היי לכולם הרבה זמן שלא ביקרתי פה

pazi44

New member
היי לכולם הרבה זמן שלא ביקרתי פה

קצת עידכונים שנה ו4 חודשים אחרי ניתוח טבעת אצל דר אבינוח ירידה של 28 ק"ג הקצב הוא מאד איטי ומודה שהרבה מזה די באשמתי ולכן יש תיסכול שמתלווה לכל העניין סגורה על 8 וחושבת לסגור עוד העניין הוא שאוכל עובר לא הכל ולא כל הזמו לחם פיתות וכדומה בכלל לא מנסה כמעט וזה טוב כי הייתי מכורה לכריכים פיצות שווארמה וכמובן עכשיו ובכלל מאז הניתוח לא מנסה אפילו הבעיה שלי שבמקום אוכל ופה מתחברת למה שכתבו על אכילה רגשית כל תיסכול קטן או גדול אני מגיעה למתוקים ולכן הירידה איטית ביותר אשמח לקבל קצת עידוד או עצות ואם משהו מכיר קבוצת תמיכה למטובעים או בכלל אשמח לקבל פרטים חג שמח לכולכם פזי

אופירA

New member
מנהל
אל תסתכלי על הקצב -

תסתכלי על ההתקדמות. אם יש התקדמות בירידה - לעזאזל הקצב. ואם תרדי 40 ק"ג בשנתיים שלוש - מה זה כל כך נורא? זה לא מה שמשנה. מה שמשנה זה הקושי שאת צריכה להתמודד איתו - הקושי של הרעב הרגשי. במקרה כזה, טיפול ו/או קבוצת תמיכה זה הכיוון הנכון. אם אפשר לסלק את המתוקים מהבית או לסגור אותם במקום שלא מתאפשרת לך גישה אליו (לטובת שאר אוכלי הבית) - זו דרך עדיפה כדי להקל על התמודדות. תנסי לזהות את השעות שבהן את צריכה מתוק, ולהקציב לעצמך מתוק כל יום, כמו בדיאטה. להרבה אנשים אכילת המתוק מתוך מצב של מותר ומוקצב - גורמת שיותר קל לשלוט עליו. ויש אנשים שרק גמילה מוחלטת מקלה עליהם (אני לא ממליצה על דרך זו לאדם עם צורך נפשי חזק באכילה רגשית).

pazi44

New member
אופירה קודם כל תודה על ההתייחסות

איין לי בעיה עם הקצב כלכך כמו הרצון הזה להוכיח לעצמי שאני מצליחה להתמודד עם המצב בצורה הכי טובה וכרגע זה קצת צולע כי יש לי להוריד לפחות עוד 30 קג וכמו שלא העלתי את המשקל לא בשנה ולא בשנתיים אני לא מצפה לרדת מהר כי גם הגיל קצת משחק תפקיד אבל אני רואה פה בפורום הרבה חברה שרזו יפה בזמן קצר ונראה שמתמודדים יותר טוב ממני אז רוצה קצת עצותת וכמובן שאמצתי את הרעיון להקציב לעצמי בכל יום את כמות המתוק המותרת (זה בעיה להוציא מתוק מהבית בעלי ושלושת הילדים רזים וגם כך אני כמעט ולא מחזיקה הקבה מתוקים פעם בשבוע קונה להם במבה בייגלה וכדומה ואם למשנ\הו מהם מתחשק משהו מיוחד כמו שוקלד שולחת אותו לקנות לעצמו) כך שאין בעיה בבית הבעיה יותר בעבודה ששם כולם עסוקים בעוגיות ואוכל כל היום ושם הקושיהאם משהו מכיר קבוצת תמיכה באזור חולון-ת"א אשמח לשמוע

שמחה37

New member
הי פזי

נגעת בנקודה רגישה אבל לפני הכל כל הכבוד על הירידה 28 ק"ג זה לא מובן מאליו לא משנה בכמה זמן עדיף לאט בטוח ובלי תסכולים. לגבי המתוק פה נדרשת עבודה. אולי תוסיפי ספורט כדי לקזז את הקלוריות? חוץ מזה עיצה שלי תורידי מתוקים בהדרגה אם את "מקציבה" לעצמך בבולמוס מתוק מתוקים בשווי 500 קלוריות תאמני את המוח להוריד אותם בהתחלה ל-450 קלוריות ואח"כ תורידי בעוד 50 קלוריות. וככה לאט לאט תורידי את המינון של המתוקים עד שתגיעי לכמות שמספיקה לך ולא מתסכלת אותך אח"כ. קראתי השבוע פרק בספרו החדש של אלון גל שם הפרק: כוחות נפש הוא מסביר שם שכוח נפש הוא שריר מנטלי שצריך לפתח להתחיל בקטן ולאט לאט לשפר אותו. אני התחברתי מאחלת לך המון הצלחה שמחה

למעלה