האם פריט בשווי 30$ חייב במע"מ?

yagiuda

New member
האם פריט בשווי 30$ חייב במע"מ?

כמו כן האם המע"מ חל גם על דמי משלוח או רק על הפריט עצמו? תודה

jepe

New member
אם זה כולל משלוח אז לא חייב.

מעל 50$ המע"מ מחושב על מחיר המוצר+עלות המשלוח.

ozitex

New member
עד 50$ ערך נטו לא חייב במסים

המע"מ חל על דמי משלוח רק במידה וערך המוצר עצמו עולה על 50$.

yagiuda

New member
היום דיברתי עם המכס

והפקידה שם הסבירה לי שיש מכס על כל פריט מעל 10$ והמכס מחושב גם על דמי המשלוח. איך אני מוכיח לה שהיא טועה?? הם רוצים ממני 200 ש"ח על פריט שעלה 32$ ועוד 28$ דמי משלוח. ממש טירוף.

boytoy001

New member
אין דבר כזה מכס על פריטים מעל 10$

היא כנראה לא מבינה את החוקים והנהלים שהיא כפופה להם מכס בייבוא אישי חל על פריטים שהשווי שלהם הוא מעל 50$ לגבי מחיר מוצר ומשלוח, יש כאלה שטוענים שהרף של 50$ מדבר על מחיר+משלוח, ויש כאלה שאומרים שמדובר על מחיר נטו ללא משלוח. העניין הוא שלרוב, המכס נוהג לעכב פריטים שמוצהר עליהם שמחירם הוא 50$ ומעלה ומטיל עליהם מע"מ - ומכס - במידה שהם חייבים במכס כלשהו. על איזה פריט מדובר ? והאם החבילה נשלחה אליך במקרה ב-EMS ?

yagiuda

New member
מדובר על שעון

ואכן החבילה נשלחה ב-EMS (טעות קשה שאשתדל מאד לא לחזור עליה.פשוט לא ידעתי שזה יגיע דרכם ויעשו לי את כל התרגיל המסריח הזה). כמובן שמלבד המכס בגובה 70 ש"ח (איך הגיעו לסכום הזה - אין לי מושג) יש גם עמלות של EMS בגובה 130 ש"ח!!! אני די מיואש. השרות של דואר ישראל מתחת לכל ביקורת.

boytoy001

New member
לומדים מטעויות

גם אני למדתי מהטעות הזאת שנקראת EMS. אתה לא תוכל להשתחרר מהעמלה של 130 ש"ח, כי זה לא מכס שניתן לערער עליו - זה שירות שדואר ישראל מבצע, ואני אסביר לך למה אתה צריך לשלם את זה : השירות הזה כל כך מסובך ומורכב, מיטב המוחות פועלים כדי להעביר את החבילת EMS שלך ליעדה, עובדים קשה!!! רושמים במחשב במשך 12 שניות את פרטי החבילה!! בין קפה לקפה, בין סיגריה להפסקת עוגיה, פקיד מס' 1 בדואר מעביר במסוע החשמלי את החבילה לפקיד מס' 2, כאשר החבילה מגיעה לפקיד מס' 2, נגרם לו נזק נפשי קשה! העיסוק הזה! החוצפה הזאת, להתעסק בחבילה שהגיעה בשירות המהיר של דואר ישראל, גוזלת ממנו משאבים רבים, לא כל אדם מן היישוב יכול לבצע מטלה כל כך מסובכת ולכן, אתה תשלם 130 ש"ח על כך :) לגבי המכס של 70 ש"ח - אני מניח שזה מורכב ממע"מ - עלות החבילה הכוללת שלך היא 60 דולר, תוסיף לזה מע"מ, ותקבל 11.2$ נוספים למע"מ שזה 41 ש"ח. למרות שלא ידוע לי על מס על שעונים, לך תדע, אולי יש משהו חדש שהמציאו שם? :) אני יודע שזה מבאס, אני שילמתי בעבר עמלה של 130 ש"ח + מכס 150, ומאז אני יודע שלעולם אבל לעולם לא להזמין שום דבר ב-EMS. עדיף כבר לקחת את הסיכון שהמוצר יאבד בדואר (למרות שנדיר שמוצרים נאבדים בדואר רשום מחו"ל) מאשר לפגוש את העמלות ההגיוניות כל כך של שירות EMS (שהוא למעלה לא דואר מהיר בכלל בפועל, לפחות לא בארץ, הוא מגיע לפעמים אפילו באיחור רב יותר מדואר רגיל)

yagiuda

New member
בהחלט לומדים. עוד שאלה ברשותך

דרך אגב, המוכר שלח את החבילה דרך USPS. האם זה אוטומטית מגיע בארץ דרך EMS? האם יכולתי לבקש מהמוכר שישלח לי בדואר רגיל/רשום? תודה

madmongo

New member
מה לגבי USPS Priority Mail International

זה גם EMS ? הזמנתי ג'ינס ב 38$ + 18$ משלוח USPS כפי שציינתי. האם אני צפוי לשלם מכס ? ומה לגבי 130 שקל משלוח ? תודה,

jepe

New member
אבל זה לא נכון

כי אפילו אם החבילה עולה פחות מ$50 וזה במשלוח EMS אז עדיין יש עמלה של 35 ש"ח ללא מיסים. בPRIORITY אין כלום.

boytoy001

New member
אני מניח שהיית יכול לבקש

ממנו לשלוח את זה בדואר רגיל / רשום. כשאני מזמין משהו יקר, אני תמיד מוודא עם המוכר איך הוא שולח את המוצר לפני שאני משלם ומזמין ואם הוא אומר לי שהוא שולח ב-EMS אני מוודא איתו שישלח לי בדואר רשום רגיל. קרו מקרים שמוכר לא רצה/לא יכל לשלוח לי ברשום רגיל, אלא רק ב-EMS. אז וויתרתי על הרכישה. פשוט מאוד - מי ששולח רק ב-EMS, אני לא קונה - לא בגלל שהוא לא בסדר. אלא בגלל שרק אצלנו בארץ שירות ה-EMS כרוך בעמלות מטורפות. רוב חברות הדואר בעולם מציעות שירות EMS, זה סוג של שירות גלובלי מתחרה ב-DHL/UPS וכו'... רק שהוא מוצע על-ידי חברות הדואר במדינות העולם. במקרה שלך, הוא פשוט השתמש בשירות ה-EMS של הדואר האמריקאי. הכוונות שלו היו טובות, הוא רצה לשלוח לך את זה במשלוח מהיר ומבוטח, מה שהוא לא ידע זה שבישראל, חברת הדואר עושה מזה קופה על גבו של הלקוח.

yagiuda

New member
תודה

אני מקווה שבסוף אצליח להוריד לפחות חלק מהסכום המטורף הזה. עדכונים במשך שבת שלום

noam weissman

New member
לאחר שהיצפת את הנושא חקרתי טיפה

מסתבר שיש עוד מדינות בעולם שגובות עמלות מטורפות בכל מה שקשור ל שחרור עם EMS וכו... מצאתי כמה שמתלוננים על EMS ושממליצים לא לעבוד איתם אלה עם DHL וכו.. בקיצר זאת לא רק בעיה בישראל אלה בכל העולם.

טנזניה

New member
בDHL UPS לא גובים עמלות?

הלואי שאתה צודק. נראה לי שאתה טועה. מי שמזמין פרטי משלם עמלות וכבדות. שימו לב.

למעלה