הלילה בערוץ 1 יש תוכנית

הלילה בערוץ 1 יש תוכנית

מעניינת על הטמפלרים, כל מיני תגליות שהתגלו בזמן העבודות בקריה, נשמע ממש מעניין ולדעתי יעניין הרבה אנשים מהפורום.

ובאחד מימי השבוע יש גם שידור חוזר

אחרי השעה 24:00, אני רק לא בטוחה אם זה ביום שני או שלישי או רביעי.....

doroni10

New member
אם כבר מדברים על טמפלרים...

הנה אתר ובו אוסף מרשים על תולדות דאר אוויר. http://www.judnick.com/LotsOfCovers/FirstFlightsWorldwide.htm אליו הגעתי בנסיון למצא את הטיסה שהביאה את המכתב בתמונה לארץ. המעטפה מיועדת אל אדולף שלינגר מקהילת הטמפלרים בחיפה. שימו לב לתאריך השילוח של המעטפה: 22.08.1939, עשרה ימים לפני תחילת מלחמת העולם השניה, ולמעשה 12 יום לפני הכרזת המלחמה על גרמניה מצד בריטניה. בדיעבד, המעטפה מעולם לא הגיעה לארץ, וככל הידוע לי הטיסה היתה אמורה לעבור דרך טורקיה עם מספר עצירות ביניים, עדין לא ברור לי תולדות אותה הטיסה.. אבל אני בהחלט מתכוון לסיים את המחקר הזה.. דורון,

powo

New member
מטבע טמפלרי

מצבו על הפנים .אבל זה מטבע טמפלרי.בערך של 20 . לא ידוע לי מה

ניצה 7

New member
הטמפלרים. היה שידור מאוד מעניין.

הזכירו כמובן את חיסול וגנר הנאצי. הוא היה בעל בית חרושת ביפו. הנה מודעה של בית החרושת משנת 1932. לקוחה מחוברת שהוצאה לכבוד יובל החמישים של ראשוןו לציון. ס.יזהר בספרו ''מקדמות'' מתאר טיול רגלי שערך עם אביו בשבת ותוך כדי יציאה מת''א הגיעו למקום שנשמעה ממנו נגינה ושירת מקהלה, התרשם מאוד וכך התחיל להתעניין במוזיקה. הם הגיעו לשרונה הטמפלרית. גם הסופר אהוד בן עזר כתב על הטמפלרים בספרו ''אנשי סדום''. בתערוכה במוזיאון ארץ ישראל ''הטמלרים'' היתה כתובת על הקיר, ציטוט של המשוררת אסתר ראב (דודתו של בן עזר) שבו אמרה שהיא מקווה שאיכרי פתח תקווה יהיו מוצלחים כמו הטמפלרים.

למעלה