המטרונית - שרלטנות

מצב
הנושא נעול.
המטרונית - שרלטנות

המטרונית - שרלטנות
היום הודיעו בדף המטרונית שקו אחד מפסיק פעילותו בערב החג ויחזור רק בשישי. זו שרלטנות לשמה ועבודה בעיניים.

המטרונית - שרלטנות
היום הודיעו בדף המטרונית שקו אחד מפסיק פעילותו בערב החג ויחזור רק בשישי. זו שרלטנות לשמה ועבודה בעיניים.

droriko

New member
את התלונות תשלח לשר התחבורה

המטרונית - שרלטנות
את התלונות תשלח לשר התחבורה
לדן אין נגיעה בדבר

ויש להניח שזה קרה בגלל כתבה שפורסמה לפני

המטרונית - שרלטנות
מספר שעות על ידי עידן יוסף ב-NEWS1.
לצערי לא העליתי את אותה כתבה לפורום, אבל הנה מה שרשום כעת על ידי עידן יוסף באתר NEWS1:
"
בעקבות הפרסום הבוקר ב-News1 על ההפרה לכאורה של הסטטוס קוו, פנה משרד התחבורה לאגד, המפעילה את מרכז המידע וביקש לתקן את המידע השגוי. אולם התשובה שקיבל היא שלא ניתן לתקן משום ש"אין מי שיתקן בגלל חופשת החג".
"

כמובן שמשרד התחבורה יאמר שמדובר בטעות...
ככה זה חיבור של עיתונאות עם אג'נדה + פוליטיקה + תחבורה

תוספת:

לצערי לא העליתי את אותה כתבה לפורום, אבל הנה מה שרשום כעת על ידי עידן יוסף באתר NEWS1:
"
בעקבות הפרסום הבוקר ב-News1 על ההפרה לכאורה של הסטטוס קוו, פנה משרד התחבורה לאגד, המפעילה את מרכז המידע וביקש לתקן את המידע השגוי. אולם התשובה שקיבל היא שלא ניתן לתקן משום ש"אין מי שיתקן בגלל חופשת החג".
"

תוספת:
הכתבה המקורית הופיעה במשך מספר שעות ככותרת ראשית באתר NEWS1 כאשר כותרת הכתבה "הפרה בוטה של הסטטוס-קוו".

ממש לא הייתי מאשים בזה את עידן יוסף

תוספת:
הכתבה המקורית הופיעה במשך מספר שעות ככותרת ראשית באתר NEWS1 כאשר כותרת הכתבה "הפרה בוטה של הסטטוס-קוו".
על אף הכותרת הפרובוקטיבית שהוא נתן לכתבה המקורית. שים לב שאף לפני התיקון, נכתבו תגובות לכתבה שמציינות שהמטרונית לא תפעל בחג. זה גם לא הגיוני לחלוטין שהחלטה על אי-הפעלת המטרונית תתבצע בערג החג עצמו. נשמע לי הרבה יותר סביר שמשרד התחבורה ודן בצפון תיכננו לא להפעיל אותה כבר הרבה זמן, רק "שכחו" לספר על ההחלטה הזאת לציבור.

לא קונה את ההסבר הזה

על אף הכותרת הפרובוקטיבית שהוא נתן לכתבה המקורית. שים לב שאף לפני התיקון, נכתבו תגובות לכתבה שמציינות שהמטרונית לא תפעל בחג. זה גם לא הגיוני לחלוטין שהחלטה על אי-הפעלת המטרונית תתבצע בערג החג עצמו. נשמע לי הרבה יותר סביר שמשרד התחבורה ודן בצפון תיכננו לא להפעיל אותה כבר הרבה זמן, רק "שכחו" לספר על ההחלטה הזאת לציבור.
לא קונה את ההסבר הזה
באתר דן בצפון מופיע לו"ז קו 1 בשישי וערבי חג ובשבת וחג.
במערכת המידע של אגד מופיע שקווים 200 ו-210 יפעלו בערב ראש השנה ובראש השנה. ואגד שאחראית גם על עדכון אתר כל קו, עידכנה שהקווים הללו וקו 1 של המטרונית יפעלו בראש השנה.
האם גם אגד "שכחה" לספר על ההחלטה? או יותר גרוע סיפרה דבר שסותר את ההחלטה?
ההודעות הנמהרות באתר metrobus ובאתר דן בצפון כמה שעות אחרי הפרסום של עידן יוסף אינן מקריות, בדיוק כפי שהסמיכות של ההודעות של חברת קווים על הקווים בין בני ברק לחוף הנפרד בהרצליה ועל צמצום התדירות בחלק מקווי פתח תקוה ובקעת אונו לא הייתה מקרית.
אגב, בכתבה המקורית עידן יוסף כתב שמשרד התחבורה אישר את הפעלת הקו בראש השנה. האם עידן יוסף היה כותב זאת מבלי שידע שמשרד התחבורה אכן אישר?
אני מאמין ששר התחבורה או בכיר אחר במשרד התחבורה הנחית מסיבות פוליטיות הוראה לשנות את הכוונה המקורית לאחר הפרסום של עידן יוסף, אלא אם יוכח אחרת.
אגב לגבי התגובות לכתבה - שים לב שהתגובות בהן רשום שהמטרונית לא תפעל מתחילות לקראת הצהריים מספר שעות לאחר פרסום הכתבה. אני לא יודע מה היה קודם, אבל ייתכן שהפרסומים באתר דן בצפון ובאתר metrobus היו לפני אותן תגובות או שהיו תגובות של אנשים שידעו כבר שהמטרונית לא תפעל.

ואם אתה צודק אז מדובר במחדל חמור, בהטעיית הציבור ובזלזול בו, הן מצד משרד התחבורה, הן מצד דן בצפון והן מצד אגד.

במחשבה שנייה הנה חיזוק לטענה שלך:

לא קונה את ההסבר הזה
במערכת המידע של אגד מופיע שקווים 200 ו-210 יפעלו בערב ראש השנה ובראש השנה. ואגד שאחראית גם על עדכון אתר כל קו, עידכנה שהקווים הללו וקו 1 של המטרונית יפעלו בראש השנה.
ההודעות הנמהרות באתר metrobus ובאתר דן בצפון כמה שעות אחרי הפרסום של עידן יוסף אינן מקריות, בדיוק כפי שהסמיכות של ההודעות של חברת קווים על הקווים בין בני ברק לחוף הנפרד בהרצליה ועל צמצום התדירות בחלק מקווי פתח תקוה ובקעת אונו לא הייתה מקרית.
אגב, בכתבה המקורית עידן יוסף כתב שמשרד התחבורה אישר את הפעלת הקו בראש השנה. האם עידן יוסף היה כותב זאת מבלי שידע שמשרד התחבורה אכן אישר?
אני מאמין ששר התחבורה או בכיר אחר במשרד התחבורה הנחית מסיבות פוליטיות הוראה לשנות את הכוונה המקורית לאחר הפרסום של עידן יוסף, אלא אם יוכח אחרת.
אגב לגבי התגובות לכתבה - שים לב שהתגובות בהן רשום שהמטרונית לא תפעל מתחילות לקראת הצהריים מספר שעות לאחר פרסום הכתבה. אני לא יודע מה היה קודם, אבל ייתכן שהפרסומים באתר דן בצפון ובאתר metrobus היו לפני אותן תגובות או שהיו תגובות של אנשים שידעו כבר שהמטרונית לא תפעל.

ואם אתה צודק אז מדובר במחדל חמור, בהטעיית הציבור ובזלזול בו, הן מצד משרד התחבורה, הן מצד דן בצפון והן מצד אגד.
במחשבה שנייה הנה חיזוק לטענה שלך:
זה לא ששכחו לעדכן את לו"ז המטרונית והוא מופיע כאלו זה יום רגיל. לא, לחג מופיע לו"ז מצומצם של פעם ב-20-30 דקות. כלומר, כן היתה כוונה להפעיל את הקו במתכונת מצומצמת.

scooby5

Member
לפחות קו 210 עבד אתמול

לא קונה את ההסבר הזה

לפחות קו 210 עבד אתמול
כך שלא ברור לי למה אגד כן והמטרונית לא.
במיוחד אחרי שפורסם לוז גם לערבי חג בעמוד הפייסבוק.

אולי כי עידן יוסף התמקד במטרונית ולא בקווי

לפחות קו 210 עבד אתמול
כך שלא ברור לי למה אגד כן והמטרונית לא.
במיוחד אחרי שפורסם לוז גם לערבי חג בעמוד הפייסבוק.
אגד?
אבל מעניין האם גם קו 200 עבד.
יש לי גם מחשבה אחרת, אבל היא כבר קונספירטיבית מדי, אז אשמור אותה לעצמי.
יהיה מעניין לראות מה יקרה בראש השנה בשנה הבאה...

25306yosef

New member
מעניין לראות מה יקרה השנה בסוכות, שמחת תורה,

אגד?
אבל מעניין האם גם קו 200 עבד.
יש לי גם מחשבה אחרת, אבל היא כבר קונספירטיבית מדי, אז אשמור אותה לעצמי.
יהיה מעניין לראות מה יקרה בראש השנה בשנה הבאה...
מעניין לראות מה יקרה השנה בסוכות, שמחת תורה,
פסח א', פסח ב', שבועות, וכו...

mister K

New member
לא היה מופר כאן שום סטטוס קוו.

"
"

מעולם לא היה הסכם או הנחייה כלשהי שאסרה הפעלת קווי תח"צ בחיפה בחגים. ראש השנה לצורך העניין הוא כמו שבת וגם אם עד עתה לא הופעלה תחבורה ציבורית בחיפה ביום זה, אין הדבר אומר שיש הסכם או הסדר כלשהו שמחייב זאת.
עם זאת, משום מה גם לי נראה שהלו"ז שהתפרסם היה שגוי במקור ושלא הפרסום הוא שהביא לסגירת המטרונית בחג (אבל הסגירה כמובן גרועה מאוד גם בלי קשר).

אבל השאלה שמופנית לעידן יוסף, היא מדוע כל כך איכפת לך מזה שלחילונים ניתן שירות תח"צ בחגים??? זה כואב לך או פוגע בך אישית?
לפני קצת יותר משנה גם פרסמת באתר כתבה (שבזמנו לא ניתן אליה קישור בפורום ולכן גם לא התפתח דיון) בה האשמת כמעט את כל חברות התח"צ המפעילות קווים בשבת בלא פחות מעבירה על החוק... מה שאינו נכון כמובן, מכיוון שבחוק קיימות חריגות המאשרות את הפעלת כל הקווים המדוברים באופן חוקי לחלוטין (וזה מה שגם נכתב אז בתגובותיהם של כל המפעילים בהם עסקה הכתבה).
מי שלא רוצה להשתמש בשירותי תח"צ בשבתות ובחגים, שלא ישתמש! אבל תהיה בטוח שהשירות מופעל באופן חוקי לחלוטין ואתה לא תצליח להוכיח אחרת...

25306yosef

New member
אני מסוגל להבין את המניעים שלו

מעולם לא היה הסכם או הנחייה כלשהי שאסרה הפעלת קווי תח"צ בחיפה בחגים. ראש השנה לצורך העניין הוא כמו שבת וגם אם עד עתה לא הופעלה תחבורה ציבורית בחיפה ביום זה, אין הדבר אומר שיש הסכם או הסדר כלשהו שמחייב זאת.
עם זאת, משום מה גם לי נראה שהלו"ז שהתפרסם היה שגוי במקור ושלא הפרסום הוא שהביא לסגירת המטרונית בחג (אבל הסגירה כמובן גרועה מאוד גם בלי קשר).

אבל השאלה שמופנית לעידן יוסף, היא מדוע כל כך איכפת לך מזה שלחילונים ניתן שירות תח"צ בחגים??? זה כואב לך או פוגע בך אישית?
לפני קצת יותר משנה גם פרסמת באתר כתבה (שבזמנו לא ניתן אליה קישור בפורום ולכן גם לא התפתח דיון) בה האשמת כמעט את כל חברות התח"צ המפעילות קווים בשבת בלא פחות מעבירה על החוק... מה שאינו נכון כמובן, מכיוון שבחוק קיימות חריגות המאשרות את הפעלת כל הקווים המדוברים באופן חוקי לחלוטין (וזה מה שגם נכתב אז בתגובותיהם של כל המפעילים בהם עסקה הכתבה).
מי שלא רוצה להשתמש בשירותי תח"צ בשבתות ובחגים, שלא ישתמש! אבל תהיה בטוח שהשירות מופעל באופן חוקי לחלוטין ואתה לא תצליח להוכיח אחרת...
עיתונאים מהסוג הזה מחפשים מתחת לאדמה דברים עליהם יוכלו לעשות כתבה, וכך בדיוק זה נראה. וזה ההבדל בין עיתונאי אמיתי, לבין עיתונאי מזוייף שיודע רק לעשות קופי פייסט להודעות לעיתונות או לקומוניקטים.

הבעייה היא שככל הנראה מישהו במשרד התחבורה נבהל מהכתבה הזו ופחד שנעשה פה משהו שעלול לסכן את יציבותה של הממשלה (ובעקיפין את תפקידו), ולכן הוא נתן לאלתר את ההוראה שניתנה להשבית את המטרונית. לא היה לו את הזמן להתייעץ עם עורכי דין, ולכן העדיף לעשות את מה שעשה...

אם הדבר הנפשע הזה של משרד התחבורה יעבור בשתיקה מצד משתמשי התחבורה הציבורית, סביר להניח שבקרוב מאוד נראה את המטרונית מושבתת גם בשבתות.

mister K

New member
יש לי הרגשה שהסיבה היא גם אידיאולוגית.

עיתונאים מהסוג הזה מחפשים מתחת לאדמה דברים עליהם יוכלו לעשות כתבה, וכך בדיוק זה נראה. וזה ההבדל בין עיתונאי אמיתי, לבין עיתונאי מזוייף שיודע רק לעשות קופי פייסט להודעות לעיתונות או לקומוניקטים.

הבעייה היא שככל הנראה מישהו במשרד התחבורה נבהל מהכתבה הזו ופחד שנעשה פה משהו שעלול לסכן את יציבותה של הממשלה (ובעקיפין את תפקידו), ולכן הוא נתן לאלתר את ההוראה שניתנה להשבית את המטרונית. לא היה לו את הזמן להתייעץ עם עורכי דין, ולכן העדיף לעשות את מה שעשה...

אם הדבר הנפשע הזה של משרד התחבורה יעבור בשתיקה מצד משתמשי התחבורה הציבורית, סביר להניח שבקרוב מאוד נראה את המטרונית מושבתת גם בשבתות.
יש לי הרגשה שהסיבה היא גם אידיאולוגית.
זה שהוא חובש כיפה (סרוגה אמנם) זה ידוע, אבל לא כל מי שחובש כיפה גם רוצה לכפות נהלים דתיים על מי שלא מאמין בכך ולשבש בכך את אורחות חייו.
לפני כמה שנים עידן התבטא כאן בפורום ואמר שהוא אינו מביע דעה בנושא תח"צ בשבת, אבל לאור מספר כתבות שפרסם בנושא זה ממש לא נראה כך. לפני פרסום כתבות כאלה (וכבר היו לו כמה) הוא צריך לקחת בחשבון שהוא פוגע ביודעין בציבור החילוני.

וכן עידן היקר, אני בהחלט מצפה לתגובתך לאחר צאת השבת הקרובה (ובתום העוצר בן 73 השעות
) ואני חושב שגם שאר חברי הפורום שמכירים אותך.

לגבי המטרונית, בקווים 2 ו-3 כבר עכשיו מתבצעת כפייה דתית. הקווים שהיו מתוכננים להתחיל לפעול בשבת החל משעות אחר"צ כנהוג מזה שנים בחיפה והקריות, מתחילים לפעול רק מצאת השבת. דבר שלא היה מעולם באף קו בחיפה! בכך הורע השירות מהקריות לחיפה בשעות אלו ובמיוחד מקרית אתא להדר, מכיוון שמי שרוצה לנסוע בקטע הזה בשבת אחר"צ צריך כעת לנסוע בשלושה אוטובוסים. בהתחלה אפילו פורסם לו"ז לקווים 2 ו-3 החל משבת אחר"צ וברגע האחרון הוא שונה. בקיצור, אין פה שום סטטוס קוו ואף אחד לא שומר עליו. לכן גם החילונים לא צריכים לשמור עליו אלא לפעול לביטולו המוחלט ולא רק בחיפה.

לגבי קו 1, אין סיכוי שהוא יושבת בשבתות ופעילותו היא כבר עובדה בשטח כמו פעילות קווי הלילה בשישי. אם תהיה מתישהו כוונה להטיל עליו עוצר בשבת, אני נשבע שאני אישית אגיע לחיפה במיוחד ואעשה בלאגן (כמובן יחד עם כל הארגונים החילונים שיפעלו נגד כך ברגע שהדבר ייוודע).
ואל תדאג ליציבותה של הממשלה, אל תשכח שאין בה חרדים עכשיו. הבעיה היא פחדנים מסוגו של ישראל כ"ץ שתמיד מפחדים מהחרדים גם אם הם בחוץ.

היה דמגוג ונשאר דמגוג

"
"

היה דמגוג ונשאר דמגוג

gen1

New member
המטרונית היא לא בהמה

המטרונית - שרלטנות
המטרונית היא לא בהמה
שלום!המטרונית היא לא בהמה (ממשיך מישהו שהמתין יחד איתי לקו 3 אתמול בהנביאים הוא רצה להגיע לשוק תלפיות אני לקרית ים ) כתוב בתורה שיום שבת תתן גם לבהמה לנוח ,וכל הסיפור התחיל מזה שראש העיר יונה יהב הודיע שהמטרונית תפעל כל חג ראש השנה אז...

raminec

New member
והיהודים הטובים

המטרונית היא לא בהמה
שלום!המטרונית היא לא בהמה (ממשיך מישהו שהמתין יחד איתי לקו 3 אתמול בהנביאים הוא רצה להגיע לשוק תלפיות אני לקרית ים ) כתוב בתורה שיום שבת תתן גם לבהמה לנוח ,וכל הסיפור התחיל מזה שראש העיר יונה יהב הודיע שהמטרונית תפעל כל חג ראש השנה אז...
והיהודים הטובים
החליטו שגם מי שלא בא לו לנוח, נאלץ אותו לנוח על אפו ועל חמתו.

נשמות טובות...

מצב
הנושא נעול.
למעלה