האם מותר לקחת פרוטק בהריון

האם מותר לקחת פרוטק בהריון../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif

ועוד שאלה- האם מותר לקחת סירופ שמכיל פרוטק ואכיניצאה, שנקרא סמבוקול? אני כבר 3 ימים חולה, מתוכם יומיים בבית, במיטה, נראה לי שנדבקתי מדור, שהיתה חולה שבוע שעבר (כשהיא חולה היא ישנה איתי!). הרופא החמוד ניסה לדחוף לי אנטיביוטיקה,וסירבתי. המצב לא כזה קריטי, אבל אני משתעלת וחלשה. סליחה שזה כזה קיטורי, אבל אני צריכה תרופה
ומעדיפה דברים טבעיים יותר.

Chen LA

New member
לא בדיוק יודעת לתת לך תשובה מדוייקת

אבל אני רציתי לקנות כדורים טבעיים שמכילים ארכיניצאה ואבץ והרוקחת אמרה לי שזה לא מומלץ לנשים בהריון לקחת כדורים עם אכיניצאה ואבץ. הייתי כל כך מאושרת שהיא הצליחה לזהות שאני בהריון ולא סתם עם בטן שמנמנה שלא שאלתי אותה מה מי ולמה ..
ממליצה להתייעץ עם משהו מוסמך

מלון

New member
לא יודעת אם מותר, אבל

מאמינה שזה מיותר. ותסלח לי כל מי שמשתמשת וחשה שזה עוזר. גם רופאת המשפחה שלי, שהיא גם הומיאופטית טוענת בכל תוקף שזה חסר אפקטיביות לחלוטין. גם רופא הילדים של נעם טוען כך ואמר לנו שלאחרונה התפרסם בארה"ב מחקר ענק שבדק לאורך זמן השפעה של אכיניציאה ופרופוליס על מניעה וריפוי של מחלות. המחקר לא מצא שום הבדל בין מי שלקח לבין מי שלא לקח!!! המחקר, הוא אמר לי, התפרסם בכתב עת רפואי מאוד נחשב. הסיבה, לטענתו (ואני מאמינה), שלא היו לזה הרבה הדים בעולם, זה מכיוון שמופעל לובי מאוד חזק (ובעל אמצעים) בארה"ב בעניין הזה, ומול הרבה כסף קשה להילחם. זו תעשייה שמגלגלת מיליארדי דולרים בשנה רק בארה"ב, ככה שיש להם הרבה מה להפסיד מהפרסום. כן, אני יודעת שיש כאלה שטוענים שזה עזר להם מאוד, אבל בדרך כלל אנחנו מחלימים משפעות באופן טבעי לאחר מספר ימים, עם או בלי תרופה. וגם יש עוד סיבה - שכשאנחנו יודעים ומאמינים שאנחנו מטפלים היטב בעצמנו, אז גם מערכת החיסון מגיבה טוב יותר. ושלא תחשבו שאני סתם אנטי טיפולים טבעיים. להיפך. אני כבר שנים חיה על דיאטה טבעונית, ומשתמשת במוצרים טבעיים לריפוי ומניעה באופן יומיומי (כמו מיץ מעשב חיטה למשל). אבל כדאי באמת לבדוק מה הבסיס לכל פרסום - האם הוא מבוסס מחקרית, או שהוא רק עניין שיווקי?

למעלה