הלקטינה "הגדולה" מול "הקטנה"

חנול

New member
הלקטינה "הגדולה" מול "הקטנה"

אהלן, אני שבוע אחרי לידה. לאחר ניתוח הקטנת חזה. לאחר הלידה הינקתי את הילי שלנו ולאחר כיום -יום וחצי הקטנה סרבה להמשיך לינוק ונהיתה מתוסכלת על השד. בעצת היועצת הנקה התינוקיה השגתי משאבה, ושם התגלה לחרדתנו כי אני מיצרת כמות חלב קטנה (פחות מ-10 CC). הקטנה צרחה נוראות על השד ולכן הורדנו אותה מהשד, והמשכתי לשאוב כדי להמשיך וליצר עידוד, ואכן היום, כמעט שבוע אחרי אני מוציאה 20CC בשאיבה, אבל "תקועה" על הרף הזה. הקטנה כמובן מאז כבר לא על השד- פשוט כי חבל-היא צורחת נוראות ובכלל לא רוצה. כך שאני שואבת ונותנת לה מה שיוצא ומוסיפה תחליף. בינתים הכמויות שלה גדלות (היום כבר 70CC) והיחס בין חלב אם לתחליף הולך לרעתי...מה גם שישנה בעית גזים, שאני לא בטוחה שכל סוגי האוכל השונים לא יוצרים לה.. בעצת יועצת הנקה שכרתי את הלקטינה הגדולה. היא התבטאה שאין לה מה לבוא אלי עד שהכמויות לא יגדלו-ואני הייתי עם תקוה שהלקטינה הגדולה תעשה שינוי בשאיבה, והנה אני מגלה כי הלקטינה הגדולה שואבת פחות חזק מהמדלה שקניתי בשילב-הפושטית של ה-400 ש"ח שואבת יותר חזק! האם יכול להיות?

ברוכה הבאה חנול ../images/Emo140.gif

ומזל טוב להולדת הילי חיית המסיבות
לגבי המשאבות, לכל אשה מתאימה משאבה אחרת. אמנם הלקטינה נחשבת לאחת המשאבות הטובות ביותר שיש, אולם גם היא אינה מתאימה ל-100% מהנשים. אם המיני-אלקטריק יותר טובה לך, את כמובן יכולה לשאוב איתה. מי היועצת שדיברת איתה? מאיפה את בארץ? יכול להיות שבעת הקטנת השד היתה פגיעה במערכת החלב ולכן את לא יכולה לייצר מספיק חלב. איך את נותנת להילי את החלב השאוב? האם היועצת דיברה איתך על SNS? כמה פעמים את שואבת ביממה וכמה זמן בכל פעם? ברעננה יש יועצת הנקה שמתמחה בבעיות בהנקה לאחר ניתוחים בשדיים. שמה סוזן נחמן-סרברניק והטלפון שלה: 8274 771 09. אולי כדאי לתת לה צלצול. בינתיים אני מצרפת לך שני קישורים שיכולים להועיל לך (אם את עדיין אינך מכירה אותם) - ראשון - אתר המוקדש כולו לנושא ושני - סיפור אישי.

חנול

New member
אהלן אפרת ובלינקה

אחרי שכתבתי הודעה כזו ארוכה היא נמחקה, אז שוב. אני שואבת ונותנת לה בבקבוק. המיני אלקטריק פשוט שואבת הרבה יותר חזק ואני מוציאה את אותם 20CC בחצי זמן. עם הלקטינה אני יושבת למעלה מחצי שעה בשביל זה..אני שואבת כל 3-4 שעות, ובלילה לא, מה שגורם לכך שבבוקר מצטברים 30 CC. אני רוצה להניק, אבל לשאוב כל שעתיים וחצי יחד עם תינוקת שצריכה החלפה-האכלה-הרדמה.....וגם בין לבין סטריליזציה וחיים-אני חוששת לשפיותי... אני מוכנה להשקיע אבל משהו חייב קצת להשתנות. אני בקשר עם יועצת בשם דוריס ספרר, שנתנה לי להבין שעד שהכמויות לא יעלו אין לה כ"כ מה להגיע..מהיום השני בבית שהוצאתי סביב ה-7 מ"ל, עליתי די מהר ל-20 ואני "תקועה" על 20 כבר יומיים. אז מה עושים? אני זרקנית או שפשוט לא נראה שהחזה ייתן יותר מזה? קשה לי לשבת לשאוב כל שעתיים וחצי- זה טירוף שבו אני לא אעמוד. מה עושים?

בלינקה

New member
איפה shno בעסק?

אמא? אחות? סבתא? חברה טובה? כשאני שאבתי מלא (שבועיים וחצי) האיש עשה סטריליזציה, האכיל רוב הפעמים, דאג לאמבטיות והרדים. אגב להרדים, ניסית להשכיב אותה לידך/עליך במיטה, ולישון ככה, איתה? סיכוי טוב שהשינה של שתיכן תהיה מוצלחת למדי. האם דוריס (אכן, יועצת מוסמכת ומנוסה) נתנה לך הנחיות איך להגביר את התפוקה? אמרה משהו על הניתוח? אולי בכל זאת כדאי לדבר עם יועצת אחרת, שאולי תהיה לך יותר כימיה איתה.

חנול

New member
SHNO היקר עובד 12 שעות

ביום, ולכן אני עם אמא מהבוקר עד אחרי הצהרים (יותר נכון אמא איתי), אבל גם יש גבול לכמה אני יכולה... אגב, בהחלט ניסינו שהיא תרדם עלי או על SHNO ובאמת אז זה היה בסדר, אבל אני כל הזמן בניסיון שהיא תשן בעריסה- שם אני מרגישה שהיא בטוחה. כשהיא עלינו או לידינו אני ישנה הרבה פחות טוב גלל הדאגה לה... הנחיות איך להגביר תפוקה אין-אולי תוכלי להציע משהו לאכול יותר מתאים? אני אוכלת יחסית מעט כי אין זמן ואין לי כ"כ חשק, אבל אני משתדלת בשבילה להכניס. אני אראה מחר מה קורה עם דוריס, ואם לא אולי כדאי באמת להחליף..לו רק גלית הייתה פנויה היה לי כיף גדול...

בלינקה

New member
תשמעי, את שואבת לא מעט

70 מ"ל בחצי שעה שבוע אחרי לידה זו לא כמות רעה. איך מגבירים כמויות? אני לא מומחית (סתם כחולה
). שואבים כמו שאמרתי לך (אם את לא יכולה כל שעתיים וחצי, לפחות תשאבי 7-5-3). אוכלים סביר, שותים, נחים. אני יודעת שזה לא פשוט שבוע אחרי לידה. אחרי ניתוח הקטנת חזה, את לא יכולה להסתמך על עצות בפורום. את חייבת יועצת שתראה אותך ותשב איתך. רשמת את השם שאפרת נתנה לך? ולמה את רוצה עריסה? את מכירה את כללי השינה הבטוחה עם תינוק? תינוק בין אמא לקיר, בלי שמיכות עבות וכריות עבות, הורים לא מעשנים, לא נוטלים תרופות באופן קבוע, לא עושים שימוש באלכוהול או סמים, לא סובלים מעודף משקל קיצוני. זה בטוח, להרבה הורים זה נוח, בודאי בהתחלה.

חנול

New member
20CC לא 70..וואחד הבדל

את עדיין באותה דיעה? אולי כתבתי איפשהוא 70 בטעות. 20 מ"ל בחצי שעה..אבל רק 20...לא יותר...

michal@gal

Active member
מנהל
כדי להגביר כמויות

אפשר לקחת כדורי חילבה. הם הוכחו מדעית כמגבירים כמויות חלב. יש גם טיפות שנקראות "חלב רב" שמכילות גם חילבה, וגם הן ידועות כעוזרות. יש גם כדורים, שבמקור הם נגד בחילות, אבל כתופעת לואי הם גם מעלים כמויות חלב. כדי לקבל אותם צריך לקבל מרשם רופא, אבל כדאי קודם להתיעץ עם רופאה שהיא יועצת הנקה - ד"ר ליבוביץ באודים או ד"ר צימרמן בירושלים. צריך להקפיד על שתיית מספיק מים. אם לא שותים מספיק, כמויות החלב קטנות.

yoyo10

New member
השאלה אם זה יעזור אחרי ניתוח חזה

אולי הבעיה היא במיקום הצינורות של החלב ולא ביצור עצמו

michal@gal

Active member
מנהל
לפי מה שאני מבינה

אם קיים ייצור, אפשר להגביר אותו. כמובן שזה לא מבטיח שאפשר להגיע לייצור מלא, אבל אפשר להגיע לכמויות יותר משמעותיות.

חנול

New member
יפה, גם אני בניתי על זה

בינתים "תקועה" על 20 CC. חייבת להודות שאני עם תינוק ראשון, ורק עכשיו נגמר השבוע הראשון..ולכן- לא אוכלת מספיק טוב, אבל מנסה להקפיד לשתות. אני גם לא מצליחה לשמור על שעות שאיבה קבועות וברור לי שהכל תורם. האם אחרי שבוע שהקטנה לא ראתה ציץ לרפואה עוד יש סיכוי להחזירה לשד? האם יש טעם להחזיר לשד בשביל כמות כזו מצחיקה? אני ממשיכה לשאוב לדעתי יותר בשביל ההרגשה שלי שעדיפה אפילו כמות של 20

חנול

New member
המשך הודעה-נשלח מהר מדי...

CC במקום כלום..אבל בואו בנות תהיו כנות עם עצמכן- יש טעם להמשיך עם כמות כזו? אני לא הורגת את עצמי על כלום? אני לא יודעת אם זה מוגזם או שאני באמת עושה בשבילה איזה שירות שתורם לה?....

אפרת_ח

New member
קודם כל ההרגשה שלך נכונה ../images/Emo45.gif

עדיף קצת חלב אם על לא-כלום. דיברת שוב עם דוריס?

בלינקה

New member
פרה פרה

תינוקות יכולים לחזור לשד גם אחרי שבועיים וחצי (היונקת הפרטית שלי) וגם אחרי תקופה ארוכה יותר. כל סיסי של חלב אם הוא טוב בשביל הבת שלך. מה שאת שואבת זה לאו דווקא מה שהיא תצליח לינוק. תינוקות יעילים יותר מכל משאבה. והכי משמעותי: בגלל הניתוח שעברת, יכול להיות שבאמת לא יהיה לך מספיק חלב בשביל הנקה מלאה. אולי כן, ואולי לא. את חייבת לראות יועצת הנקה. הפורום לא מספיק.

כל טיפת חלב אם היא משמעותית

ו-20 מ"ל 8 פעמים ביום זה 160 מ"ל - כמות לא מבוטלת. כפי שציינתי למטה, במקרה שלך אני ממליצה על SNS - הזנה בתמ"ל אבל על השד. כך היא גם תלמד לינוק מהשד (ועדיף מוקדם מאשר מאוחר), גם השד יקבל גירוי נוסף, טוב מאשר הגירוי של המשאבה, כדי לייצר יותר חלב, וגם תוכלי להמשיך להזין אותה בתמ"ל לפי הצורך. את יכולה גם בצד אחד להניק עם ה-SNS ובצד השני לשאוב. הנקה מצד אחד עוזרת לרפלקס שחרור החלב ולשאיבה בצד השני. כדי להשתמש ב-SNS כמו שצריך ולהעריך את יכולת ייצרו החלב שלך, לדעתי המקצועית את זקוקה למפגש עם יועצת הנקה. אם את ממשיכה לא להשיג את דוריס, התקשרי לסוזן שאת מספר הטלפון שלה נתתי למעלה - הנקה לאחר ניתוחים בשדיים זה תחום המומחיות שלה.

בלינקה

New member
ברוכה הבאה ../images/Emo13.gif

אני קצרה בזמן כרגע, אז רק כמה נקודות: לכל אחת מתאימה משאבה אחרת. אם את מרגישה שהקטנה מתאימה לך יותר ואת שואבת בה יותר, לכי על זה. 10CC לשאיבה ראשונה זה המון. למיטב ידיעתי אין בוולפסון יועצת הנקה מוסמכת, וכנראה לא קיבלת את כל העזרה שהיית צריכה ושיועצת היתה יכולה לתת לך. בטאגליינס שלנו יש קישור לרשימת יועצות הנקה מומלצות לפי אזורים. אנא הציצי בה, ותראי במי תוכלי להיעזר. בינתיים, בשביל לשאוב במקום הנקה, את צריכה לשאוב שמונה פעמים ביממה, כל שעתיים וחצי עם הפסקה ארוכה יותר בלילה. כל שאיבה היא חצי שעה, שנערכת כך : 7 דקות מכל צד, ואז 5 דקות מכל צד ואז 3 דקות מכל צד. גם על ריק. אני מדגישה: את חייבת יועצת הנקה מוסמכת IBCLC, גם לאור מה שאת מתארת, ובודאי לאור הניתוח שערכת בעבר, שעלול אכן להשפיע על כמויות החלב.

מסכימה עם מה שאמרו לך ומציעה

לנסות גם את הסימפוני של מדלה. זו משאבה ברמת בית חולים שהיא יותר חדישה מהלקטינה. יש סניפים של יד שרה שרכשו אותה. אפשר לנסות לשכור אותה לשבוע ולראות אם היא יכולה לעזור להעלות את תפוקת החלב.

אני גם מוכנה לבוא אליך עם הספקטרה 2

שלי ושתנסי לשאוב איתה ולראות אם היא מצליחה להוציא לך יותר כמויות. ייתכן שהלקטינה שאת משתמשת בה קצת זקנה והוואקום שלה פחות טוב או לא מוצלח? יש הרבה משאבות שהתחזוק שלהן לא מי מה יודע בעקבות נזקי שימוש לא נכונים וכו'. אולי יהיה לך יותר נוח עם הספקטרה שלי, והיא גם דו"צ. רק תגידי ואבוא
. שיגעון של חתימה! יש כבר סיפור לידה?

למעלה