דלק

shamgar

New member
דלק

אני רוצה לנסות באופן חד פעמי להכין דלק לבד. איזה שמן אני צריך להשתמש וכמה אחוז?

jeblesh

New member
לגבה אחוזים

אייזה מנועה יש לך ? אקרונית רוב המנועים אמורים לעבוד אים 28 אחוז שמן בישויל שלא איהיה בליי אבל רוב הדלקים הם אים פחות שמן הרבה אנשים פו אומרים ששמן קיק מי זיקוק רישוני (ולא שני) הו הטוב ביותר....

noam weissman

New member
הכנה לבד של דלק

הי, לערבב לבד דלק זה בערך כמו לעשות מיץ מתרכיז. לא צריך מעבדה משוכללת. במשך שנים ערבבתי דלק והשתמשתי בבקבוק זכוכית (עם שנתות) של אוכל לתינוקות. א. קנה משורה של 1/2 ליטר או גדולה יותר. ב. קנה שמן קיק איכותי (SIG, MORGAN...). ג. קנה מתנול נקי (CP). הערות: ניתן להשתמש ושנים השתמשתי במתנול טכני. ההבדל באיכות תלוי באריזה ובמזל. לגביי המחיר טכני כשקלים בודדים לליטר לעומת 15-20 ש"ח לליטר (או יותר). לגבי ניטרו קצת יותר קשה להשיג אבל ניתן להשיג הכל. לגבי שמן זה נושא מורכב ושנוי במחלוקת. אין ספק ששמן קיק נותן את השימון הטוב ביותר, אבל יש גם חסרונות לשמן קיק והעיקר ששמן קיק גורם ללכלוך ופיח. שמן סינטטי המתאים למנועי טיסנים בדרך כלל יקר יותר (KLOTZ, MORGAN, POWER MASTER) בערך פי שניים. בדרך כלל מקובל להשתמש רק בשמן קיק או בתערובת של קיק וסינטטי. מכיוון ששמן קיק אינו מתערבב עם ניטרו, דלקים בעליי אחוז גבוה של ניטרו מכילים כמעט רק שמן סנטטי. כאשר אחוזי הניטרו נמוכים (עד 15%) אין בעיה להשצמש רק בקיק. יחס ערבוב: דלק FAI תקני 80% מתנול, 20% שמן קיק (טיסני מרוץ עמוד וכבלים מהירות). דלק FAI תקני לטיסני דו קרב כבלים 70% מתנול, 20% שמן קיק ו 10% ניטרו. באופן כללי אם ברצונך לשמור על חיי המנוע אין להשתמש בפחות מ 20% שמן. פחות שמן פחות עמס על המנוע והמנוע יעבוד יותר מהר. החיסרון מנוע עצבני יותר וקשה יותר לכיוון, אבל לא לשכוח הבלאי יגדל. לעומת זאת כמה שתוסיף שמן המנוע יתאמץ יותר (השמן סמיך יותר מכל השאר) יתחמם ותקבל יותר פיח. בקיצור מומלץ 25-20 אחוזים שמן והשלמה של מתנול וניטרו לקבלת 100%. לדוגמא: 20% שמן, 75% מתנול 5% ניטרו. ניתן להשיג כימיכלים באזור המרכז אצל כימעדין וחמורד. בחיפה אצל חן שמואל. בהצלחה.

hifly

New member
אני לא חושב שהיום כדאי כבר

להתעסק עם עירבוב עצמי,החיסכון כבר לא גדול,ואיכות החומרים שאתה תיקנה בטח לא יהיו באותם איכויות כמו של דלק מיובא,כדי לחסוך במחיר הדלק אתה צריך לקנות כמויות גדולות יחסית של מטנול ,שמן,וניטרו. בדלקים המיובאים יש גם תוספים להגנה על המנוע וכו. קנה דלק מוכן,תחסוך לעצמך הרבה צרות.תן למי שמומחה בזה להתעסק עם הדלק,ואתה תיתעסק בטיסנים.כל אחד והמיקצוע שלו. בברכה אמיר

למעלה