המארח - העצוב שמח

המארח - העצוב שמח

היציאה מהבית עם 2 הצעטוטים הקטנים היתה משימה!!!! הייתי מוכנה לנקות את כל הבית רק לא לרדוף אחרי הזעטוט הקטן שבורח לי כל הזמן - ולהלביש אותו לקח לי כמעט כל הזמן שבעולם. סוף סוף המשימה הסתיימה!!!! אני מרימה את התינוק בעלי עם הקטנציק וקדימה!!! לאוטובוס.....הנסיעה באוטבוס העבירה בנו תחושה של בילוי בגימבורי האן האן השמיע הקטן פי..פי..פי.. והנסיעה היתה חוויה בלתי נשכחת. תחנה סופית והופ ירדנו - קבענו עם זוג חברים ולכן מהרנו בעוד אנחנו צועדים בערך 20-30 קמ'ש כיוון שזה הכח שנשאר לנו לאחר ההתארגנות והיציאה מהבית - והבילוי בנסיעה באוטובוס הגענו באפיסת כוחות לחברים שחכו לנו. הביקור הקצרצר שערכנו את הצדיק את הנסיעה הארוכה ולכן החלטנו לנוח בפארק למרגלותיו של עץ ירוק ונוף מרגיע כשהילדים יוכלו להשתובב ולהוציא אנרגיות שעוד נשארו להם מהבוקר. בדרך פגשנו חבר נוסף איש בודד אותו הכרנו לא מזמן. מה נשמע מה שלומכם הוא שאל מצויין וכאלו התעוררנו לחיים. בואו כנסו תשתו משהו. היססנו התביישנו לומר לו .תשתו משהו קטן ותלכו בבקשה! אני מאוד אשמח. משהו בקול שלו קסם לנו, נעם לנו וכמו מנגינה נעימה הנהנו בראשנו למה לא ! בטח נו... כמה דקות. נכנסו לביתו של המארח והבית חמים והאוירה חדרה לתוכנו כאילו אנו נמצאים בסאונה. לפתע! יצא המארח עם כנור ביד והתחיל לנגן והילדים התחילו למלמל איתו את אותה מנגינה והאיש החל לרקוד כשהוא שמח ורוקד אך... הוא פלט כמה שאני אוהב ילדים אך... הוא אמר כמה שקשה להיות לבד לפחות יש לי את הכנור והיום יום מאושר מאוד בו זכיתי לנגן לכם ולילדים עשיתם לי טוב על הלב.. והוא החל מספר כל בוקר אני קם ומנגן לי לעצמי מנגינות וזה נותן לי כח למחר כי מה בעצם יש לי בחיים רק דבר יקר עליו אני שומר השמחה! השמחה ! ובימים בהם יוצאת לי מנגינה עצובה! אני יודע שאחריה באה גם מנגינה שמחה והכנור הוא חברי הטוב ביותר. ואת אורחי הנכבדים נתתם לי להרגיש שיש לי לנגן לעוד אנשים מקסימים כמוכם ... שעה ועוד שעה חלפה ועוד שעה ולא רצינו לעזוב את האיש הנפלא כל כך היה לנו טוב .... כל כל היה לנו נעים... אדם מקסים בודד שהטעין את עצמו במנגינה שנתנה לו כח להמשיך את החיים... ולא רצינו ללכת ולא רצינו לחזור אך היינו חיים להתעורר לאותה מציאות של החיים ולהבין שכאן בבית של המארח העצוב שמח למדנו שלא חיים כמה הולכים ולאן הולכים העיקר שניתקל באנשים טוב אנשים פשוטים שמדברים אתך בלי מסכה מדברים מהלב את הלב כשהבדידות מצטיירת על פניהם והלב הרחב שבליבם ממלא בנו חלל ונותן לנו כח להמשיך נפרדנו מהאיש היקר כשהבטחנו לבקר שוב כשאנו מלאי בכוחות עם חיוך גדול והמגנינה מתנגנת בלבנו צעדנו כ-70 קמ'ש מאושרים מחבקים את הילדים ונהנים מכל רק שקבלנו בחיים. ואת התודה הגדולה אנו מעניקים לאיש פשוט שהוסיף לנו עוד תבלין להבין את המשמעות של החיים - מנגינה ושמה שמחה.. וזה טבוע בי ובכך אז.. אם נקח מוסר השכל נבין שנשליך את הטפל ונתמקד בעיקר החיים - שמחת חיים ( מבוסס על סיפור אמיתי) כל הזכויות שמורות למחברת.

נמצק

New member
זה בודאי ספור עם

שמתגלגל דורות. והוא פרי עטך וזה מקרוב נהגה. הלא כן? ומה חשקה נפשך? לספרו או להוציאו לאור כספר? אתמהה.

לנמצק.

הסיפור נכתב מיופיה של פגישה נפלאה אותה חווינו. וכמו בכל סיפור יש גם מציאות סינדרלה היתה וקיימת עד היום גם אם היא נכתבה אז לא פעם פגשנו בסינדרלה מודל 2001 - 2003 - ואפילו 2006 - גם אם סיפורי מתגלגל דורות זכיתי לחות אותו במציאות נפלאה - פרי עטי - פרי עיתים - ומה חשקה נפשנו לספר אותו - לכתוב אותו בכל נוסח העיקר שיהיה בו מוסר השכל לנו ולדורות הבאים- הפלא ופלא שסיפורי - עם סופרו ויסופרו לנו ולדורות הבאים - ולא פלא שנתקלתי בסיפורי זה - כמו שנתקלו בו אבו אבותיי - אימותיי- וכל אדם נפלא שזכה להרגיש את מה שהרגשנו - העיקר - שיבושם לכותב לקורא - ולכל מי שחשקה נפשו לקרוא משהו שיש בו נתינה פשוטה - ולך הקורא שיבושם גם לך...

אני לא מבין

אני לא מבין מאיפה צץ מוטיב סינדרלה ןאני לא מבין מה בסיפורך מתגלגל דורי דורות אני לא מבין מה קורה שם בסיפור אבל אני מבין שבזכות הסיפור הצלחת לצעוד עם משפחתך 70 קמ"ש אני מבין שלסיפור הזה כוחות גדולים עבורך אני מבין שאת רוצה לספר אותו לעולם אז באם תסבירי לי כאן. מה הכוונה, וומה ברצונך להעביר. אשתדל לעזור להפוך אותו לסיפור, בעל מאפייני סיפור. בברכה משה

למשה גלזר

סינדרלה, דורי דורות היתה תשובה לשאלה ששאל אותי קורא בפורום. נכון, הסיפור שמבוסס על מקרה אמיתי הצעיד אותנו קדימה עם כוחות מחודשים 70 קמ'ש רציתי לספר ולשתף את הקוראים על מנת להבין כמה כח אפשר לקבל מאנשים פשוטים הסיפור מדבר בעד עצמו וכל אחד לוקח ממנו משהו לחיים ואם גרמתי לאדם אחד לחיוך לשמחה לכח - זה מה שרציתי שהסיפור יעשה. כיוון שאני מאוד אוהבת לכתוב סיפורים מהחיים ולמדתי להיות מספרת סיפורים אני אשמח גם אם הסיפור שכתבתי יצא לאור וכיון שאין לי כרגע את היכולת הכספית להוציא אותו לאור - אז גם לאדם הפשוט הוא פה לספר את סיפורם של האנשים הכי פשוטים שבעיני הם הכי יפים מקסימים וטובי לב. למדתי להכיר אותם מקרוב וכשאדם לאדם - אדם אז הוא פשוט מאוד נשאר בן-אדם וכשאנו מחפשים את היופי שבכל אדם אנחנו גם מוצאים. לשמחתי הרבה זכיתי אני ומשפחתי להתקל באנשים טובים שהושיטו לנו לו פעם יד וכבדו אותו בטוב לבם הרחב - ומהאנשים שהמסכה ערטלה את פניהם ניסיתי לחפש בהם את היופי האמיתי של האדם לפעמים יכולתי למצוא ולפעמים לא וחבל. ובפורם זה זו ההזדמנות לומר משהו מהלב שלי של אלו שנתקלתי בהם במשך חיי והעלתי את יופיים האמיתי דרך סיפור - אמיתי כנה וכל מי שמזדהה איתו סחתיין - אני עדיין מאמינה וחולמת שגם לסיפורים האמיתיים האלה שיש בהם כח ושם - יצאו לאור לכל דבר יש זמן - ובעולם - בו אנו נמצאים אנו מקבלים כח מהחיים ואנשים נפלאים - הלוואי הלוואי שאוכל להוציא את אותם סיפורים נפלאים של אותם אנשים מקסימים שזכיתי להתקל בהם. ובינתיים אני ממשיכה לכתוב ולכתוב הדיו בעט יש בה תקווה שעם אותה פשטות אותה אהבה ולאותם אנשים חרטתי בלבי שאהיה להם לפה - ולא פעם החברה הפנתה להם עורף ואני מצאתי בהם את היופי האמיתי ואלו הם חבריי - מכריי ומשפחתי.

אה, נחמד ובהצלחה

שני סיפורים ששלחת, וודאי לי שאת יודעת כי הם מקבילים לסיפורים חסידים אשר כבר קיימים. הם חופפים בשמחה והתמימות הם שונים בחוסר שלהם לאפיון ז'אנר של דוגמה אישית של הגיבור/הרב הגורמת לשנוי (בסיפור הסבא), והתקלות באדם זר היוצק בך כח אלוהות (בסיפור הזה), הם שונים בהעברתם לשפת יום ובהתעלמות מצורות כתיבה של סיפור, זה גורם לי לקצת אובדן של קו הבנה, זה גורם לי להרבה שמחה שעוד קיימת התלהבות. בהצלחה משה

למעלה