היית לי כסערה

kaya11

New member
היית לי כסערה

היית לי כסערה שריגשה וסחפה אותי, טלטלה ובלבלה אותי, הטריפה את מחשבותיי, ערפלה את חושיי, והותירה אותי חסרת אונים, שבורה ומנותצת לרגלייך. לא רוצה עוד סערות. רוצה אותך בטפטופים כמו גשם בעתו - מרווה ומחייה על אדמתי החרבה.

קסנדרה*

New member
היית לי כסערה.....

היית לי כסערה שריגשה וסחפה אותי, טלטלה ובלבלה אותי, הטריפה את מחשבותיי, ערפלה את חושיי, והותירה אותי חסרת אונים, שבורה ומנותצת לרגלייך. * לדעתי, חלק השורות בבית הראשון, חוזרות על עצמן (שורות: 2, 3, 4) כשבעצם השורה הראשונה האומרת: "היית לי כסערה" זה הדימוי, מספיק בו כדי להבין מה הוא מחולל בך. לא רוצה עוד סערות. רוצה אותך בטפטופים כמו גשם בעתו - מרווה ומחייה על אדמתי החרבה. אני מוצאת שאת צריכה לתמצת את הבית הראשון ולוותר על הכפילות בתאורים. הכל בגדר הצעה. קסנדרה

kaya11

New member
תודה ../images/Emo13.gif

נתת לי על מה לחשוב

אביה47

New member
יפה היתה לי הסערה

בתחילת השיר,,,הוא היה כסערה ואת בעצם רוצה את הדבר האמיתי אולי את השקט שאחרי הסערה אבל שיהיה אמיתי..שישאר לעד יפה בעיניי

קאיה יפה מאוד

הצלחת להעביר את סערת הרגשות בבית הראשון"טלטלה בלבלה הטריפהערפלה מנותצת" המון מילים המראות את הבילבול והסערה שהדוברת הייתה שרוייה בה והבית השני מראה על דעיכה של כאב, לו רק היה שונה, אהבתי את הדימוי בטיטופים כמו גשם בעיתו... תודה סנדרלין

aiziq

New member
תגובתי, ברשותך

היית לי כסערה - דימוי חייב להיות מדוייק ואת מדייקת מאד עד השורה "שבורה ומנותצת לרגלייך" והרי סערה עוברת וההרס נשאר אחריה אני מציע להחליף את לרגלייך ב:בעטייך או בגללך (לא תאור מצב אלא תאור סיבה)

kaya11

New member
תודה ../images/Emo13.gif

התלבטתי בין "לרגלייך" לבין "אחריך" בדיוק מהסיבה הזו... הבחירה שלי ב"לרגלייך" דווקא בשביל להדגיש שהסערה חלפה אבל הוא עוד שם...

aiziq

New member
צר לי להתעקש אך

במקרה כזה אין דיוק בדימוי, אז אולי תחליפי אותו באמצעי קישוטי אחר.

kaya11

New member
קסנדרה מה דעתך?

לי לא נראה שזה פוגם בדימוי אבל אשמח לשמוע עוד דעות בנושא

קסנדרה*

New member
קאיה לגבי הדימוי

הדימוי בסדר גמור, תארת מה הסערה גורמת לך ואיך הותירה אותך, עם זה אין בעיה. יש את ההערה שלי לגבי התמצות שצריך להיות לדעתי ואשר יהדק את השיר טוב יותר. קראי את תגובתה של פרח. קסנדרה

Luna Light

New member
וואו!

מטאפורות מדהימות... אהבתי את השיר הזה במיוחד. הוא ממש מעולה.. הסוף ממש חזק, מעורר הזדהות כואבת למדיי. עצוף, קריר, ויפייפה.

Luna Light

New member
אני יודעת. חח למה את אומרת לי את זה

הריי קראתי את השיר :)) חחח

קאיה יקרה

אהבתי. מצטרפת להצעה של קסנדרה - כדאי לצמצם. זה יחזק את השיר לטעמי. הנה הצעה: היית לי כסערה שערפלה את חושיי, והותירה אותי חסרת אונים, שבורה ומנותצת לרגליך. לא רוצה עוד סערות. רוצה אותך בטפטופים כמו גשם בעתו, מרווה ומחייה, על אדמתי החרבה. מקוה שיבוא גם הגשם שאחרי הסערה. שלך,

kaya11

New member
לפרח וקסנדרה תודה ../images/Emo13.gif

אני מסכימה עם הצמצום אבל אני פשוט מחפשת את המילה המדוייקת בה אני רוצה לתאר את מה שהסערה עשתה... המילים אולי דומות אבל הן לא לגמרי נרדפות ואני צריכה לחשוב איזה ביטוי יותר מתאר את מה שאני רוצה להעביר בשיר... השכתוב של השיר יגיע כשאני אמצא את המילה
שוב תודה לשתיכן מיכל

קסנדרה*

New member
או קיי קיבלתי ../images/Emo13.gif

ואל תשכחי את הפגישה בשעה 20.30 בפורום החברתי עם השיר השני
קסנדרה

femme

New member
היי קאיה !

אהבתי את השיר ובעיני השימוש הרב במילים הנרדפות המתארות את הסערה הרגשית, רק מוסיפות עוצמה וחידוד החוויה. קראתי את הגירסה של פרח ליצירתך והיא גם יפה במיוחד העימוד השונה. את תחליטי מה טוב ויפה בעיניך. יפה מאד

למעלה