האם מתי ואיך לספר על מעבר לגן עירונ

שירי ל

New member
האם מתי ואיך לספר על מעבר לגן עירונ

אופירי בת 4, עוברת השנה לגן עירוני. אחרי שנתיים מדהימות בגן שקיבלה בו אהבה אמיתי וכנה, חמימות אינסופית וחברים נפלאים - היא עוברת ל"עולם האמיתי". אני עצמי מרגישה לא הכי טוב בעולם עם זה, אבל אחרי שבדקנו הרבה אופציות הוחלט שזה כנראה מה שיהיה (אני כותבת כנראה כי עוד לא קיבלנו את ההצבה שלה מהעיריה. יש גנים שאליהם על גופתי המתה היא תלך). מתי להתחיל לדבר איתה על זה? מה בדיוק להגיד לה? יש גם את הקטע שטל נשארת בגן ההוא, ועוברת לגננת שלה כך שהיא תגיע לשם הרבה.

apk

New member
לפני 3 חודשים

אנחנו ספרנו יום לפני ההרשמה

את מכירה אותה הכי טוב

ואני בטוחה שאת יכולה לצפות איך היא תגיב. אצלינו אנחנו מדברים על המעבר של ת (יהיה בן 4 בסוף החודש) לגן הבוגר שממנו יוצא ק ועובר לכיתה א'. נדמה לי שאם ההורים לא עושים מזה עניין ואם משדרים 'עסקים כרגיל', אז הילד מתרגל לרעיון ועובר את הפרידה-התאקלמות בקלות יחסית. חשוב בעיני (ואצלינו זה מאוד פשוט כי הגן מוכר) לדבר על הדברים הקונקרטיים: איך קוראים לגננת, למטפלות, פעילויות שאת יודעת שיהיו בגן (חצר, חוגים וכו') ועוד. לדבר על הדומה והשונה מהגן הנוכחי ולבנות אצלה צפייה. וכן, גם לתת לה המון בטחון שבחרתם עבורה את הגן המתאים לה ביותר ואתם בטוחים שיהיה לה טוב. בהצלחה!

sipi1

New member
אחרי שמסתיים הגן (או הקייטנה)

אפשר להתחיל לספר לה כמה היא בוגרת ולכן היא עוברת לגן של ילדים גדולים יותר. ברגע שתדעי באיזה גן מדובר, אפשר לטייל איתה ולהראות לה את הגן. אם מכירים כמה ילדים שילמדו איתה שם - לספר לה שגם הם יעברו איתה. אצלנו הגננות מכינות יום היכרות בערך שבוע לפני תחילת הלימודים. מגיעים עם ההורים אחה"צ, פוגשים את הצוות ואת הילדים האחרים, ואז כל ההסברים הרבה יותר מוחשיים. גם אם לך המעבר הזה לא קל, נסי לא להעביר לאופיר את התחושה שלך.

אנחנו סיפרנו בשבוע שעבר..חשוב

שיהיה זמן לעכל את המעבר.. ושיהיה בהדרגה ודווקא אתמול עמית אמר " אמא את יודעת גן עירייה זה גן של גדולים ואני כבר גדלתי.."כך שמבחינתו הוא כבר מחכה לזה..מה טוב שיש עוד ילדים שממשיכים איתו בשנה הבאה...

אנחנו הסברנו על הגן לדביר בחופש

בתחילת החופש ואפילו קצ קודם הסברנו לו שהוא הולך לגן של גדולים. סיפרנו לו על הצוות, על הגן ועל הפעילויות בו.

למעלה