האם אפשר לקטום צמרות עצי ברוש

האם אפשר לקטום צמרות עצי ברוש

חברים שלום שתלתי לפני כשבע שנים שדירת עצי ברוש, כדי ליצור חייץ ביני ובין בית השכן שהיה אז בתהליך בניה. מדובר בבניה פרטית על חלקות של 40X25 מ' בישוב קהילתי. עצי הברוש נטועים לאורך קטע של כ-12 מ' בצד דרום.הברושים גבהו במשך השנים לכ8-9 מ' להערכתי. במגרש, מצפון לשדירה, שתלתי דשא קוקויה בשתילה ידנית. הדשא החזיק מעמד יפה כשש שנים, ולאחרונה התדלדל ווהתקרח, כנראה בגלל הצל שהטילו הברושים. נסיון להחליפו בבפאלו ננסי בהנחת מרבדים, לא צלח, כי הפרודניה השמידה אותו תוך מספר שבועות. שאלתי: האם ניתן לקטום את ראשי הברושים ולהשאירם בגבה של כחמישה מטר. האם הם יחזיקו מעמד, והאם בעקבות קיטום הצמרת יתעבו לרחב, כלומר ימלאו רווחים? בדיעבד פיקוס בנימינה היה מהווה חייץ אטום יותר ובר שליטה, כי הוא ניתן לגיזום. מצפה לעצתכם. בברכה

bel011

New member
למיטב ידיעתי קיטום הצמרת יוביל

להסתעפות העץ ובברושים,זה מראה מאד לא יפה כי זה שובר את צורתו הייחודית של העץ.

liatsh01

New member
נכון, אתמול ראיתי אחד קטן כזה

שקטמו לפני כמה זמן, אז הוא התרחב נורא ואיבד צורה. עם הטוטם שלי אמרו לי שאסור לגעת בצמרת

DAF No 1

New member
גם אני ראיתי אתמול שורת ברושים

קטמו אותם וקיצרו לאחרונה, השאירו בגודל המקורי רק את העצים בפינות, אני אעקוב אחרי המשך הצמיחה שלהם, הדבר שהפתיע אותי, כל שורת הברושים היתה שתולה בקרקע, וכל ברוש השאירו בתוך ד ל י , כך ניטמן בקרקע. וגם אני כמו Rוני, נשארתי בארץ והמצלמה בחו"ל (שווה צילום)

liatsh01

New member
בטח שתלו עם הדלי על מנת שהברוש

לא יצמח ויתפרץ למימדים עצומים

DAF No 1

New member
זו גינה של 15 שנה,

ולמרות הגבלת נפח השורשים, הברושים האלו יצרו חומה גבוהה מאוד

למעלה