הגיעו ימות המשיח (2) פלסטינים עוזרים ליהודים

Y B Normal

New member
הגיעו ימות המשיח (2) פלסטינים עוזרים ליהודים

לפי הבי.בי.סי, הפלסטינים מעוניינים בהמשך הבניה בהתנחלויות יותר משהמתנחלים עצמם מעוניינים בכך: http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/8647487.stm יותר משהפרה רוצה להניק, העגל רוצה לינוק?

סלסרו

New member
סיכום מצבם העגום של הפלסטינים:

"The PA doesn't care about its people. If they don't want us to work in the settlements, they should invest in us instead."​

sirpad

New member
בימי האופוריה של לפני האינתיפאדה ב2000

כשחשבנו שבאמת, הינה עוד מעט יהיה שלום, גרתי תקופה של חצי שנה בכרם שלום. זה היה קצת אחרי שחצי שנה עשינו קו במובלעת ניצנים שבעזה, בה ראיתי מבפנים את ההבדל האדיר בין הרשות הפלסטינאית והעם הפלסטינאי. בכל מקרה אז אנחנו לוקחים טרמפ פועל פלסטינאי בן 40+ מניר יצחק ומורידים אותו ליד המעבר גבול. בדרך, הגבר הזה התשוש מיום עבודה רק מקלל את אבו עמאר (כך קוראים הפלסטינאים ליאסר עראפת). אני מבין את הרצון של הפלסטינאים לעבוד, אבל כל עוד בני עמם מנצלים את יחסי העובד מעביד בין ישראל לפלסטינאים, אני לא רואה סיבה לתת להם עבודה. זה דבר אחד כשחייל נהרג כשפיגוע מחבלים נגד מוצב בטחוני של צהל מתרחש. אבל שחייל או עובד שעומד במעבר גבול שמכניס פועלים לישראל נהרג בגלל שיש פיגוע במקום, זה לא הגיוני, בכלל.

סלסרו

New member
גם הם בעצמם אשמים.

אם היהודים היו במצבם, מזמן מזמן היו קמים להם יזמים שהיו מרימים פרוייקטים, כל מיני מאכערים היו מצליחים לשכנע עשירים מחו"ל להשקיע, וכל האזור היה פורח. לא יודע מי גרם להם להיות כזה דפוק, התרבות שלהם, הדת שלהם, ההנהגה שלהם? אבל בסופו של יום הם אחראים לעצמם ואם הם לא מצליחים לעשות משהו עם עצמם הם צריכים להביט פנימה. או במראה.

sirpad

New member
לא חסרים יזמים

הם פשוט בוחרים להשקיע במלחמה. הם יוזמים לא מעט פרוייקטים, כל יום.

sirpad

New member
שלא יהיו מחסומים בכלל יאשי

שיישארו בגדה ובעזה, ולא יכנסו בכלל לישראל. לכשתקום מדינה פלסטינאית, מצידי שיינעלו עם מפתח את מעברי הגבול למאתיים שנה, אין נכנס ואין יוצא. שייצאו לעבוד במצרים ובירדן. אולי אחרי מאתיים שנה ניתן יהיה לחשוב על שלום של אחווה ושכנות טובה, ביתיים אני מסתפק בחומת ברלין.

למעלה