היום, רשמית, הצטרפתי למשפחה כאן

היום, רשמית, הצטרפתי למשפחה כאן

יש לי מלא שאלות, מקווה שיהיו לכם תשובות. באיבחון פיברו עם לפחות 13 נקודות רגישות מתוך ה-18. ד"ר עדוי הוא הרופא. האם כשיש איבחון לפיברו' זה אוטומאטית אומר שיש גם תשישות כרונית? האם יש בעיות השמנה בפיברו'? האם ישנן בעיות של מצבי רוח בפיברו'? האם פיברו' יכולה להשפיע על הריכוז והקשב? עוד קצת עלי ושאלות. הכאבים התחילו יותר באינטנסיביות לפני כשנה. לפני כחצי שנה עברתי תאונת דרכים ואחרי רגיעה של כחודשיים, הכאבים חזרו ויותר חזקים ובעוד מקומות. היום הובן לי למה פיזיו וכירופרקטיקה לא עזרו. היגשתי תביעה לביטוח לאומי להכיר בי כנכה של תאונת עבודה (תאונת הדרכים הוכרה כתאונת עבודה). הרופא כתב שיש החמרה בעקבות התאונה. האם יש סיכוי שביטוח לאומי יכיר בפיברו' כתאונת עבודה? האם זה אומר שיש איבוד כושר עבודה או ניתן לעבוד עם פיברו'? (הכאבים הם בידיים עם הגבלות תנועה). הוא המליץ על טיפול תרופתי ואני סירבתי לקבל ולקחת. אמר חד משמעית שאין דלקת פרקים. מה תוכלו להמליץ לי ולעזור להבין יותר?

ברוכה הבאה! ../images/Emo140.gif

[אני מוכרת לך מאיזשהו מקום?
] אני אתן למבינות יותר ממני לענות לך, אבל רציתי לקדם כאן את פנייך בחיבוק גדול ובחיוך מבין...
[את יכולה להיכנס כאן לקישורים ולקרוא קצת עם פיברומאלגיה, ועל כל מה שמגיע ביחד איתה...
] אפרת

שלום לסקראלט אוהרה... ../images/Emo140.gif

ברוכה הבאה. יש לך המון שאלות, ועל חלקן תוכלי למצוא תשובות בדפדוף בפורום, אני אנסה ענות לך בקצרה על חלקן. לגבי ההשלכה האוטומטית לתשישות כרונית, זה נושא קצת מסובך שאין לו תשובה אחת, עניתי לא מזמן [אפילו בעמוד זה אם אני לא טועה] על הקשר בין שתי המחלות- התשובה הכי טובה שלי- זה לא חד משמעי. לגבי השמנה בפיברו'- אני לא ממש יכולה לענות לך,כי אין לי אישית מידע- אבל נשמח לשמוע מה יש לאחרים כאן להגיד. [אני כן "גדולה" אבל יש לכך כמה סיבות- תירואיד לא מאוזן, תרופות שאני נוטלת...] הפיברו' בהחלט משפיעה על קשב וריכוז, ואנחנו כאן מחליפים לעיתים רעיונות איך להתגבר על הבעיה. לגבי הפיוטרפיה- כנראה שלו ידעו איך לעזור לך, אני התחלתי עכשיו פיז' ממוקדת לפיברו' ואני מקבלת תרגילי הפעלה ושחרור שמאוד עוזרים לי- הרעיון הוא להפעיל את הגוף, מאוד בהדרגה ומתינות. לגבי תאונת עבודה ופיברו' ממש אין לי תשובה, אני מקווה שבזמן הקרוב תהיה, מה שכן, אני מאמינה שסיכייך להכרה בפיברו' הם גבוהים. חוצמזה- את מוזמנת לטייל בקישורי הפורום השונים, הבם יש הרבה חומר מעניין ומועיל, וכל הזמן נוספים דברים חדשיםן. אני גם עובדת על מאמרים שיעזרו קצת להבין ולהדריך, אבל זה לוקח מעט זמן. אנחנו כאן, לשאלות ותמיכה, נשמח לעזור כמה שנוכל, ולשמוע מימך, מה עוזר לך כרגע, ואיך את מתמודדת כרגע. אז שוב, ברוכה הבאה, ולילה טוב חיה

איך אני מתמודדת? אני חיה עם הכאבים

כבר שנה וחצי שנה אחרונה (מאז התאונה) הם יותר חזקים. כרגע מרגישה יאוש מזה שזה לא יעבור. המלצת על הקישורים ומאמרים, אבל קשה לי להתמקד בקריאות ארוכות (לא סתם שאלתי על קשו"ר). מעבר לביטוח לאומי, יש לי בעיה מול ביטוח המנהלים שלי, שמציקים לי נורא לגבי אובדן כושר עבודה. הם רוצים שרופא מקצועי (לא משפחה) ירשום לי שאני איבדתי את כושר העבודה. אף רופא לא כותב ככה, הם כותבים מה המצב רפואית. אני כנראה לא אצליח לקבל שם את הכסף, אני ממש לא מאלו שלוחצים על רופאים או נלחמים. התקווה היחידה שלי זה ביטוח לאומי. יש כאלו בפורום שהתנסו ברפואה משלימה וזה עזר להם?

רותי00

New member
הפיזיוטרפיה...

הפיזיוטרפיה שאת הולכת אליה היא דרך קופת חולים? מה זה בדיוק פיזיוטרפיה ממוקדת? כי לי אמרו שהם לא יודעים מה לעשות איתי.

כן, דרך הקופה,

והרופא כתב "להפעלה ותרגול" עם סיבת ההפניה- פיברומיאלגיה. הפיזו' שקיבלה אותי בדקה ואמרה שאין לי מוגבלות כלל, ואני רק צריכה באמת לעבוד על תחזוקה ותנועה, והעבירה אותי למישהי שמתמחה בתרגילים שכאלה, אצלה עוד לא הייתי. אמנם עשיתי מעט תרגילים, אבל התעייפתי מהר, והיא אמרה לי להפסיק כשאני מתעייפת- שחשוב שלא להתעייף, ולכן עדיף לעשות כמה פעמים ביום חמש דקות מאימון אחד רצוף. אני מחכה לפגישה הבאה בה ממש אתחיל לעבוד. מקווה שעזרתי, לילה טוב חיה

אצלנו בפיזיו' בכלל לא שמעו על משהו

מיוחד למחלה. אולי את יכולה לפרט קצת יותר מה זה אומר תחזוקה ותנועה?

אפרט בשמחה, כשיהיה מה...../images/Emo3.gif

התרגילים עד כמה שהבנתי הם להחזיר את הגמישות, להזיז ולהפעיל את הגוף שסובל מנוקשות. המתיחות הן מן הסתם לשחרור- אנחנו כולנו מתלוננים על כך שאנחנו הרבה יותר "תפוסים"... אספר לכם על כך כשאחסור מהפגישה הבאה. חיה

למעלה