האם אפשר לפתוח תיק לפני קביעת

חוגי1

New member
האם אפשר לפתוח תיק לפני קביעת

מקום האירוע ומועדו הסופי????

פתיחת תיק ברבנות

אם שניכם לא גרים באותה העיר, אחד מכם יצטרך להוציא תעודת רווקות בעיר מגוריו ואת התיק לפתוח בעיר מגוריו של בן הזוג השני (לפי מה שכתוב בתעודת זהות). תעודת הרווקות תקפה ל- 3 חודשים בלבד ולכן אין כל טעם לפתוח תיק אם אין לכם תאריך או אם אתם מתכננים להתחתן בעוד יותר מ- 3 חודשים. בנוסף, כשפותחים תיק, הרב מבקש את תעודת הכשרות של המקום / קייטרינג ואם אתם עדיין לא יודעים היכן אתם מתחתנים סביר שאין לכם תעודה כזאת.

animi

New member
קראתי בחוברת למתחתנים ש...

אם לא מתגוררים חצי שנה בעיר הרשומה בתעודת הזהות אז גם צריך להוציא תעודת רווקות. אני בטוחה שלא בודקים את זה, אבל - מישהו שמע על זה משהו? תודה.

yulinka

New member
זה נכון.....אבל....

אם למשל שינית כתובת לעיר מגורים שהוא רשום בה חמישה חודשים לפני החתונה <למשל לבית של ההורים שלו:)> ועזבי שאתם בכלל גרים שניכם ביחד בעיר אחרת <רבע שעה נסיעה מהעיר של ההורים שלו:)> ....ובמקרה העיר שבה אתם מתכוונים לפץוח את התיק זאת עיר קטנה ואבא שלו מכיר את הרב שעובד ברבנות...אז המממ...זה בסדר:)

animi

New member
אני לא חושבת שאני אשנה כתובת בשביל

ואגב- אחלה תאריך חתונה!

yulinka

New member
תודה:) ובקשר לכתובת...

גם ככה הייתי אמורה לשנות לכתובת בצפון כי אניעדיין היתי רשומה בדרום <עברתי לצפון לפני שנה וחצי למוד באונ'>. אז אמרנו יאללה נשנה כבר לעיר שלו כדי שלא יהיה לי כאב ראש לנסוע דרומה להוציא תעודת רווקות:)

ממש לא.

אפשר לפתוח תיק ברבנות החל משלושה חודשים לפני החתונה. משמע שאתם חייבים לדעת את תאריך החתונה.

חוגי1

New member
אבל אנחנו יודעים שאנחנו רוצים באמצע

ינואר וכבר נקבע עם המקום אחרכך, אני מבינה שבחורף זה לא מאוד קשה ואם לא נעולים על תאריך ספציפי..... אז מה הבעיה??? השאלה אם לרבנות יש בעיה ועכשיו אני מבינה שזה קשור בכשרות של המקום????

לאו דווקא

תראי, אם אתם יודעים שאתם מתחתנים עוד פחות מ- 3 חודשים אז אין בעיה לפתוח תיק. חלק מהליך אישור הנישואין זה להעביר לרב שמטפל בכם כל מיני מסמכים ואישורים וביניהם גם תעודת כשרות של המקום. לא תקבלו אישור נישואין בלי תעודת כשרות. בעיה נוספת היא הדרכת כלות ואישור התאריך על ידי הרבנית. כדי שהרבנית תיתן אישור לתאריך היא צריכה לדעת מהו כדי לבדוק אותו עם המחזור של הכלה. אם אתם רוצים לחסוך זמן תתחילו עם תעודת הרווקות (אם צריך) ואחרי שתסגרו תאריך ומקום תפתחו את התיק ברבנות.

אני חושבת שאת טועה.

כשהגענו לרבנות, דבר ראשון הם רצו לדעת את התאריך ואיפה החתונה מתקיימת. אחרת אי אפשר לפתוח את התיק.

NoniB

New member
אפשר גם אפשר

פשוט כשתסגרו מקום ותאריך סופיים תצטרכו להודיע להם כדי שהם יעדכנו במחשב. זה הכל, וזה נכון לגבי כל הרבנויות, אלא אם תיפלו על רב לא כ"כ נחמד ביום לא כ"כ טוב... אם אין לכם בעיות של הוכחת יהדות, משמע שכל התהליך ברבנות אמור להיות קצרצר ולא בעייתי, עדיף לחכות עם זה, כמו שאמרו, ולחסוך מעצמכם התרוצצויות מיותרות. אבל אם אתם בכ"ז רוצים - זה אפשרי.

אין לכם מה למהר

הרי תצטרכו לחזור לשם להביא תעודת כשרות ולקבל אישור על התאריך, אז למה לא לחכות קצת ולעשות את הכל ביחד? זה ממש לא סיפור גדול, אם באים על הבוקר זה לוקח אולי חצי שעה...

בנדב

New member
פתיחת תיק ברבנות

אנחנו קודם פתחנו תיק (בכל זאת כמה פעמים יוצא כבר שאת והמיועד נמצאים יחד בשעות הבוקר לצורך סידורים ולא בעבודה,אז ניצלנו את ההזדמנות להיפטר ממטלה זו) ואחרי שבועיים בערך שהיה לנו מקום ותאריך הרב סשסגרנו איתו (בן ציון ציוני)הודיע לרבנות. מדובר ברבנות רמת גן. חוצמזה היתרון בהליכה קודם לרבנות הוא וידוא התאריכים ה"המותרים "לך הלכתית בשביל להתחתן ככלה צחורה וטבולה... שבת -שלום בנדב

למעלה