ההכרח לבחור מגדר

ליטל ו

New member
ההכרח לבחור מגדר

שלום רב. אני כותבת בשם עצמי, ובשם אנשים רבים שאני פוגשת בתפוז, שפחות מעזים לכתוב. אני מבינה שכל מי שפותח כרטיס אישי חדש מחוייב, כיום, לבחור מגדר. מעבר לבעייתיות הפמיניסטית שבכך (בנושא זה ניתן לערוך דיון רחב יותר בהמשך, אם תרצו בכך), הנושא מעמיד בבעיה אנשים רבים שזהותם המינית אינה עד כדי כך חד משמעית. אני נבוכה כאשר מגיעים לפורום טרנסג'נדרס מנויים חדשים, בחיפוש אחר תמיכה, ומקום להיות בו עצמם ללא צורך לתרגם או להסתיר, ובכניסה אליו הם נאלצים להעמיד פנים שהם שייכים למגדר זה או אחר. כי עם כל הרצון הטוב שעשוי להיות להם, "גבר" או "אישה" אינן הגדרות שיכולות להיות נכונות לרבים מהם. קיימים, כמובן, טרנסג'נדרס שכן מתאימים להגדרות, אבל גם רבים שלא. ההכרח לענות על השאלה מתסכל ופוגע, ולמען האמת, גם ללא קשר לסוגיית הטרנסג'נדרס, אני לא חושבת שזו שאלה שראוי לשאלה. מגדר לא צריך לשנות, בתקופה שבה אנו חיים. הדבר הראשון שיש לשאול לגבי אדם לא צריך, בהכרח, להיות אם הוא גבר או אישה. אותי, למשל, מעניין יותר מה הוא אוהב לקרוא. מי שמעוניין להזדהות דרך המגדר שלו - בסדר גמור, טוב שתהיה *אפשרות* לעשות זאת בכרטיס, אבל מסוכן ופוגע, לדעתי, להפוך זאת להכרח. גם Livejournal האמריקאית החליטה לבטל את ההכרח. ואם החשש הוא מאנשים שישקרו בעניין המגדר על הפורומים, מתוך רצון להרע (מתוך רצון לאנוס, למשל) - אני מסכימה שיש לנסות למנוע מקרים כאלה, אבל חוששני שאותם אנשים לא יהססו לשקר גם בכרטיס האישי שלהם. המצב, כמו שהוא כרגע, מכריח גם רבים מאתנו לשקר, ולא עוזר באמת למניעה. את אותם מאמצים ניתן להשקיע בהסברה על כללי זהירות בפגישה ובנתינת פרטים אישיים.

בחירת מגדר בכרטיס האישי

ניתנת לעדכון גם בהמשך. בשלב זה נמשיך לבקש ציון מגדר מהסיבות שאת מתארת. אנו מתנצלים בפני הגולשים והגולשות שהדבר קשה להם.

DarlingAdam

New member
ישנה אפשרות, במקומות רבים,

לבחור בין שלוש אופציות - אישה, גבר, או "אחר". זו נחשבת לפשרה לא רעה בד"כ. מה דעתכם?

ailag

New member
שאלה

לא הבנתי למה צריך לציין את המגדר.. הסיבה היחידה שהיא תיארה היתה כדי שאנשים לא ישטו באחרים, אבל אנשים גם יכולים לשקר בבחירת המין. ובאותה מידה אתם יכולים לדרוש לכתוב גיל אמיתי (יש אנשים שכותבים 100..) או שם אמיתי.

ליאתו

New member
זאת אומרת שאפשר לשנות מזכר לנקבה

או ההיפך; אבל אין אפשרות ל"לא זה ולא זה", או "קצת מזה וקצת מזה", "עוד לא החלטתי" או "זה לא ממש עניינכם".

כל מי שרוצה יכול לשקר במגדר

ואני לא חושב שאפשר לבצע אונס דרך האנטרנט בשביל אונס בדרך כלל צריך להיפגש פיזית

למעלה