הכתמות חומות בתחילת הריון

Sailorgirl

New member
הכתמות חומות בתחילת הריון

שלום רב, אני ממש בתחילת הריון ז"א גיליתי השבוע! מחזור אחרון 24.8 היום יש לי הכתמות חומות, בלי כאבים ולרוב רק לאחר מתן שתן- האם זה נורמאלי / יש סיבה לחשוב שההריון לא יחזיק? תודה רבה מראש

mikabar

New member
גם לי יש בעיה דומה

והתשובה היא שהדימומים קורים בגלל ההשתרשות - כאשר העו\בר משתרש ברחם - אחרי ההשתרשות הראשונית - ישנה השתרשות שהכוונה היא מציאת המקום ברחם - הוא קורע כלי דם בדרך להתיישבות שלו - ובנוסף הוא מתרחב וגודל ואת נוצר הפרשות חומות או דימום קל - ששונה ממחזור בגלל שצבעו ורדרד ולא אדןם - במידה ויש לך דימום כמו של מחזור והיית אצל הרופא - שראה דופק ושק - כמובן שתהיי עם יד על הדופק אך את יכולה להיות רגועה יחסית - כמו כן יש הריונות שבגלל השתרשות העובר או כל סיבה אחרת שלא ידועה - נוצר ברחם " המטומה " שהינו קריש דם - והוא יוצא החוצה בצורה של דימומים ולפעמים גם דימומים כמו מחזור - את ההמטומה רואה הרופא באולטרסאונד - אז ככה שאם לא אמרו לך משהו בסגנון - תדעי שיש את זה ובינתיים - תירגעי - אם את עדיין מדממת כמובן שרצוי שתנוחי ולא תעשי כלום חוץ מלשכב וכמובן להימנע מיחסי מין כל עוד את בדימום וגם אחריו עד שתחושי בטוחה לגבי ההריון שהכלח בסדר ועם קבלת ייעוץ מרופא כמובן. העתקתי את זה ממשהי שרשמה פה לפני כמה שבועות...

Sailorgirl

New member
אני מקווה שזה מה שאת תיארת כי

היום היה דם אדום בבוקר ועכשיו שוב חום. אפילו עשיתי עוד בדיקה ביתית והפס יצא חלש יותר. חישבתי שאני בעצם רק 15 ימים אחרי ביוץ.. יכול עדיין להיות שזו השתרשות? תודה על התגובה!!

mikabar

New member
כמובן ש...

את חייבת לעשות בדיקה, בזה אין ספק בכלל...אם אין לך תור לרופא שלך את תמיד יכולה לפנות לבריאות האישה ושם הם עושים לך אולטרסאונד על המקום למרות שאת בשבוע יחסית מוקדם (אם הבנתי נכון אז את שבוע 4+ לא?) את יכולה לבדוק אם יש שק.. אבל אם אין כי טרם רואים אז לא ניתן לעשות הרבה עד שאין דופק.. גם אני הלכתי למיון כשהייתי בשבוע 5+ עקב דימומים ואז היה רק שק והרופאה אמרה לי שאין מה לעשות כרגע רק לעקוב שהדימום לא מתחזק כמו מחזור ולבוא עוד שבוע שבועיים לעשות בדיקת אולטרסאונד. אכן הגעתי אחרי שבועיים וכבר היה דופק (מיותר לציין שעד היום עוד יש לי דימומים) פשוט צריך לא להיבהל ולהתרגל לזה כי אם נבהלים אז זה יכול לעשות לך נזק בלתי הפיך.. תזרמי.. מה שצריך לקרות קורה.. אני קוראת תהלים וזה מאוד מחזק אותי (אם את רוצה יש לי ספר תפילות להריון להמליץ עליו) .. כל עוד שיש לך דם חום זה בסדר כי זה אומר שזה דם ישן... לי יש גם דם אדום אבל זה לא בכמויות של מחזור.. הרופאה אמרה לי שחלילה במקרה של הפלה הדם יותר ממחזור- אם אין לך את זה תהיי רגועה.. ותזרמי ואל תשכחי שאת לא לבד יש עוד נשים שסובלות מזה.. ואם בא לך להמשיך לדבר את יכולה לשלוח לי מסר נפרד.. תרגישי בכייף.. בהצלחה

Sailorgirl

New member
זה נגמר אתמול לצערי

הרופא קרא לזה הפלה לא כימי. וזה הרגיש זוועה. אבל עכשיו נגמר הספק ואפשר לקום ולהמשיך הלאה. תודה על התמיכה

mikabar

New member
אני מצטערת בישבילך...

גם אני עברתי הפלה לפני 9 חודשים בערך.. זה קשה- אין ספק אבל במקום לשקוע בזה, חכי מחזור אחד או שניים ונסי שוב.. אני מאחלת לך הרבה הצלחה בהמשך... שיהיה רק טוב!!

למעלה