גמילה

גמילה

שלום בתי בת השנתיים התחילה בחודש האחרון לבקש לעשות את צרכיה בשירותים בכל פעם שהיא מבקשת אנו לוקחים אותה לשירותים ואחר כך מחזירים לה את החיתול. דיברתי עם הגננת בגן שלה שתנסה גם היא לבקש ממנה לעשות את צריכה בשירותים אבל היא מביעה התנגדות ולא מוכנה לשבת בשירותים. ביומים האחרונים שהיו מחוץ לבית היא מבקשת לעשות קקי בשירותים ולא מוכנה בשום פנים ואופן לעשות בחיתול, היא אפילו מתאפקת עד שנגיע לשירותים ואז היא עושה את צריכה ואז נרגעת. אציין כי היא לא כל הזמן מבקשת לעשות את צריכה בשירותים היא עושה גם בחיתול ולפעמים אחר כך אומרת לנו שעשתה קקי ואז אנחנו מחליפים לה, ניסיתי שבת אחת להשאיר אותה בלי חיתול אבל היא פספסה כמה פעמים ולא בדיוק הודיעה לנו שהיא צריכה לשירותים. השאלה שלי האם היא מוכנה להיגמל מהחיתול או שזו משחק בשבילה? אציין כי יש לה אחות גדולה בת 5 ויש קטעים שהיא פשוט מבקשת לעשות מה שהאחות הגדולה עושה, אם זה לבישת תחתון, או שהיא לא מוכנה שאחותה תשב בישבנון שלה וכו'. אבקש אם תגידו לי מה לעשות אני לא רוצה לגמול אותה שהיא עדין לא מוכנה כי יש לי ניסיון מהבת הגדולה שגמלתי אותה מהר מדי ואז היא היתה מפספסת המון. אודה על תשובה . תודה

גמילה

שלום רב לך , את שואל את אחת משאלות מליון הדולר. התשובה מורכבת כמו שאלתך. בסביבות גיל שנתיים ילדים מתחילים להראות סימנים שהם בשלים ומוכנים להיגמל מהטיטולים. אצל ביתך אכן נובטים הסימנים לרצון ומוכנות. יחד עם זאת, אני מבינה שיש לכם ניסיון לא כל כך מוצלח עם גמילה מהירה מידי (עם בתך הגדולה). לאור נתונים אלה אני משיבה: "סוף מעשה במחשבה תחילה". לכן אני מציעה לכם להמתין עוד קצת, כדי שהילדה תעבור את התהליך מתוך יכולת ומוטיבציה פנימית ולא פחות חשוב בשלווה ובנחת. בברכה, עינת גבע יועצת משפחתית מטעם מכון אדלר.

למעלה