גרמניה- עוד שאלה

ניב852

New member
גרמניה- עוד שאלה

היי היי.... כן עברתי על הארכיון בפורום השני. רציתי לדעת,יש דבר כזה שנקרא וויזה על בסיס חיים משותפים? ראיתי שזה קפץ פה ושם באחד מהפורומים שדיפדפתי בו. אם כן,איך מתחילים בכלל? האם זה גם יכול לאפשר לי לעבוד? שהייה ועבודה? תודה!

yaelisam

New member
לאן את עוברת בדיוק?

בכל מדינה פדרלית זה קצת שונה. אני לא אגיד לך שאין כזו ויזה, למרות שמעולם לא שמעתי על אחת, כי כל פעם אני מופתעת מחדש מהשוני בין החוקים בכל מדינה פדרלית בגרמניה. את התשובות הכי מדוייקות (כלומר, אלו שכדאי לך לקבל) את תמצאי במשרד הפנים המקומי - לשכת הזרים (Ausländerbehörde) במקום אליו את מתעתדת לעבור. הכי טוב יהיה אם החבר שלך יתקשר אליהם, ואפילו עוד יותר טוב אם הוא ילך לשם, ואפילו עוד יותר טוב אם תלכו לשם יחד אחרי שתגיעי (אפילו אם את רק מגיעה לביקור קצר). אני בכלל ממליצה כן לעשות קורס גרמנית, כי מגוון העבודות שתוכלי למצוא יגדל עם כל מילה ומשפט נכון שאת אומרת
כך זה גם ייתן לך שהות להחליט אם הקשר הזה נכון (הבנתי ממך שאתם עדיין בתהליך הכרות) ואם בכלל בא לך להשאר בגרמניה. זה כמובן גם יוכל לעזור לך להאריך את הויזה. עדיף לבדוק את היצע הקורסים, אפשר לעשות ב- VHS (תשאלי את החבר מה זה) שם הכי זול ויש להם תמיד קורסי מתחילים. יש לקורס השפה את כל היתרונות שאת צריכה- ועדיף לגמור עם זה בהתחלה כבר, לפני שאת נמצאת שם כמה שנים ויכולות השפה שלך לא רק מועטות, אלא השפה שתדברי, אם תקלטי משהו ברחוב- תהיה קלוקלת (יש אין ספור דוגמאות כאלה בכל קורס שאני מצטרפת אליו). ואת גם מוזמנת לפורום זוגות מעורבים.

ניב852

New member
היי יעל

תודה רבה על התגובה. כן כן...באמת זה מה שהוא הציע לעשות,ללכת לבדוק את לשכת הזרים.ולראות בדיוק מה אפשר להוציא מזה. החבר שלי נמצא בהמבורג.אני חזרתי משם לפני חודשיים,וכל מה שאני יכולה לחשוב עליו זה פשוט להתחיל את החיים הזוגיים שלי איתו,שכרגע זו הנקודה הכי חשובה בחיים שלי. אני בת 32- ארכיטקטית,והוא טבח מקסים.הפרפרים כבר מלווים אותי מאז שחזרתי. אז אנחנו אפילו לא יודעים איך להתחיל,אני כרגע עובדת פה,ואנחנו מדברים על סביבות חודש ינואר. עוד שאלה שנשאלת היא- האם פשוט לסוע גם אם אני לא אוכל להתארגן על עבודה בזמן קצר?וכמו שכבר ציינתי באמת אין לי שמץ בגרמנית..או אולי רק - ווי גאטץ?"
..... בגלל שאני חושבת שכל העניינים ייקחו קצת יותר זמן,אז בטח קורס גרמנית יוכל למלא לי את הזמן,ואז מה? להיכנס ל -3 חודשים ואז לבטל את הכרטיס,בינתיים להירשם לקורס גרמנית,וזה יוכל להקנות לי הארכת וויזה,אבל לא יוכל להקנות לי עבודה???.... בקיצור ..אני חושבת וחושבת....וסליחה אם נדמה שאני קצת טוחנת...... אשמח לעוד מילים.... תודה

diday

Member
אם תמצאי עבודה כארכיטקטית

כשהדגש הוא על >אם< יש סיכוי שתוכלי לקבל, כאזרחית ישראלית, אישור עבודה ושהיה בקלות. עקרונית זה כך, יש מדינות פדרליות שמקשות יותר מאחרות, או אולי הפקידים אינם מודעים לחוקים, או שהם מודעים ומעדיפים להיות נאחסים, עם כמדיניות כללית או אישית. אבל לא סתם הדגשתי את האם. מקצוע רווי למדי בגרמניה.

yaelisam

New member
ויזת סטודנט

זה מה שתקבלי כשתלמדי שפות. עם ויזה כזאת אפשר לעבוד במגבלות מסויימות. כלומר אם תמצאי עבודה, תוכלי לעבוד עד 20 שעות בשבוע, לא יותר מ- 90 ימי עבודה מלאים או 180 חצאי ימים בשנה. הם מאד מקפידים על זה. אני חושבת שבערים מסויימות מותר לעבוד רק בסופ"ש אבל בהמבורג נראה לי שזה לא כך. בכל אופן, נראה לי קצת אופטימי לחשוב שכשתעברי לשם מיד תמצאי עבודה. ואם את מתכוונת לעבור לשם לצמיתות, אין זמן טוב יותר ללמוד את השפה מאשר ממש בהתחלה. אני מאד מקווה שהכל יסתדר לך, ואני אומר לך שוב- תשובות הכי מהימנות תקבלו ממשרד הזרים- ואז תוכלו לתכנן הכל לפרטי פרטים. והכרטיס טיסה חזרה: או שתשתמשי בו כדי לבקר את המישפוחה בארץ, אחרי שהארכת את הויזה שם (אני הייתי מתכננת את זה כך שאני מתחילה קורס גרמנית רק כחודש- חודשיים אחרי שהגעתי, מה שנותן לי יותר זמן אח"כ) או שתקני כרטיס דרך סוכנות נסיעות ותבקשי כזה שפתוח לשינויים. לאף אחד בגרמניה כשתגיעי לא יהיה אכפת אם יש או אין לך כרטיס טיסה חזרה ולמתי, פשוט לא יעלו אותך על טיסה עם כרטיס לכיוון אחד.

ניב852

New member
יופי.

יופי,אלו קצת יותר פרטים שנותנים לי תמונה רחבה יותר. טוב,אז השלב הבא זה משרד הזרים. תודה, ועד אז, המון טוב.

nadav1974

New member
למיטב ידיעתי

(ואני מסייג את זה בזה שאני לא גורם מוסמך בשום צורה), ויזה ללימודי גרמנית היא ויזה שונה מוויזה של סטודנט, כשאחד ההבדלים הוא, שהיא לא מאפשרת לעבוד.

yaelisam

New member
תלוי באיזו מדינה פדרלית בגרמניה

מהניסיון האישי שלי בסקסוניה ובמינכן (בוואריה) זה כן נותן אישור עבודה- שמוגבל בכמות השעות שמותר לעבוד בשנה. במינכן ההגבלה גם חלה על הימים בהם מותר לעבוד, אבל יש לזה כל מיני ניואנסים, ככה שגם אני שיש לי בזה ניסיון, אני לא סמכות.

gilibean

New member
ויזת עבודה

אני יכולה להגיד לך שלפחות במינכן הם מאוד ליבראלים. לפחות לפני 5 שנים הם היו, כשהגעתי לראשונה ללשכת הזרים שם וביקשתי להאריך את ויזת התייר שלי. הם אמרו בהתחלה לא, ואז כשאמרתי שאני מחפשת עבודה, במקום לזרוק אותי מכל המדרגות, הם פתאום נעשו מאוד חייכנים והאריכו לי את הויזה ב3 חודשים (ואחר כך עוד פעם ב3 חודשים). עד היום לא ברור לי למה, הרי הם לא אמורים לעודד זרים לבוא לעבוד בגרמניה, בטח לא בתקופת המשבר הכלכלי ואחוז האבטלה הגבוה שהיה אז בגרמניה. יש לציין שהיתה לי אז כבר שפה וגם תואר במחשבים, אם כי הם לא בקשו הוכחות לכך שבאמת יש לי אותו. בסופו של דבר מצאתי באוסטריה, כי שם היתה באמת עבודה למצוא וסידרתי את כל העניינים החוקיים שלי כאן. אבל בלי הויזה הגרמנית היתה לי בעיה לקבל ויזת עבודה אוסטרית, כי בלעדיה הייתי נחשבת כבר לשוהה בלתי חוקית.

ניב852

New member
מעניין

טוב...באמת נשמע מעניין ובאיזה קלות. הלוואי שייזרום לי ככה. כרגע מסתמן באופק לימודי גרמנית ואז אתפנה יותר לחפש עבודה בתחום שלי.וויזת עבודה נראה לי בהחלט פתרון טוב. תודה על התגובה.

למעלה