דמות האב והאם

yossi333

New member
דמות האב והאם

באסטרולוגיה המודרנית קיימת זיקה בין בית 4 לדמות האב ובית 10 לדמות האם למרות שמבחינה הגיונית השיוך צריך להיות הפוך. איך אתם מסבירים את הפרדוקס. יש לדעתי רמז במילה העברית "זכר" כלומר הגבר או האב מעבירים בתורשה את הגנים שלהם גנים=זיכרון שורש ז.כ.ר בית 4 הוא המקום שבו אנו מחוברים למקום שממנו באנו שם נמצא הזיכרון הצופן שממנו אנו מורכבים.

alon1122

New member
בית 4 מסמל את הסביבה בה גדלת

ולכן משוייך בצורה קלאסית לאב, שבימים עברו בדר"כ היה קובע את סביבת המגורים (בגלל הפרנסה) והיה הדממות הייצוגית של הבית כלפי חוץ, לעומת: בית 10 שמסמל את הערכים והשאיפות שלך (להיות "מישהו"), משוייך בצורה קלאסית לאם, מכיוון שהיא הכי קרובה ולכן השפיעה בצורה מכרעת על עיצוב הערכים והשאיפות, נציג הבית כלפי פנים. כמו גם ששמש מסמלת את האב - מסרים מהאב, שבדרך היסטורית מגיעים בגיל מבוגר יותר, הופכים לחלק מה"אני" עם הזמן. ואילו ירח - מסמל את האם - אותם מסרים מיידים מרגע הלידה,שבדרך היסטורית מגיעים בגיל צעיר יותר, הופכים לחלק האינטואיטיבי שבנו.

alon1122

New member
ואגב, האסטרולוגיה התחילה הרבה לפני

העברית, ושפתה עתיק מהארמית. ייתכן בבלית \ אשורית \ סינית \ הודית

yossi333

New member
אותי זה לא מעניין

מי היה קודם, כמי שלמד קצת קבלה וקצת אסטרולוגיה אני נדהם כל פעם לגלות כמה נקודות השקה יש בינהן, ושילוב בין השתיים מעניק תמונה עמוקה יותר.

למעלה