המחשבים של היוזרים מחוברים לרשתות אחרות...

Rיקושט

New member
המחשבים של היוזרים מחוברים לרשתות אחרות...

יש אצלנו מצב שמחשבים ניידים המחוברים לרשת של החברה ע"י כבל גם מחוברים לwifi השונים שיש באיזור (ציבוריים למינהם) או ל3G (המחשבים כוללים 3G מובנה).
מכוון שה metric של הכבל גובר על אלחוטי אז הDGW הוא של החברה, אבל בכל זאת ניתן לקיים תקשורת על גבי הרשת השניה הציבורית שמחוברת למחשב, לי זה נשמע כמו backdoor לתוך הארגון שמוגן ע"י FW יקרים.

מה אתם עושים אצלכם במצבים כאלו?
האם זה מפריע לכם בכלל?

F00D Is G00D

New member
חח, זו הסיבה ש HP זכו באחד המכרזים שלנו !

יש להם פונקציה בביוס (שאפשר להזמן מופעלת מראש) lan/wlan switching שעושה בדיוק את זה !

למחשבים אחרים הרצנו איזה סקריפט קטן ברקע והתאמנו אותו גם ל 3g (אין לי אליו גישה יותר....) באיזשהוא שלב וויתרו עליו - לא ברור לי למה.

http://gallery.technet.microsoft.com/scriptcenter/Disable-wireless-f3bcf66f

Rיקושט

New member
הבעיה היא שהאנשים הם ניידים, באים והולכים.

אני לא יכול לסגור להם את האלחוטי תמידית.

ובשביל סקריפט אני צריך שהם יעשו logon כאשר הם מחוברים לרשת וזה כמעט ולא קורה כי הם בעיקר עושים Logon כאשר הם offline ורק אז מתחברים לרשת, אז מתי הסקריפט ירוץ?.

מה שלדעתי אנחנו צריכים זה טריגר שמערכת ההפעלה תדע שהיא עכשיו נמצאת ברשת המקומית של החברה ומתבצעת סגירה אוטומטית של הממשקים האלחוטיים.

לא ירדתי לעומק הנושא עדיין, עניין אותי לשמוע מה יש לכם להגיד בנושא.

F00D Is G00D

New member
מממ

הרעיון של HP זה כשיש לינק פיזי על הכרטיס רשת הם מכבים את ה wifi 3g. לא לכבות באופן קבוע (שאפשר כמעט בכל ביוס).

הסקריפט ? משימה מתוזמנת? קמפל אותו לסרביס ? איך שתרצה...

Infin1ty

New member
בטוח אפשר לכתוב משהו לווינדוס

אין לי מושג בווינדוס, אבל בלינוקס אתה יכול לכתוב משהו שיתממשק עם udev שברגע שתכניס כבל לכרטיס רשת אוטומטי כל ה interfaces האחרים יבוטלו.
אני מניח שבווינדוס אפשר גם.

For Martha

New member
בתור מישהו שעובד המון עם HP,

זה אחד הפיצ'רים הכי טובים שנתקלנו בהם.

רק תן לי להבין,
בגדול,
אתה יכול לבחור עדיפות לממשק דרכו הם יעבדו, אבל אתה רוצה לבטל לחלוטין את הלינק הפיזי נכון?

נק nick

New member
יש NAC

שמוגדר שלא לתת לשני כרטיסי רשת להיות מופעלים בו זמנית,
או שהוא מכבה את הפורט של הכרטיס הפיזי בסוויטץ'.

למעלה