הכלב של השכנים אכל/הרג/טרף את התרנ

yaronsh53

New member
הכלב של השכנים אכל/הרג/טרף את התרנ

התרנגולים. הסיפור הוא כזה: אני גר באיזור של בתים פרטיים 10 רחובות של בתים כאלו.לחצר ביתי 2 שערים נעולים וגדר .בחצר יש לי תוכי חתול ו-2 תרנגולים. בלילה קודם סגרתי את התרנגולים בלול הקטן.קמנו בבקר ולתדהמתנו מישהו חפר מתחת ללול והרג/טרף את התרנגולים(ראינו רק נוצות בחצר).ברור לנו שצריך להיות חיה גדולה שתחפור כי האמה קשה מאוד.הצטערנו קשות . למחרת בבקר אשתי(ואם אלו היו ילדי הקטנים ?מפחיד מאוד) התעוררה מוקדם וראת כלב ענק בחצר (נכנס דרך הגר של השכנים ומשם אלינו)דוחף ומנסה לטפס על הכלוב של התוכי (שהוא מעל הכללוב של התרנגולים וראה כנראה בבעתה את מה שהתחולל לידו) .זיהיתי מיד שזה כלב של מישהו מרחוב מקביל אלינו שהוא כלב לא אמסטף אבל דומה לו ומהמסוכנים.הלכתי לבעלי הכלב ודיברתי עם האשה והיא אף אמרה שבאמת ראתה נוצות בחצר ביתה ולא הבינה איך הגיעו וספרה לי שהכלב כבר היה כמה פעמים מס' ימים כל פעם סגור בערייה ואף קיבלו קנס על זה ובעלה לא שילם,וששכנים אחרים גם התלוננו והיא לא יודעת מה לעשות כי בעלה והילדים רוצים את הכלב בבית והם קושרים והוא בורח כל פעם .לדבריה היא "מתה "שכבר יקחו את הכלב אבל בעלה והילדים מסרבים. מה עושים ?איך אני מטפל בדבר כזה?היום זה תרנגול מחר זה הילד? מה שמדאיג אותי זה ששיחררו אותו מס' פעמים בערייה. תודה מראש רונן

kobik15

New member
כמה דברים

בעיקרון יש את החוק להסדרת הפיקוח על כלבים משנת 2002 שנותן לשר החקלאות סמכויות שונות בקשר לכלבים, כמו הסמכות להגביל ייבוא וגידול של כלבים מזנים מסוכנים, דבר שאכן נעשה לאחרונה ואף אושר בבג"ץ והתקנת תקנות שונות. כלב מסוכן על פי סעיף 1 לחוק מוגדר כ: 1. כלב מסוכן - כל אחד מאלה: 1. כלב שמלאו לו 3 חודשים ונשך נשיכה שגרמה לחבלה. 2. כלב השייך לגזע מסוכן 3. כלב שהוא הכלאה של גזע מסוכן וקיים דמיון בין דפוסי ההתנהגות ותכונותיו הפיסיות לאלו של כלב השייך לגזע מסוכן. ככה שעל פי החוק ניתן לקבוע גם שכלב שלא שייך לאחד מהזנים שהוגדרו מסוכנים אך דומה להם בהתנהגותו יוגדר ככלב מסוכן. סעיף 11 לחוק קובע: 11. המחזיק בכלב לא יאפשר את יציאתו מתחומי חצריו (להלן - החצרים), אלא אם כן הכלב מוחזק בידי אדם המסוגל לשלוט בו, באמצעות רצועה שאת אורכה וטיבה יקבע השר. כלב מסוכן יוחזק בהתאם להוראות שיקבע השר; השר רשאי לקבוע, בין השאר, הוראות בדבר - (1) חסימת פיו של הכלב בזמם כשהוא מוצא מחוץ לחצרים; (2) קשירת הכלב או החזקתו בכלוב בתוך החצרים; (3) סירוס או עיקור הכלב; (4) דרישת גיל מינימלי של המחזיק בכלב בעת הוצאתו מן החצרים. החוק מסמיך ומאפשר לשר החקלאות לקבוע כל מיני תקנות וכו' בקשר לכלבים מסוכנים ואחרים וכן לעיריות להתקין תקנות... יש כמה אפשרויות: 1. ללכת שוב לעירייה ולהתלונן. הייית בודק מהן התקנות הספציפיות של העירייה בנוגע לעבירה על סעיף 11 לחוק הכלבים. יש תקנות שונות כמו הסגר, העברה לצה"ל לצורך הפיכתו לכלב שמירה וכו'. כדאי לך לברר את זה ולראות דרכם מה אפשר לעשות. 2. אפשר להתלונן במשטרה על אי קיום החוק, סכנה לציבור וכו' וכו'... 3. אתה יכול להגיד להם שאם לא ישמרו על כלבם כראוי תתבע אותם בעוולות נזיקיות כגון רשלנות, מטרד לציבור וכו'...ולחילופין או בנוסף תתבע אותם על הנזק לתרנגולות וכו'...

למעלה