החזר הוצאות רכב

רתם11

New member
החזר הוצאות רכב

האם בחופשת לידה אמורים להמשיך לקבל החזר הוצאות נסיעה? אני עדיין מקבלת החזר גני ילדים ושכ"ד, אבל הפסיקו לי את החזר הוצאות הנסיעה האם אמור להיות כך?

deathcaster

New member
תשובה

החזר הוצאות נסיעה ניתן למשרת קבע בגין נסיעות שאופיין צבאי (לרבות נסיעה ליחידה וחזרה) איכשהו....לא נראה לי שנסיעה לטיפת חלב היא נסיעה בעל אופי צבאי
באמת זו פעם ראשונה ששאלה כזו נשאלת כאן, לדעתי התשובה צריכה להיות מובנת מאליה.

Tesseract

New member
נסיעות בין בסיסים

ושאלה קצת אחרת - האם אני זכאי להחזר הוצאות נסיעה, אם אני נוסע ברכבי הפרטי בין הבסיס בו אני מוצב, לבסיס אחר, לצרכי עבודה ובשעות הפעילות? כיום אני מקבל החזרי הוצאות רק על נסיעות מ/אל הבית. תודה!

deathcaster

New member
ליאוניד הוא לא התכוון לסיפוח

הוא התכוון לנסיעות בתפקיד, כמובן שהמגמה היא שלא תעשה נסיעות בתפקיד ברכבך הפרטי, אך יש כמה דרכים לטפל בכך: 1. כרטיסי תדלוק של "CASH-פז"- פנה למפקדיך שיתאמו זאת עם קצין הלוגיסטיקה של יחידתך 2. מילוי טופס "הוצאות נסיעה בתפקיד" 3. עמידה על כך שתקבל רכב צבאי לביצוע התפקיד שלך. אם לא תעשה לפחות אחד משלוש האפשרויות הנ"ל...... אתה חביבי..... פראייר.

Tesseract

New member
אתה כל כך צודק...

אני מניח שממזמן הייתי צריך לעשות את זה, אבל כל הגורמים השלישותיים אליהם פניתי אמרו שהעניין לא מוכר צה"לית, ושאין דרך לקבל את ההחזרים (למעט קבילות ועוד דברים מופרכים). שתי שאלות: 1. בנוגע ל-Cash-פז - זה כרטיס שאני אמור לבקש לקבל לפני כל נסיעה מהסוג הזה? 2. טופס "הוצאות נסיעה בתפקיד" הוא טופס צה"לי מוכר? זה באמת מוזר, כי שוב - כששאלתי את גורמי השלישות, לא ידעו מה להגיד לי. יש לך רעיון למה? אתה יודע האם תקרת ההחזר זהה לזו של טופס "החזר הוצאות נסיעה" הרגיל? (והתשלום גם כן - כאילו הייתי נוסע באוטובוס?) 3. ניתן יהיה לקבל לדעתך החזר רטרואקטיבי על נסיעות שביצעתי עד כה (למשל, עד מילוי הטופס)? בדומה להחזר הרטרואקטיבי שניתן לקבל עם טופס "החזר הוצאות נסיעה" (הביתה) על התקופה שלפני הגשתו? רכב צבאי, אגב, לא יהיה אפשרי במקרה שלי. תודה רבה!

deathcaster

New member
תגובה

וזה בהחלט מה שהכי קל להגיד "זה לא מוכר צה"לית". אם זו נסיעה בתפקיד שהמפקדים שלך מחייבים אותך לעשות, הם צריכים לתת לך את האמצעים, מצידך שזה יהיה כרכרה עם סוס. כמובן שלחילופין הם יכולים להגיד לך שתיסע באוטובוס/רכבת, וזה בהחלט מקובל (מי אמר שאתה צריך לנסוע ברכב פרטי שלך? בתח"צ אתה נוסע בחינם), מצד שני אם אופי התפקיד שלך מחייב נשיאת ציוד כבד (תיקים/קלסרים/כלי עבודה), הם חייבים או לנייד לך את האמצעים, או לספק לך רכב לביצוע משימותיך. אם אתה בוחן תחמושת ואתה צריך רק את הצבת של הפלומבות וכמה פלומבות מעופרת.... בינינו... אוטובוס מספיק לך. ועתה לשאלותיך: 1. כן, אבל זה לא פשוט לקבל הקצאות לכרטיסים הללו, והסיבה של "משרת קבע לא רוצה לנסוע באוטובוס" אינה מספקת בכדי לקבל הקצאה. 2. לפי מה שזכור לי זה טופס נפרד, ואתה מקבל החזר עבור כל נסיעה. בדומה להחזרים שמקבלים חיילי מילואים. 3. אם ערכת תיעוד מסודר של תאריכים, שעות, נקודות מוצא ויעד לרבות וקילומטראז' שביצעת בנסיעות הנ"ל- אם עדיין הטופס הנ"ל קיים, אז כן. למה במקרה שלך רכב צבאי לא אפשרי ? אתה משרת קבע סוג ב' ? או שיחידתך קטנה וסובלת ממחסור חמור ברכבים ?

Tesseract

New member
כמה דברים

בנוגע לאפשרות לנסוע בתחבורה ציבורית - היא אמנם נכונה, אבל מאחר שצה"ל כן מאפשר החזרי הוצאות נסיעה לאנשים שנוסעים ברכבם הפרטי הביתה, למרות שגם הם יכלו לבחור לנסוע בתחבורה ציבורית - קיוויתי שגם במקרה של נסיעות עבודה, הדבר יהיה זהה. בנוגע לכרטיסי הקש-פז, אני מניח שזה לא יתאפשר. אני לא בטוח אם בכלל לק' הלוגיסטיקה אצלנו יש כאלה לספק לנו, אבל גם אם כן, הם בטח ספורים ביותר. אני מניח שהטופס המדובר, אם אכן קיים, יהיה המוצא הכי טוב. מקווה שתהיה אפשרות לבחון גם החזר רטרואקטיבי. יש לי תיעוד (אישי, לא פורמלי) של כל הנסיעות שביצעתי במסגרת הזו. בנוגע לרכבים - אכן יחידה קטנה שסובלת ממחסור. ונגדים קשישים וותיקים ממני ניסו להילחם בכך בעבר, ללא הצלחה יתרה. שוב תודה!

deathcaster

New member
תגובה

כרטיסי הקש פז- לקצין הלוג' שלכם לא צריכים להיות כאלו כלל אם אין לו הקצאות להם, אם יש ומפקד היחידה (או קצין הספקה של מפקדה ממונה) מאשר, זה יורד מתקציב יחידה ואין שום בעיה למשוך כאלה מבסיס דלק מרחבי ולתת לך. מעניין אותי מה התפקיד שלך שמחייב אותך בנסיעות כאלו (אם זה לא מסווג.. ספר)

רתם11

New member
וובכן, אני לא מטומטמת

על אף השאלה הקצת "מובנת מאליה" אבל עדיין, אני כן מקבלת החזר גני ילדים למרות שאני לא עובדת ואני מקבלת השתתפות בשכ"ד והטבות נוספות. החזר הוצאות הנסיעה כשלעצמו הוא די תלוש מהמציאות (500 ש"ח בקושי מכסה טנק וחצי) ולכן שאלתי. התשובה אכן ברורה, ותודה.

deathcaster

New member
מממממ

1. החזר הוצאות ניתן בגין נסיעות למקום השירות וחזרה ממנו. 2. את בחופשת לידה, את לא מגיעה למקום השירות עושים 1 ועוד 2 ומקבלים שאת לא צריכה לקבל הוצאות נסיעה. כמה פשוט
3. החזר גני ילדים מקבלים בגין ילד שבגן, החזר שכ"ד מקבלים עבור שכ"ד 4. את בחופשת לידה בניגוד לנסיעות לבסיס, הילד שלך לא מפסיק ללכת לגן ואת לא עוברת לגור באוהל רק בגלל שאת בחופשת לידה, נכון ? לכן מ-3 ועוד 4 מקבלים שאין כל קשר בין שכ"ד והחזר גן ילדים ובין החזר הוצאות נסיעה....שוב, כמה פשוט
במקרה אני מתחיל תואר שלישי בביולוגיה (למעשה כבר חודשיים בלימודים) אז אני יכול להגיד לך שמטומטמת את לא, אך זו עובדה מוכחת שהריון ולידה גורמים להרבה נוירונים במוח להיהרס
....את עסוקה בימים אלה בדברים חשובים יותר מאשר לקרוא ולהבין את רכיבי תלוש המשכורת שלך .... שזה שלעצמו דורש דוקטורט.

למעלה