הגיע הזמן של החשמלאי..

adindina2003

New member
הגיע הזמן של החשמלאי..

יש תוכנית חשמל, עכשיו השנייה האחרונה לפני..האם יש לכם רעיונות/טיפים/המלצות לנקודות חשמל לא שגרתיות שיכולות להקל על החיים מאוחר יותר???

פיטנגו4

New member
כן

הכנה לחשמל חוץ לא רק תאורה, גם בריכת נוי, שער חשמלי, מחשב השקיה. מפסקים לפי כמות המעגלים השונים. בממוצע, אני מוסיפה לכל תוכנית אדריכלית ממוצעת 3-5 מפסקים,וכ 3-7שקעים.

עיצוב ותכנון גינה

ראיתי כמה צילומי עבודות שצרפת מדי פעם. האם ניתן לראות עבודות שלך באתר מסודר?? כמה צריכה לעלות גינה _תכנון וביצוע במגרש של דונם (450 מ"ר גינה נטו)???

שאלה

סליחה על הבורות - היכן אני רואה את שכתבת במסר?? להיכן זה מגיע?? למייל??

פיטנגו4

New member
תיבת מסרים בתפוז

במסך למעלה אתה רואה "שלום מתעניין777!" ולידו ציור של מעטפה עם מספר. המספר מציין את כמות המסרים שעוד לא פתחת. לחץ על זה ותגיע לתיבת המסרים שלך. פותחים מסרים ע"י לחיצה על הנושא של המסר. מגיבים "תגובה". בצד יש תיבות סימון, אתה יכול לסמן שמסרים יגיעו גם לאימייל שלך.

calya

New member
מממ... שעון שבת של הדוד מוחבא בארון חשמל

כי המפסקים של שעון השבת מכועררררררים לאללה. ומאז שפעם מזמן מזמן שכרתי דירה עם שעון שבת בתור סטודנטית - אני לא מבינה איך חיים בלי שעון שבת על הדוד. זה הדבר הראשון שאני מתקינה בכל בית שאני נכנסת אליו. כל בוקר (חורף או קיץ) יש לי שעה דוד מחמש עד שש בבוקר ואני קמה למקלחת חמה. ובחורף אני מוסיפה שעה וחצי בערך בשש בערב ואז הילדים מתקלחים תמיד במים חמים. בקיצור - שהחשמלאי יכין לזה מקום בתוך הארון חשמל. ממילא מכוונים את השעון הזה איזה פעמיים בשנה גג. הוא לא צריך להיות זמין על הקיר, בתוך הארון זה יופי. אני התעקשתי על נקודות חשמל במסדרונות. הורסים אותי בתים שלא עושים בהם שקעים במסדרון.... תמיד שצריך לחבר בדיוק... שואב אבק, קוטל יתושים, תאורת חרום, מפיץ ריח חשמלי...whatever אין מספיק שקעים. וכשתגיע לעניין הכבלים (גם את זה עושה החשמלאי, לא ?) אז בכל מקום בו אתה שם נקודת טלויזיה תוסיף נקודת רשת למחשב. אני לא אוהבת ויירלס. אצלי יש נקודת רשת בכל מקום שיש בו טלויזיה (העתיד של הטלויזיה זה over IP ומעבר לזה ממילא צריך לחבר לכל טלויזיה היום מחשב/מדיה פלייר) ובכל מקום שיהיה בו מחשב קבוע. (כשלילדים יהיו לפ טופים. וזה יקרה הרבה יותר מהר ממה שאני מדמיינת בקצב הזה שרק שבוע שעבר בן השלוש וחצי שלי ביקש, קיבל ומשתמש להפליא ב-MP3 חדש, הם יצטרכו להתחבר ויירלס
).

גוליגל

New member
החשמלאי שלנו וידא פעמיים שאנחנו רוצים את כך

הוא לא האמין שאנחנו לא רוצים את שעון השבת של הדודים ליד חדרי האמבטיה
. ואילו אנחנו מקווים שנצליח לקשט את המסדרונות שלנו יפה יותר בלי עזרה מהשעונים היפהפיים האלה.

calya

New member
../images/Emo26.gif שאלה: שמעתם פעם על ברז סירים ?

ברז שמתקינים *מעל הכיריים* (בחיי) כדי למלא סירים במים בלי להסיר מהאש ? נשמע לי הגיוני מאד (אבל אולי יותר פשוט לעשות ברז נשלף ולמקם אותו ככה שהוא מגיע מעל להבות הגז).

רשר

Well-known member
מנהל
במטבח עם סירי 150 ליטר יש ברז ליד כל סיר

בבית פרטי אם הכיריים לא רחוקים מהכיור זה מיותר, כמובן שזה תלוי בתכנון המטבח, אישית אני לא מכניס לסיר מי ברז אלא מים רתוחים מהקומקום (חסכון בזמן בישול ושמירת רצף חום לתבשיל),

מאגר

New member
תכנית חשמל

האם תוכנית החשמל נעשתה ע"י יעץ או מתכנן חשמל או ע"י האדריכל? אם היא נעשתה ע"י יועץ חשמל או מתכנן חשמל הרי שהוא צריך לתת את כל התשובות. אם התוכנית נעשתה ע"י האדריכל הרי שזו אינה תוכנית חשמל אלא תוכנית מיקום הנקודות לפי ראות עיניו בתאום איתכם. תוכנית חשמל שנעשת ע"ח מתכנן חשמל מכילה תוכנית מפורטת לרבות חלוקה ללוחות חשמל קווי זינה כתב כמויות ואומדן עלויו לביצע כל מערכת החשמל בבית לרבות הכנה לתאורת גינה ואיזון אופטימלי בין הפאזות בכל שעות היום. קרא/י את המאמר בלינק המצורף זה יכול לעזור לכם. http://www.kehilot.co.il/ArticleDetails.asp?ArticleID=251

נושקולה

New member
משהו שאני מתכננת בבית שלי

ראיתי את זה בבית לפני איזה 15 שנים ומאז אני רוצה גם מפסקים להדלקת אור לא בגובה הסטנדרטי (נראה לי כמו 1.2 מ') אלא נמוכים יותר - בערך בגובה 0.8 מ' או 0.9 מ' בלבד. גם נוח מאוד כשיש ילדים קטנים, וגם נראה לי הרבה יותר ארגונומי... - רוב הזמן הידים שלנו למטה, למה צריך להרים אותן כדי כדי להדליק אור...

פיטנגו4

New member
לא כדאי, לדעתי

באוסטרליה השקעים כולם לפי התקן בגובהמאד נמוך. שם השקע בנוי מחרירים מאד צרים, שאי אפשר לדחוף אליהם כלום. בכ"ז אמא יהודיה כמוני היתה בפחד שמא התינוק הסקרן יחליט לבדוק מה יש שם...
בארץ, לעמות זאת, החורים מספיק עבים כדי לדחוף משהו ., לא הייתי עושה דבר כזה בבית עם ילדים קטנים מתחת לגיל 5. ואם כן - אז רק שקעי בטחון (שמסתובבים) או שקעים מוגנים בתקע כיפת פלסטיק להגנה. מה שהופך את השימוש ליותר מסורבל, לפחות עד שהילדים גדלים...

efratcn

New member
לא שקעים ../images/Emo13.gif מפסקים להדלקת האור

שקע נמוך הוא לא תקני. יש הגדרות לגובה שקעים בארץ.

efratcn

New member
לנו נאמר שלא ../images/Emo2.gif

למשל, בגלל מים ברצפה במצבי שטיפה וסכנת התחשמלות.

מאגר

New member
ל-efratcn שטויות במיץ עגבניות

קבע המחוקק :שקע חשמלי לא יהיה נמוך מגובה של 25 ס"מ מגובה 00 של ריצוף אלא אם ישתמשו באביזר מיוחד המשמש להתקנה על הריצפה אז מי שאמר לא יודע את החוק או שהיה עצלן מדי להתכופף בכדי להתקין אותם.

למעלה