היכן ללמוד ל-BA במע' מידע ניהוליות?

היכן ללמוד ל-BA במע' מידע ניהוליות?

שלום,
אני בן 31. באמתחתי רק תעודת הנדסאי סאונד, אבל כמה שנים של נסיון בעבודה בתמיכה טכנית במחלקות מערכות מידע שונות, על כן יש לי נגיעה מפה ומשם בתחום.
אני מתעניין כרגע בכניסה ללימודים במסלול הנ"ל בשנת הלימודים הקרבה. גר כרגע בת"א, והייתי ביום פתוח במכללה האקדמית ת"א-יפו והתרשמתי. נרשמתי כבר ללימודים שם, אבל צריך לעבור ועדה עקב בגרות 3 יח' במתמטיקה (שמתכוון לשפר בכל מקרה).
ההתלבטות היא כזאת:
אני במקור מקיבוץ בצפון, קרוב מאד למכללה בעמק יזרעאל וגם לא רחוק מאונ' חיפה. מצד אחד, ידוע לי שהמכללה האקדמית ת"א יש לה שם מצויין בקרב מעסיקים, שם שיכול לפתוח דלתות. מצד שני, אם אחזור לגור בקיבוץ בצפון ואלמד במכללת עמק יזרעאל או באוניברסיטה לצורך העניין, איכות חיי ב-3 השנים הקרובות תעלה פלאים לעומת האופציה של להישאר בת"א, והמחיה שלי תעלה לי בערך שליש (אם לא רבע) מהמחיה שתהיה לי בת"א. אז האם, למען שמו ויוקרתו של מוסד הלימודים בלבד, שווה לי להיכנס למסלול קשה הרבה יותר כלכלית?

במאמר מוסגר, אני מאמין ומקווה שזה פחות משנה למעסיקים, ושבזימון לראיון יבחנו אותי ואת איכותי כאיש מקצוע, ופחות יסתכלו על היכן למדתי. אני שואל כאן כדי לוודא שתקוותי תואמת את המציאות בשוק בארץ כרגע.

תודה רבה לעונים!

zaske

New member
אתה חי באשליות

דבר ראשון, אתה זקן בתחילת לימודיך, ומתחרה מול חבר'ה צעירים, חלקם גם רכשו נסיון נניח מהצבא או ממקומות אחרים.
דבר שני, אתה פשוט עלול לא למצוא את עצמך מזומן לראיונות עבודה.
תחשוב, אתה הולך לסיים את התואר בגיל 34, זה גיל שכבר מההתחלה המצב שלך יהיה נחות לאין שיעור לעומת חבר'ה אחרים, אז אתה בכוח מנסה לחפש עוד איך לדפוק את עצמך בעיני המעסיקים?

כן, אתה צודק.

ברור שאני מחפש איך עוד לדפוק את עצמי בעיני מעסיקים בכך שאני מנסה להביא את עצמי ממצב בו אני בלי תואר אקדמי, למצב בו אני עם תואר.

ברור שאני "זקן" יחסית לחבריי ללימודים, אבל את הזמן אני לא יכול להחזיר אחורה. ברור שאני יכול למצוא למצוא את עצמי בלי הרבה זימונים לראיונות, אבל זה גם המצב שלי כרגע, בכל האמור למקצועות שהם יותר מתמיכה טכנית או דברים דומים.
השאלה היא אם אתה יכול להציע ביקורת בונה יותר, מאשר "תתגלגל לכדור ותמות, עדיף לך"?

אולי למישהו אחר יש ביקורת יותר בונה וקנסטרוקטיבית?

zaske

New member
שאלת את דעתנו

קיבלת.
אתה תראה שרוב הדעות הן כמו הדעה שלי.
אני חושב שאתה מנסה לקבל גושפנקא ללכת ללמוד במכללת קמצ'טקה ולא באקדמית תל אביב יפו.
צר לי לא תקבל כזו גושפנקא.
לא אמרתי תתגלגל ותמות, אמרתי לך תלמד באקדמית תל אביב יפו והסברתי , גם אם בקצת בוטות, שגם ככה מצבך בשוק לא משהו בעיקר בגלל הגיל.
אל תבוא אליי בטענות - תבוא בטענות לממשלה , תבוא בטענות למבנה המשק וכו'. זה המשחק ואלה כללי המשחק, והשאלה מה אתה עושה עם הקלפים שקיבלת.

לא נעים לך לקרוא? אל תכתוב בפורום.

בשום מקום בהודעה שכתבת,

לא במפורש ולא במרומז, נכתב באופן שאפשר להבין זאת בבירור: "עדיף לך ללמוד במכללה האקדמית ת"א". הדברים שכתבת כלליים מאד, והרוח של כולם היתה "אתה גם ככה זקן ודפוק, למה אתה בכלל חושב לעשות תואר"?
וכמו שאתה הקצנת, גם אני הקצנתי. אבל עכשיו ענית באופן ישיר וברור, ותודה לך על כך. חבל שלא כתבת הודעתך זו כהודעתך הראשונה.
כתבתי את היתרונות והחסרונות של כל מקום, ושאלתי עד כמה משנה בשוק היום המקום בו למדתי. אתה, כנראה ברגע שראית שהזכרתי מקומות עלומים יותר, פירשת זאת כבקשה לגושפנקא מבאי הפורום ללמוד דווקא בהם.
בכל אופן, אם תרשה לי להקשות: למה? אתה מכיר הרבה סטודנטים שלמדו במכללות עלומות יותר מזו בת"א ועד היום לא מוצאים עבודה? מצד שני, אתה יודע שכל הסטודנטים במכללה בת"א משיגים עבודה במהירות כ"כ יותר גבוהה?

ואגב, אכן שאלתי לדעתכם, וקיבלתי כרגע רק את דעתך. אשמח מאד לשמוע עוד דעות, ואין לי בעיה שהן תהיינה כולן אחידות. אני רק מקווה שתהיינה בהירות ובלי יותר מדי ציניות.

zaske

New member
שאלת שאלה

האם ללכת למכללת עמק יזרעאל ומנית את הפלוסים מבחינתך או ללכת לאקדמית תל אביב יפו ומנית מה הפלוס שלה.
התשובה שלי היתה בקונטקסט של השאלה.
אתה יכול להקשות חופשי בשאלות - סטודנטים ממכללות אחרות מוצאים עבודה, השאלה איזו עבודה, אחרי כמה זמן, ומה האיכות שלה.
אני מכיר בוגר של עמק יזרעאל במדעי המחשב. הוא סיים ללמוד חצי שנה לפניי (הוא במכללה, אני בטכניון). נכון שהיה לי נסיון מלפני הטכניון, אבל אני יודע איפה חבר'ה שלא היה להם נסיון שהלכו לטכניון ולמדו אתי נמצאים היום, ואני יודע איפה הוא נמצא.
אני יכול להגיד לך שהוא היה הרבה זמן במקום בעייתי, ברמה שנוצרו לו הרבה פערים להשלים, וזה כי מההתחלה הנתונים שלו לא היו מספיק איכותיים, ולכן היה קשה לו להשיג עבודה בפיתוח, והוא היה צריך לבזבז את הזמן שלו בעבודות שהקשר בינן לבין מה שהוא רצה לעשות הוא רופף. את עבודת הפיתוח הראשונה שלו אני סידרתי לו, וגם זה במקום לא משהו, ובסופו של דבר, לקח לו זמן עד שהוא הצליח לצאת משם.
אני מניח שאתה רוצה ללמוד כדי לשדרג את עצמך ולא כדי לעבוד בעבודה הנוכחית שלך, אחרת - למה ללמוד בכלל?

בנוסף, לא בדקתי את זה במחקר רציני ומעמיק, אלא אני יכול להגיד לך מה התחושות שלי, על סמך זה שאני מראיין, ובקשר עם אנשים שעובדים בלא מעט חברות -
אני בטוח שסטודנטים בוגרי האקדמאית בציונים נורמלים מוצאים מהר יותר ועבודות נורמליות יותר מבוגרי עמק יזרעאל. מה לעשות, עיקר העבודה בתחומים שקשורים בהייטק ומערכות מידע היא במרכז. לא נעים להגיד , אבל עמק יזרעאל זה לא בדיוק המרכז. תסיק את המסקנות לבד - מכללת עמק יזרעאל זה לא הטכניון, זה לא אונ' בן גוריון ולא העברית שקיימות שנים ובנו את שמן.
אגב, אני בטוח שיש לא מעט בוגרי מכללות (בלי קשר להייטק, אלא בכלל) שלא עובדים במקצוע שלהם. מילא ילד בן 26 נניח לא עובד במקצוע שהוא למד, יש לו אולי עוד הזמנות לתקן וללמוד משהו אחר, אבל שוב -בגיל 34, להיות אחרי תואר של שלוש שנים, ולא לעבוד במה שלמדת? לא חבל?
שוב, האם אתה מחפש גושפנקא להחלטה שלך ללכת לעמק יזרעאל, או שאתה באמת רוצה להתפתח?

או! הנה יש בהחלט עם מי לדבר.

לתשובה כזו ייחלתי. מי יתן וכולן תהיינה כמוה.
האמת היא שההחלטה שלי עוד לפני כן היתה להמשיך לגור במרכז כדי ללמוד באקדמית ת"א, אבל נכנסתי לספקות כבדים יותר עקב חישובים שעשיתי בימים האחרונים, שגרמו לי להבין יותר טוב את הנטל הכלכלי המדובר.
ברור שההחלטה הסופית היא שלי, אבל כל אינפוט עוזר. ועל כן, שוב תודה.

zaske

New member
אגב, גם לאותו חבר

היה זול יותר ללמוד בעמק יזרעאל , מאשר במקומות אחרים.
אתה רוצה שאני אתחיל לחשב לך כמה כסף הוא הפסיד בלונג ראן בגלל ההחלטה שלו?

zaske

New member
דעתך נרשמה

הוא שאל על בדיוק שתי אופציות -
א. ללכת למכללת עמק יזרעאל
ב. מכללת תל אביב יפו (המכללה האקדמית)

התשובה שלי ניתנה בקונטקסט של השאלה. הדגשתי לו למה ללכת למכללת עמק יזרעאל זה בעייתי.

איש חכם אמר פעם:

"אם אין לך משהו טוב להגיד, עדיף שלא תאמר כלום".

וזו שרה שמכבסת תולה, לא אני.

*איתי*

New member
"יש לו גם שובך, מכבס, תולה"

והכל ברוח טובה

שיהיה שבוע טוב.

zaske

New member
אתה שם לב לדפוס חוזר אצלך?

כן, אולי אנחנו לא עדינים בתגובות.
אבל כבר שני אנשים אומרים לך את אותו הדבר בצורה זו או אחרת (ואני עוד הייתי עדין יותר מהבחור השני).
תעשה מה שאתה רוצה, זה החיים שלך.

*איתי*

New member
היי היי, אני בסה"כ צחקתי איתו קצת עם שורה

מהמערכון הנודע של מתי כספי. לא הייתה לי שום כוונה לייעץ לו בתחום הקריירה.

אתה שם לב לדפוס חוזר אצלך?

אתה יודע להוציא מתגובות של אנשים דברים אחרים ממה שבאמת נאמר בהם. גם של עצמך.

antonia z

New member
כדאי לך לשמור על רצף עבודה

בגלל הגיל והרקע המקצועי, שקול ללמוד במסלול כלשהו שיאפשר לך לשמור על רצף עבודה בתחום שיש בו נגיעה לתחום שתרצה לעסוק בו בעתיד. אם תעצור כרגע הכל ותלך ללמוד, בסוף התואר באמת תהיה בנקודה מקבילה בדיוק לבוגרים צעירים, רק באיחור גדול. אם תמשיך לעבוד ותנסה להתקדם בצורה חכמה על בסיס הנסיון המקצועי במקביל ללימודים, תהיה בסוף התואר בנקודת פתיחה טובה יותר.

zaske

New member
זה רעיון טוב

אני חושב שבאקדמית כן יש איזה מסלולים שמתחשבים בזה, אבל לא סגור תוך כמה זמן אפשר לסיים תואר אם הולכים על מסלול כזה.
אופציה אחרת היא כמובן ללכת ללמוד בפתוחה, אם יש להם משהו מקביל למערכות מידע (אולי מדעי המחשב וניהול?).

תודה רבה על התשובה העניינית!

אשתדל לעשות זאת, רק אציין שאני כרגע עובד, והעבודה הנוכחית היא בתמיכה טכנית - תחום אותו אני רוצה לעזוב למען שדות ירוקים יותר. על כל פנים, לקחתי לתשומת ליבי.

למעלה