גרין כארד והריון בארץ

פאפית1

New member
גרין כארד והריון בארץ

קצת רקע .... אנחנו זוג נשוי שניסה בעבר שנים רבות להכנס להריון, בתחילה טבעי ואח"כ עם טיפולים. לאחר שנים של סבל וכאב נפשי ופיזי החלטנו להגר למס' שנים לארה"ב על מנת להפחית מהלחץ ולשנות את האווירה. בעלי אזרח ארה"ב ודרכו קיבלתי בקלות גרין כארד לפני קרוב לשנתיים, והרבה בזכות הפורום הזה ובמיוחד דורון שעיצותיו והדרכתו הפכו את התהליך לפשוט. אכן היגרנו לארה"ב, אך לצערי לאחר 8 חודשים קרה אסון במשפחתי. בעקבות האסון התעורר אצלי שוב הדחף והרצון לילד, והשעון הביולוגי תקתק והתחלתי לחשוב שוב לכיוון של טיפולים. טיפולי IVF (הפריה חוץ גופית) הם טיפולים יקרים מאד בארה"ב, באיזור ה- 18,000$!! כיון שהבנו לשלא נוכל לעמוד בזה החלטנו לחזור לעת עתה לישראל לעבור טיפול או שניים ולקוות לטוב, וזה מה שעשינו. (סה"כ שהינו בארה"ב בערך 9 חודשים, בעלי רצוף ואני עם גיחה קצרה לארץ להלויה). לשמחתינו הרבה נכנסתי מיד להריון בטיפול הראשון, ועוד עם תאומים!! ההריון שלי נחשב להריון בסיכון גבוה מכמה סיבות. זה גם הריון יקר כיון שעברנו גהינום להשיג אותו, גם תאומים, וגם יש לי סכרת. אני לא מתכוונת להסתכן ולטוס במהלכו בשום אופן. התאריך שיצאנו מארה"ב היה באמצע נובמבר, וזה אומר שעד שאלד ואתאושש תעבור למעלה משנה (תאריך הלידה שלי הוא בנובמבר). לצערי לא ידענו שניתן לבקש בארה"ב שהיה של עד שנתיים מחוץ לארה"ב. מה יש ביכולתי לעשות על מנת לא לאבד את הגרין כארד? בטלפון עם השגרירות הם הדגישו בפנינו שלא ניתן להגיש את בקשת ה"שנתיים" מישראל. האם ניתן לקבוע פגישה עם הקונסול ולשטוח בפניו את מצבינו + חומר רפואי ותעודי רב שיתמוך בסיפור? או מכתב מרופא שאוסר לטוס על מנת שיאריכו לנו את השהות החוקית מחוץ לארה"ב? בקיצור, מה עושים? תודה!!

doronf65

New member
רן, נדמה לי שאישתך עברה את התהליך?

יש פתרון, אני מאמין שרן ייכנס עוד מעט וייתן עוד פרטים. רן, אם תכתוב זאת באופן מפורט, אכניס זאת למקורות המידע. בגדול, תצטרכי להגיש בקשה לחדש את ה- GC שלך. זה מעשי וישים. חכי להוראות. דורון

doronf65

New member
ורק דרך אגב

גם אם יפקע לך ה- GC, את זכאית לקבלו שוב, הרי את עדיין נשואה לאזרח! כך שאין לך מה לחשוש. האם בעלך שהה בארה"ב 5 שנים מחיייו לפחות? האם מתוך השנים הללו שנתיים לאחר גיל 14? כל השנים הללו לא חייבות להיות רצופות. אם כן, ילדייך שייולדו בארץ אזרחים מלידה ולהם אין צורך לארגן שום תהליך התאזרחות.

ranshe

New member
תוכלי לבקש SB1, returning resident

אין לי נסיון לבקש Advanced Parole, לא מהארץ ולא משום מקום אחר. יש לי נסיון מוצלח עם SB1 - אשתי הייתה יותר משנה מחוץ לארה"ב, הריון בסיכון. הגשנו בקשה בארץ לויזת SB1 מגובה במסמכים רפואיים. אני לא זוכר אם בסופו של דבר הגשנו גם את הצעת העבודה שלי - אני חושב שהכנו את המידע הזה (חיפושי עבודה במשך שנה, הצעת עבודה) ובסוף עורך הדין המליץ להגיש את הרפואי בלבד. הבקשה אושרה. קחי בחשבון שמבחינה כספית ופרוצדורלית זה כמעט כל התהליך מהתחלה (תעודת יושר, בדיקות רפואיות), ככה שהנקודה של דורון לגבי זה שאת תמיד זכאית לג"ק בגלל הנישואים לאזרח במידה מסויימת מייתרת את תהליך ה-SB1.. בהצלחה.

פאפית1

New member
הרחבה

בעלי נולד וגר כל החיים בארץ, מלבד כמה ביקורים בארה"ב. אז ילדי לא יהיו אוטומטית אזרחים. אני מאד מעונינת לשמור על הגרין קארד הקיים. עקרונית כל התהליך לא מסובך מלבד ענין הספונסר. זה קטע מאד לא נעים לבקש מחבר/בן דוד/ או כל קרוב אחר להיות ספונסר. אני לא חושבת שאוכל לבקש בשנית. האם הבקשה לחידוש הגרין קארד היא למעשה לעבור את כל התהליך מחדש? האם אין מצב להגיע לשגרירות ולבקש התחשבות במצבי והארכת השהות בארץ? האם אם אני לא אעשה כלום ואשחק אותה ראש קטן ונניח אנסה להכנס לארה"ב בפברואר, יעשו לי בעיות?

למעלה