דעתכם בנושא הקופה המהירה שמוגדת גם לנכים

ramboli

New member
דעתכם בנושא הקופה המהירה שמוגדת גם לנכים

שלום לציבור הפורום,
ראשית אציין שאיני נכה, ואני בעד החוק הטרי שלנכים יש עדיפות לעקוף תור במקרים מוגדרים.
אתמול רכשתי מספר קטן של מוצרים באחת מרשתות השיווק הגדולות. בעודי ניגש לקופה המהירה, שזו מוגדרת לעד 10 מוצרים (וגם לנכים בלי קשר לכמות המוצרים), אני עומד ממתין בתור הארוך. בזמן ההמתנה בתור, עקפו אותי בזכות כ-4 לקוחות בעלי תעודת נכה עם עגלות עמוסות. אחריי היו מספר לא מועט של לקוחות לא נכים שגם המתינו זמן רב מאוד ויצא שעמדו שם בערך שעה. אני חושב שההחלטה של רשתות השיווק להגדיר את הקופה המהירה כקופה שרק בה נכה יכול לעקוף את התור, זו החלטה נוגדת עקרונות, לא בקו ישר עם החוק ופסולה לחלוטין. בפועל, יוצא שגם הנכים ממתינים זמן ארוך מאוד כך שאין שום תועלת מהחוק במקרה זה, וגם לקוחות שאינם נכים ובעלי מספר מצומצם של פריטים ממתינים זמן משמעותי בתור לקופה. אי אפשר מצד אחד להגדיר שזו רק קופת נכים ורק קופה מהירה. זה אבסורד ולדעתי אולי גם נוגד את החוק. למה בקופה רגילה אוסרים לנכה לעקוף?
מה דעתכם בנושא? תודה

yoelbeker

New member
סתם לידיעתך, גם בבנקים יש דלפק מיוחד לנכים....

חשבת אולי שהקופה מותאמת לנגישות הנכים? אולי רמקול לקשיי שמיעה, אולי מסוע ודלפק נמוכים יותר?..אולי עוד איבזור להקלה לנכים? בשונה אולי מקופה רגילה שלא נוחה\מתאימה לנכים? חשבת על זה?
האמן לי שהחוק לקח בחשבון א כל המצבים....

למעלה