דיווחים משיעורים

deep ocean

New member
אימון קונג פו עצמי 27.04.2002

אזהרה: דיווח לא שגרתי בכלל!!!!! אני גרה בבית פרטי עם מלא מרחב, אז אמרתי יאללה אני אשתמש בחצר היפה שלי
טוב עשיתי לעצמי טרום חימום שהצלחתי לעבור אותו ממש בקושי. לא הצלחתי כמעט להזיז את עצמי וזה היה ממש מוזר. ניסיתי להבין מה יש בשיעורים ששם אני כן מצליחה להזיז את עצמי. ממש לא הרגשתי את הגוף שלי. לא היה לי קשה או משהו כזה, פשוט לא חשתי את הגוף הפיזי שלי. את החימום העברתי לעצמי ממש מבולגן. ממש לא לפי הסדר. היה לי בלק אווט, שכחתי מה במה אחרי מה...הכל התבלגן לי. לרגע חשבתי אולי אני בכלל חולמת. אבל גיליתי שאני לא חולמת... ניסיתי לאפס את עצמי. אמרתי לעצמי שאני ניקיטה. זה עזר לשתי שניות ודאך. הייתי צריכה להגיד לעצמי שאני ניקיטה במהך כ-10פעמים בשביל להמשיך בחימום. ראיתי שזה לא עוזר. טוב איכשהו הצלחתי להמשיך. חשבתי קצת על בן וניסיתי להעזר בו מרחוק, וזה עזר גם קצת. טוב נגמר החימום. רציתי לעשות בעיטה סיבובית לשני הצדדים אבל לא הייתי מסוגלת. שיניתי לבעיטה ישרה בשני הצדדים. הצלחתי לעשות אותה אבל גם היה לי מוזר. החלטתי לנקוט פעולה אחרת- עצרתי לרגע. עצמתי את עיני. דמיינתי שאני מגיעה לשיעור של יום רביעי. דמיינתי איך אני באה עם כל התלמידים. מה זאת אומרת דמיינתי? הייתי שם ממש. הלכנו למקום השיעור ביחד. ואז פקחתי את העיניים והמשכתי את הבעיטות שעשיתי לעצמי. זה עזר באמת יותר, אבל עדיין לא ממש חשתי את הגוף שלי כמו תמיד. עשיתי בעיטה צידית לשני הצדדים והלך בסדר. התמקדתי בכל בעיטה ובעיטה, כאילו זאת הבעיטה האחרונה שאני אבעט בחיי. טוב לאחר מכן הרגשתי שאני חייבת לשנות פעולה. עשיתי את חמשת החיות והיה נחמד דווקא. אבל פתאום כל מיני תנועות שבשיעור הן יוצאות בחופשיות, לבד בבית התחלתי לפקפק בהן. פתאום לא הייתי בטוחה בכל מיניד דברים. בסוף הכל הסתדר. לסיום, עבדתי על טכניקה שאולי תשמש באותי בקרב. (עוד לא ניסיתי אותה, אז אני לא יודעת אם היא תצליח) עבדתי על הזזת רגל באופן מסויים, כאילו אני הולכת לבעוט ברגל הזאת, ובעיטה צידית ברגל השנייה. עבדתי על המהירות בין שתי התנועות האלו. כל הנקודה היא לנצל את הרגל של ההטעיה ולבעוט בשיא המהירות ברגל השנייה. בנוסף, הוספתי אגרוף עם היד. הכל טוב ויפה, נראה איך אני איישם את זה בקרב...חהחחחהה כאשר אין אף אחד מולי, אני עושה המון דברים. אני בועטת לגובה אני מהירה אני ממציאה טכניקות כאשר בא מולי יריב בקרב, אני מתקפלת פתאום ומניקיטה אני נותנת לפחדים ולחששות לשלוט בי יאללה, נמאס כבר. אני לא רוצה לפחד בקרב. אני רוצה לתפקד בקרב, כמו שאני מתפקדת כשאני לבד מול אוויר!!! נ.ב.-כל האימון נמשך חצי שעה!

deep ocean

New member
שיעור קונג-פו 28.04.2002

איזה שיעור כיף היה!!! היינו 4 תלמידים, ולאחר מכן הצטרף 5. כשהיינו 4, בן הנחה אותנו שכל אחד יעביר רבע שעה של השיעור, ושנהנה מהשיעור, שהשיעור יהיה מיוחד עבורנו. (שנעביר ביחד שעה, והוא יעביר את החצי שעה הנותרת) לא עשינו חימום. מגניב!!
אדם 1 העביר 2 טכניקות. אחת של הטסה, תזוזה הצידה ובעיטה לצלעות. השנייה של הסטה, אחיזה ביד, בעיטה צידית לצלעות. עבדתי עם אבי. היה ממש כיף!! עבדנו על הטכניקה השנייה ונזכרתי איך בעבר הרחוק הסתבכתי עם הטכניקה הזאת איתו באיזה שיעור, והייתי מתובכלת מזה מאד באותו השיעור. זה כזה מצחיק!!! זה מבדר!!!!שיתפתי אותו בכמה זה מצחיק איך פעם זה היה לי קשה. קיבלתי מאבי מחמאה שהתקדמתי וכו´. תודההה אבי!!!!! זה היה כיף לשמוע! אדם 2 העביר פעולה מסויימת במעגל, שלא השתתפתי בה, כי העדפתי לעבוד על משהו לבד. בהתחלה כן השתתפתי בפעילות שהועברה, אבל זה שיעמם אותי, וגם לא הרגשתי שבכלל לומדים מזה משהו, אז העדפתי לנצל את הזמן אחרת. עבדתי בזמן הזה על הטכניקה שבן המציא עבורי. נהניתי! בנוסף, עבדתי קצת על יציבות, וירידה נמוכה לבעיטות. אדם 3 העביר שיטת עבודה של קרבות-בהתחלה רק לרגלים, אחר כך..וכו´ וכו´ בהתחלה עבדתי עם אבי, אבל לא רציתי להיפגע בלהבים שלי דווקא בשיעור הזה (לפני שאני הוכלת לקנות מגינים ללהבים) אז העדפתי לעבוד לבד. עבדתי בצד על הטעיות בבעיטות. זה היה נחמד. בנוסף, עבדתי על בעיטות נמוכות מול יריב וירטואלי. אני ביקשתי להדריך בסוף. היו לי מלא רעיונות מה לעשות אבל היתה לי רק רבע שעה. העברתי לכולם את התרגיל שאני, רמי ודותן המצאנו בחצי מנזר!!! חבל לכם על הזמן!!!!! זה היה כל כך מוצלח!!!!!!!!! אין לי כח לתאר פה את התרגיל שוב, אבל זה תרגיל שעובד על הרפייה, חלוקת קשב, להרגיש את הפרטנר ועוד ועוד. כולם מאד נהנו מהתרגיל, וגם הצליחו להרפות יותר (באופן יחסי). לסיום, ב-3 דקות האחרונות, העברתי לכולם על קצה מזלג תרגיל שהתנסיתי בו בשיעור אמנות היכולת. שאלתי- איזה צבע הכי חכם? ואז כל אחד אומר את הצבע שעלה לו בראש. איזה צבע הכי אוהב, איזה צבע הכי אמיץ...וכו´ וכו´ אני מאד מרוצה מהשאלה האחרונה ששאלתי את כולם...שאלתי- איזה צבע הכי משקף אותכם. ואחרי כמה שניות בן אמר שנגמר הזמן! אז ביקשתי מכולם לא להגיד בקול את הצבע שמשקף אותם ושישמרו את זה לעצמם, ושיחשבו על זה קצת. שוב, קיבלתי מחמאה מאבי - שהוא מאד נהנה מהתרגילים!!! תודההההה אבי!!!!!!!!!!!!
זה עושה לי ממש טוב!!!! האמת, שיכולת ההדרכה שלי השתפרה מאד מאז החצי מנזר, וכל פעם יכולת ההדרכה שלי רק משתפרת. איזה כיף!!!!!!!
כמו שאני רואה את זה כרגע, התחום העיקרי שעדיין מאיים עלי הוא: הקרבות. שאר התחומים של הלימודים אינם מאיימים עלי, אלא להיפך, אני נהנית מהם מאד, בין אם זה גמישות, הדרכה, עבודה פנימית, טכניקות, פורמות, משחקים (פרה עיוורת למשל). אני נהנית מהכל. טוב, על זה אני אצטרך לעבוד מעכשיו. איך להפסיק לפחד בקרבות. כן, זה יהיה מאד נחמד לא לחשוש מכלום. אני מנסה לדמיין את הסיטואציה עוד כמה חודשים....אני ואבי עושים קרב, ואחרי הקרב אני צוחקת איתו איך פעם פחדתי מקרבות. אני לא כל כך מצליחה לדמיין את הסיטואציה הזו....זה בטח יקח לי חודש וחצי להתגבר על הפחד הזה...........

Lagrangian

New member
כדאי לנוח במקרים כאלה

ולא ללכת נגד, צריך למצוא מה הגוף כן רוצה לעשות.. זה מה שבן היה אומר, לא?

deep ocean

New member
דווקא שקלתי להפסיק להתאמן

אבל המשכתי כי נהניתי מהאימון למרות התחושות...לא הכאבתי לגוף, לא הייתי מותשת, ולא חשתי כאב פיזי או משהו פשוט לא הצלחתי לחוש את הגוף שלי הייתי במין מצב מוזר של רפיון מוחלט, שהגוף שלי הוא כמו מריונטה

deep ocean

New member
אני חושבת שכל הבלבול שהייתי בו

וכל הספקנות על כל תנועה, נוצרו בי, כי בפעם הראשונה עשיתי את התנועות לא מתוך אוטומטיות. כשנמצאים בקבוצה, עם עוד תלמידים, במסגרת מסויימת, נכנסים לתוך תבנית מסויימת. בייחוד עם עושים את 5 החיות/חימום וכו´ עם עוד אנשים. אתה נכנס לתוך שטנאץ מסויים. היום כשהתאמנתי לבד, הטלתי ספק בכל תנועה, ועשיתי את הכל, כאילו עשיתי את זה לראשונה. זאת אומרת, יצאתי מין האוטומטיות, וזה גרם לי לבחון כל תנועה מההתחלה, ומכאן כנראה הבלבול. יכול להיות שאני מקשקשת ושאני טועה, אבל זה מה שנראה לי, וככה חוויתי את זה.

דיווחים משיעורים ../images/Emo28.gif ../images/Emo108.gif ../images/Emo119.gif

עברת עוד שיעור בטאי צ´י / קונג-פו / יוגה / *)#&$* ובא לך לדווח על כך? זה הזמן וזה המקום... כולנו מחכים לשמוע

Lagrangian

New member
שיעור בה גואה

זה שבוע שלישי שהמורה לא מגיע לשיעור בגלל פציעה, אבל אנחנו ממשיכים לבוא ולהתאמן. אתמול הראו לי תרגיל מדיטטיבי מגניב מאוד - שניים הולכים עם יד אחד צלובה במעגל סביב המרכז בו הידיים מוצלבות. מדי פעם עושים חילוף שדומה לתרגילי חיזוק עצמות בקונג פו, ומסתובבים לכיוון השני. העקרון הוא להתרכז בזה שממול ולא בסביבה שמסתובבת במהירות (גבוהה למדי.. :) ), כדי לא לקבל סחרחורת. מאוד נחמד וממולץ!

deep ocean

New member
נשמע נחמד...אך מעייף ../images/Emo9.gif

במשך כמה זמן נמשך התרגיל?

למעלה