דיווח ים תיכון קצרצר

TuriLed

New member
דיווח ים תיכון קצרצר

אחרי חודש+ ללא חנקן,נשברתי. עזבתי את השיעורים, נתתי לקרפיון התרע של שעה וחצי מראש, והיום בצהריים צללנו בים תיכון
אז מה היה לנו ? - פנצר אחד בנסיון למצוא חניה ליד המרינה של הרצליה באמצע היום - זמן מבוזבז עד למציאת הריף עצמו. גם עם פיש-פיינדר זה לוקח זמן. הגיע הזמן להשיג נ"צ. - צלילה נוספת לשחרור עוגן תקוע - ראות טובה, טמפ' מים של 21. - אפילו לא חשופית אחת לרפואה. היה איזה קרוב משפחה עם קונכיה, אבל זה לא נחשב. - מורנה ים תיכונית, כמה תולעי אש, עקרבנונים, קרנונים פחדנים והמון סרטנים קטנים. - להקת דגיגים שהקיפה אותנו רוב הצלילה. זה בהחלט היה מחזה מרשים. נשארו איתנו גם בחניית בטיחות
- שקיעה מדהימה.... זהו. צלילה הבאה באילת בתחילת מרץ

הקרפיון

New member
ולמרות הכל היה נחמד

טוב, חוץ מהעניין עם החשופיות החסרות... הים היה מדהים - ממש בלי גלים, ראות לא רעה בכלל. בפעם הבאה אני מביא פיקסים של זאב הים. הדגיגים היו סרדינים או משהו דומה, ואכלו בגוף המים עם פיות גדולים ופעורים. מחזה מרהיב. אומנם היו חסרים הכרישים, דולפינים, קומרנים ולוויתני זיפים שבגרסה הדרום-אפריקאית, אבל זה עדיין היה מאוד נחמד. ותודה לאלעד על המיכל. דרך אגב, זו הזדמנות טובה להגיד תודה רבה למדוזה ולנועם שאירחו בצורה מופתית את המעבדה שלי באילת בתחילת שבוע שעבר. היה פשוט מצויין, וכולם מאוד נהנו מהכל.

TuriLed

New member
בונא... אפילו יצאו כמה תמונות

הסרטנים הקטנים האלה מצטלמים טוב. אני אעלה אתה תמונות במהשך השבוע.

הליויתן

New member
מנצלש ים-תיכון

שתמיד מפתיע,לא משנה כמה תשרוץ בו! והפעם היה כבר ממש קר לשרוץ
בתמונה:דיגי-חכות מאושרים בדרך לעונג שבת מתחת למיים לא היו הפתעות מיוחדות,פרט לכנפור (בטואיד שנראה כמו משולש שווה צלעות עם זנב קצר)ברוחב של 90 סמ בערך,שנשא עליו דבק ענקי וממש גדול מדי,באורך די קרוב ל90 סמ גם הוא מרוב רצון לצלם את שניהם בוידאו ,והערכות עם השמש בהתאם,הם ברחו לפני שאפילו התחלתי לצלול 8:30-9:45 במיים ראות של עד 13 מטרים במקומות הכי צלולים ים שקט בצורה שמצדיקה כניסה למרות הקור!

Wainshtein Lev

New member
איך נוצרה ההשתקפות הכפולה

המדהימה הזאת? שברתי את הראש ולא הצלחתי להבין

laviy

New member
יש רעיון

בהנחה שהתמונה בוצעה עם מארז תת מימי הרי שההשתקפות השניה היא מזכוכית העדשה של המארז

yud4dive

New member
שחכנו את שיעורי הפיזיקה מהתיכון?

מעבר לזוית מסוימת, גלי האור מוחזרים מפני המים (זוית השבירה של המים). כלומר הים משמש כמראה. ומאחר והיה ים שתוח גם יכולנו להבחין בכך בקלות. מצורפת דוגמא.

yud4dive

New member
יצאתי ../images/Emo163.gif . אתם מדברים על

ההשתקפות שאינה הפוכה. אים מהים אז: צריך להיות על חלק קעור של הגל ע"מ להפוך את ההשתקפות חזרה

ilanbt

New member
בהיתחשב בזה

שאת כרגע מהווה אתר צלילה זה לא נורא כל כך

yochaib

New member
הפולנים אומרים

שהריון זה "מחלה טובה" אינטרו ארוך נשמע הרבה יותר טוב...

ilanbt

New member
לא המצאה שלי

בכל מקרה 9 חודשי צלילה זה התחלה טובה לכל צוללת
צעירה

בטח, שלשה חודשים היית עסוקה

בלהשתעשע, ותשעה חודשים בלחשוב על זה. ככה צוברים חוב חנקן של שנה :)

למעלה