דו"ח על רכיבה על אופניים ללא קסדה. 250 שח

Kiapicanto1000

Active member
רכבתי על אופניים בכביש בין עירוני בשול, עמוק בשול, נגד כיוון התנועה כדי להיזהר טוב יותר מהנהגים הארצי ישראליים ואז מגיע שוטר שלא רוכב על אופניים וחושב שהוא מבין טוב ממני ואני מקבל ממנו
דוח על רכיבה בבינעירוני ללא קסדה ולא עוזר ש...
1. הרכיבה עמוק בשול שהוא רחב ובטוח ונגד כיוון התנועה כדי לשמור על עצמי מהרכבים הממהרים בירידה...
2. הרכיבה בתוואי של עלייה מפרכת ארוכה וממילא המהירות בשל כך איטית כהליכה מהירה. האם ניתן דוח להולכי רגל ללא קסדה?
3. הכביש בין עירוני מהיר ובמידה ותקרה תאונה הקסדה תעזור כמו השלג שאשתקד.
4. העלייה מפרכת, השמש קופחת והזיעה נגרת ועל כן קסדה מפריעה לריכוז ותגביר הסיכון להפגע.
5. דווקא בכביש עירוני החוק לא מחייב קסדה (למבוגר)... מה שנקרא חוק ללא מחשבה תחילה... ברור שלא שאלו רוכבים...

אני לא מדבר על זה שהשוטר החליט שארכב חזרה במורד על לעצירה בטוחה בתחתית המורד למטה בנקודה בטוחה יותר כשהוא ייסע מאחורי וישמור עלי מאחור, ודי נדבק אלי מאחור עם הקיה סורנטו המשטרתי. מה שנקרא לא בדיוק יודע לשמור מרחק מרוכב אופניים... כיאה למי שלא רוכב על אופניים וכנראה מעולם לא רכב על כביש זיבורי... את זה לא הערתי כי זה היה ברור שאין לו יכולת להבין מה מרגיש רוכב בכביש הזיבורי...

האם יש סיכוי להפוך את הקערה על פיה ולבקש להישפט?

חן 1111

Active member
אם הייתי השופט, הייתי מכפיל לך את הקנס. לא מבין על מה אתה רוצה להישפט. לפי החוק חובה קסדה, נסעת בלי קסדה. אין לך שמץ של קייס. אם לדעתך החוק לא נכון או לא צודק, תפגין מול משרד התחבורה או תפנה לחברי כנסת. בבית המשפט המקרה הזה הוא שחור-לבן.

Kiapicanto1000

Active member
אם הייתי השופט, הייתי מכפיל לך את הקנס. לא מבין על מה אתה רוצה להישפט. לפי החוק חובה קסדה, נסעת בלי קסדה. אין לך שמץ של קייס. אם לדעתך החוק לא נכון או לא צודק, תפגין מול משרד התחבורה או תפנה לחברי כנסת. בבית המשפט המקרה הזה הוא שחור-לבן.

שאלתי בעוד פורומים ומתברר שבביצוע פעילות ספורטיבית אין חובה לקסדה. לא ידעתי על החוק הזה.

מה שעשיתי הוא פעילות ספורט! זאת לא הייתה רכיבה למטרת קומיוט.
האם יש לך מושג היכן רשומה ההסתייגות לפעילות/אימון ספורט?

חן 1111

Active member
שאלתי בעוד פורומים ומתברר שבביצוע פעילות ספורטיבית אין חובה לקסדה. לא ידעתי על החוק הזה.

לא הצלחתי למצוא שום התייחסות כזאת.

קלייטון.ש

Well-known member

קרא את התקנות בקישור הבא. אין הבדל בין רכיבה "ספורטיבית" לאחרת. מבוגר מחויב לחבוש קסדה מחוץ לעיר.

למעלה