. רציתי להבין יש בכלל סטנדרט או מדיניות?

אין סטנדרט ואין מדיניות
דווקא בחברות ה"גדולות והנחשבות" (אפל/גוגל/פייסבוק) לא מבקשים ממליצים כלל, למיטב הבנתי, ומצד שני סטארט-אפים קטנים וקקיוניים יכולים לטרטר אותך עם בקשות הזויות. וכל דבר באמצע אפשרי.

למעלה