דימום אחרי ריצה

עמי פז

New member
דימום אחרי ריצה

שלום לכולם, לאחרונה אני סובל מדימום לאחר ריצה באזור הפיטמות ומסביבן. בעבר זה קרה לי רק אחרי מאמץ גדול (הקפת התבור ביום חם למשל). לאחרונה זה קורה לי גם אחרי אימונים יחסית קלים, וגם במזג אויר נוח. אשמח לשמוע אם למישהו יש ידע בנושא או להפנות אותי לגורם מתאים. בתודה מראש, עמי .

גלעד HPAT

New member
העצה שנמסרה טובה. עם זאת

אם תמנע ולפחות תקטין את הסיבה לדימום תוכל לחסוך מעצמך פלסטרים ומיני תכשירים. הכוונה היא לחומציות הזיעה מצד אחד ולחומר החולצה מן הצד השני. ככלל בחולצת כותנה סובלים פחות מדימום אבל לרבים היא פחות נוחה בגלל ספיחות הזיעה. אישית, בד"כ אני רץ בחולצת כותנה ארוכה (נגד שמש) ובכלל לא מפריע לי. בכל מקרה העניין הוא שניתן להוריד את חומציות הזיעה מה שיגרום לא רק להיעדר דימום בפטמות אלא גם לפחות שפשפות לפחות באזורים המזיעים היות שהזיעה הופכת לחומר סיכוך מחומר הגורם שפשפות. דרך טובה להוריד חומציות היא לאכול נבטים של חילבה. בכמות נכונה הגוף לא מדיף את הריח המוכר של העמבה ועדיין עושה את העבודה, אם נסחפים בכמויות מתחילים להריח כמו דוכן פלאפל וזה כבר עניין של טעם, בכל מקרה לא להתרגש אם הזיעה אינה נגרת אלא הופכת לקצף, בדומה לזיעת סוסים וכן לא להתרגש אם השתן הופך גם כן קצפי - לא זה לא אומר ששכחתם להוריד את הסבון מהכלים לפני האוכל - אלו תופעות מוכרות. פתרונות עכשיו יש לך לרוב - רק תבחר מה מתאים לך.

גלעד HPAT

New member
אני מסתלבט רק בשמש

אני רציני לחלוטין. ואם זה נשמע מצוץ מהאצבע תנסה ותווכח.

Amir Shvoong

New member
אתה מקדים את זמנך חביבי

העולם לא מוכן לאיש כמוך עדיין ידידי המלומד.

gsa

New member
../images/Emo6.gif אני מפחד להריח כמו דוכן פלאפל...

Cushion

New member
אם מוסיפים גם קצת סחוג

הקצב עולה פלאים, (2 קמ"ש לכל 10 מ"ל סחוג ירוק......)

גלעד HPAT

New member
אתה לא יודע מה יכול לעשות שדה של

פלפלים אדומים וחריפים שרצתי לידו בשבת. אתה יודע - רק כשצריך... יותר טוב מג'ל יותר טוב מחטיף אנרגיה. זה עובד באותה מידה גם אצל חמורים... ו.אני בכלל שוקל לצאת בסטרט אפ - במקום אימונים, במקום אינטרוולים. הכי אדום הכי טוב :)

למעלה