היכן ניתן לשפץ פנסים באיזור המרכז?

Haim_Gds

Member
בטסט האחרון עברתי סיוט כי הוכשלתי על "גוון אור פנסים קדמיים שונה", הפנסים הם אמנם בי-קסנון (הגוון של נורת הקסנון משתנה מעט עם הגיל) אולם שתי הנורות היו זהות ובנות אותו גיל. לקצר סיפור מרגיז ומגעיל אז אחרי ליטוש חלקי של עדשת פנס שמאל עברתי את הטסט (הדביל בדק שהאורות האחוריים תקינים ובאותו צבע...) אבל ראיתי כי העדשות מתחילות להיות מעט עכורות (פלאסטיק+13 שנה). לטעמי פנסים חדשים/מבריקים מוסיפים המון למראה הרכב (ויחסכו לי את הטסטרים המפגרים בפעם הבאה), ברכב הקודם שלי פנסי הזכוכית בני 20+ שנה נראו כאילו יצאו מהמפעל אבל אורך החיים של עדשות הפלסטיק קצר הרבה יותר. חשבתי כיצד לפתור את הבעיה הזו ולמעט החלפת פנס קומפלט הפיתרון הוא החלפת העדשה בחדשה.

מצאתי עדשות חדשות (200 ש"ח OEM) אבל מה שמרתיע אותי הוא נושא החלפה, פו"ה העדשה דורש חימום לריכוך והפרדת חומר האטימה המדביק את העדשה לגוף הפנס וחימום נוסף לאחר מכן להדבקת העדשה החדשה. בהתחלה חשבתי לאלתר משהו (לפי סרטונים מיוטיוב) אבל התאפסתי על עצמי שנזכרתי כי מחיר פנס כזה (הכולל מחשב+ג'ירו+מנועים+מערכת יצוב דינמית ועוד) הוא בסביבות ה 4 אש"ח לחתיכה(...) וחשבתי לפנות לבעל מקצוע. שאלתי כבר מספר פעמים אבל לא קיבלתי תשובה.

מישהו מכיר חנות/בעל מקצוע היכול לבצע זאת כמו שצריך? אני צריך מישהו שיודע כיצד לבצע את זה נכון ושלא יאלתר פתרונות זמניים שלא יחזיקו מעמד בשנים הקרובות.

חן 1111

Active member
אני לא בטוח ששווה להתאמץ. אפשר ללטש את הפנסים די בקלות. בעלי מקצוע לוקחים על זה אולי 80 שקל וזה מחזיק שנה-שנתיים.
לגבי החלפת העדשות, הייתי שואל זגג רכב. הם אמורים לדעת לעשות את זה. מצד שני יקחו על זה כמה מאות שקלים, ועוד 200 העדשות, וגם העדשות החדשות ידהו בעוד כמה שנים, אז לא נראה לי נכון כלכלית.

Haim_Gds

Member
עשו לי ליטוש פנסים (כדי לעבור את הטסט) והתוצאות לא היו ממש מדהימות, לפני כשלוש שנים החלפתי פנס ימני בפנס OEM של "האלה" שהוא הפנס המקורי (ע"ח הביטוח כמובן, הוא תומחר ביותר מ 4 אש"ח...) וההבדל היה אדיר. פנס חדש, נוצץ ומבריק "הצעיר" את הרכב.
לטעמי שווה לי להשקיע 600 ש"ח כדי לקבל את התוצאות האלה, ואפילו אם זה יחזיק 6-7 שנים זה יותר ממספק (הרכב יהיה כבר בן יותר מ 20...)

אני פחות מתרכז במחיר אלא באיכות, אני מחפש בעל מקצוע שיוכל לבצע פו"ה של הפנסים והעדשות ללא גרימת נזק לרכב ולפנסים. אחרי הכל, עלות שני פנסים חדשים היא יותר מ 20% משווי הרכב לפי לוי יצחק :rolleyes:

בכל מקרה, אם אתה מכיר מישהו מומלץ אשמח לקבל טלפון.

עשו לי ליטוש פנסים (כדי לעבור את הטסט) והתוצאות לא היו ממש מדהימות, לפני כשלוש שנים החלפתי פנס ימני בפנס OEM של "האלה" שהוא הפנס המקורי (ע"ח הביטוח כמובן, הוא תומחר ביותר מ 4 אש"ח...) וההבדל היה אדיר. פנס חדש, נוצץ ומבריק "הצעיר" את הרכב.
לטעמי שווה לי להשקיע 600 ש"ח כדי לקבל את התוצאות האלה, ואפילו אם זה יחזיק 6-7 שנים זה יותר ממספק (הרכב יהיה כבר בן יותר מ 20...)

אני פחות מתרכז במחיר אלא באיכות, אני מחפש בעל מקצוע שיוכל לבצע פו"ה של הפנסים והעדשות ללא גרימת נזק לרכב ולפנסים. אחרי הכל, עלות שני פנסים חדשים היא יותר מ 20% משווי הרכב לפי לוי יצחק :rolleyes:

בכל מקרה, אם אתה מכיר מישהו מומלץ אשמח לקבל טלפון.
יש בחור שיושב בערך מול צנטרל, ברחוב קטן שיוצא מיצחק שדה. החנות שלו מלאה בכל מיני פנסים, אחוריים וקדמיים. תיקן פעם לחבר שלי עדשה שבורה בפנס אחורי, ויצא לי לקשקש איתו קצת בזמן שחבר שלי אסף את הפנס. נראה שהוא מבין בפנסים יותר מהאדם הממוצע - הייתי מדבר איתו. לצערי אין לי טלפון, אבל אני בטוח שתוכל למצוא אותו בקלות לפי התאור. הוא במרחק של כמה עשרות מטרים מהצומת הראשי, לא יותר.

Haim_Gds

Member
תודה רבה, בפעם הבאה במוסך (עוד חצי שנה) אעבור שם. מקווה שישאר עד אז, לא מעט בעלי מקצוע "קלאסיים" נעלמו מהשוק מתחילת המילניום....

למעלה