הי לכולם

הי לכולם

ערב טוב או בוקר טוב לכולם שמי מחפשת ואני מניויורק אני פעם 1 בפורום הזה ורק רציתי לבקש צצכם עזרה קטנה אני כרגע מנםה לחזור בתשובה יותר נכון להתחלה לישמור שבת אניחיה בבית מאוד חילונ וזהקשה לי רציתי לדעת איך עושים את ברכת שמע ישראל לפני שינה כי אני אומרת רק את המישפט ה1 ובםידור יש אותו בכמהוכמהעמודים אשמח אם תעזרולי

אסף מתקתק שלי היא לא שאלה איפה

מוצאים קריאת שמע..היא ראתה קריאת שמע ותהתה למה הדתיים כל דבר צריכים לכתוב בעמודים שלמים.. חמדת לבבי הניויורקית,הדפים הרבים שראית תחת הכותרת "קריאת שמע על המיטה" ,הם דפים שיהודי קורא לפני שהוא הולך לישון,השינה היא אחד משישים סוגי מיתה,ולכן לפני שאנו הולכים לישון ומחזירים את נשמתנו לבורא אנחנו מתוודים לפניו,וקוראים קריאת שמע כלומר מקבלים עול מלכות שמיים...קאפיש?

rrina

New member
שלום וברכה,

את מוזמנת לבקר בבלוג שלי: http://www.tapuz.co.il/blog/userBlog.asp?FolderName=shabes ולקבל עצות וסיפורים על שמירת שבת. לדעתי, כדאי לך גם ליצור קשר עם קהילה דתית שקרובה למקום מגוריך, נניח ללכת לבית הכנסת האורתודקסי הקרוב, להתייעץ עם הרב, לשמוע שיעורים וכו', והם יוכלו לעזור לך הרבה, בע"ה. לגבי קריאת שמע, כדאי שתגידי גם את הפסוקים אח"כ, של "ואהבת..." עד "ובשעריך", כלומר, את כל הפסוקים הללו: שְׁמַע, יִשְׂרָאֵל: ה' אֱלֹקֵינוּ, ה' אֶחָד. וְאָהַבְתָּ, אֵת ה' אֱלֹקֶיךָ, בְּכָל-לְבָבְךָ וּבְכָל-נַפְשְׁךָ, וּבְכָל-מְאֹדֶךָ. וְהָיוּ הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה, אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם--עַל-לְבָבֶךָ. וְשִׁנַּנְתָּם לְבָנֶיךָ, וְדִבַּרְתָּ בָּם, בְּשִׁבְתְּךָ בְּבֵיתֶךָ וּבְלֶכְתְּךָ בַדֶּרֶךְ, וּבְשָׁכְבְּךָ וּבְקוּמֶךָ. וּקְשַׁרְתָּם לְאוֹת, עַל-יָדֶךָ; וְהָיוּ לְטֹטָפֹת, בֵּין עֵינֶיךָ. וּכְתַבְתָּם עַל-מְזֻזוֹת בֵּיתֶךָ, וּבִשְׁעָרֶיךָ. כל הפסוקים הללו נקראים "קריאת שמע", ונאמרים גם בבוקר, בתפילת שחרית, גם בערב, בתפילת ערבית, וגם לפני השינה. הפרקים הנוספים שנאמרים בקריאת שמע הם בעיקר פרקי תהילים, ואת יכולה לומר לפי איך שאת מרגישה. (זה לא חובה, בודאי לא עבור בנות.) בהצלחה!!!!

למעלה