גמילה מזונדה

iceviper

New member
גמילה מזונדה

שלום רב, בתי נולדה לפני כחמישה חודשים כפגית בבי"ח נהריה, במשקל 1100 גרם, ועם בעיות לבביות (Truncus arteriosis, VSD). כחודש לאחר הולדתה היא לקתה ב-NEC, שבעקבותיו הרופאים נאלצו לכרות חלק גדול מהמעי הגס. ניסיון לסגור את המעי לאחר כחודש נכשל, והילדה מפרישה בעזרת סטומה כרגע, מתוך כוונה לחזור לסגירה כאשר המשקל יעלה. לאחר כחודשיים היא נשלחה לשניידר לצורך תיקון המום הלבבי, הניתוח עבר בהצלחה והילדה הוחזרה לנהריה לשם המשך טיפול. כיום הילדה מאושפתזת בנהריה במשקל של כ-2400 גרם, עולה יפה במשקל וללא בעיות מיוחדות. הסיבה היחידה שבגללה היא נמצאת כרגע בבית החולים היא לצורךל גמילה מהזונדה ומעבר לאכילה מלאה מבקבוק. כיום היא מצליחה לאכול בממוצע חצי מכמות המנה שלה מבקבוק, והיתר מושלם דרך זונדה. הצוות בבית החולים הגיע למסקנה שכרגע שהיות והמאמץ האינטנסיבי לגמילה מהזונדה לא הצליח בצורה מלאה, הוא מעדיף להעביר אותה להמשך טיפול במסגרת קופת חולים ולמעשה לשחרר אותה עם הזונדה, כמובן לאחר הדרכה שלנו, ההורים. מצד אחד אני מבין את שיקולי הצוות, ואני בהחלט מרגיש שבית החולים לא תורם לה דבר שאותו היא לא יכולה לקבל בבית. אני ואשתי כבר מיומנים בטיפול בשקית הסטומה ואנילא רואה סיבה שלא נוכל להאכיל את הילדה עם הדרכה מתאימה. מצד שני, זה נראה דבר חריג לשחרר ילדה עם זונדה, ואני לא יודע האם מדובר בדבר שנכון לעשותו. רציתי לשאול האם כדאי לשחרר את הילדה, במיוחד על רקע הבעיות הקיימות? כמה זמן בדרך כלל נדרש לצורך גמילה מלאה מזונדה? תודה

למעלה