גלוי דעת- למה התפטרתי מועד האגודה

גלוי דעת- למה התפטרתי מועד האגודה

נוסח הודעה שהעליתי בפורום האגודה: למה התפטרתי? כתבתי מכתב ארוך ומפורט אשר הופנה ליו"ר עם העתקים אישיים לכל אחד מחברי הועד. איני רוצה לפרסם את המכתב ואת נימוקי על מנת לא לגרום לקרע וזעזועים לא רצויים. אני מקוה שכל מי שקרא את המכתב ידע להפיק ממנו את הלקחים הנדרשים, והועד החדש - בלעדי - ישכיל לתקן את דרכיו. אציין רק שאחת הסיבות העיקריות לפרישתי היא חוסר יכולתי להתמודד עם "פוליטיקה". אני איש הפועל "דוגרי", אין אצלי "דילים וקומבינות" ואני לא כל כך מתאים למערכת פוליטית ברמה כזו או אחרת. על מנת לא להגיע לריב או ויכוח ברמה האישית, העדפתי "לפרוש בשיא" ולהשאיר את הבמה לאחרים רק דבר אחד כואב לי- אני שלחתי את המכתב אך ורק ליו"ר ולחברי הועד, וכן לארבעה חברים אישיים קרובים שלי שאני סומך על יושרם ועצתם. למרבה ההפתעה, לא עברה שעה מאז שליחת המכתב וכבר מצאתי העתק ממנו מפורסם כאן!! התקשרתי מיד לצור בנר וביקשתי ממנו למחוק את ההודעה הנלוזה הזו - שהתפרסמה כמובן תחת שם אנונימי. מענין רק לדעת מי השפל מבין המכותבים שעשה מעשה כזה (וזה לא אחד מחברי)

ethanr

New member
להגיד ולא להגיד

כמי שאין לו מושג על מה מדובר, ולא "זכה" לראות את מכתבך שפורסם כאן, אני נשאר עם טעם מעט מוזר מהודעתך לעיל. אתה מפרסם את דבר התפטרותך מועד האגודה, אך לא מציין מדוע. אתה נותן כותרת של "חוסר יכולתך להתמודד עם פוליטיקה", אך לא מפרט כלום מעבר לך. אז מה הרעיון? ש"המבין יבין"? ובכלל, אתה לא ילד. מה ציפית כשהגשת מועמדות לועד? שלא יהיו פוליטיקות? אינני אומר זאת בעקיצה - באמת אינני מבין מה אנו אמורים להפיק מכל הפרסום שלך, שבו אתה מגלה טפח ומסתיר טפחיים, למעט התחשבנות שלך עם זה שפרסם את מכתבך. אגב, אני גם לא בטוח אם צור היה צריך למחוק את הפרסום, שכן פרסום זה לא עבר על אף כלל של פגיעה או העלבה, או כלל אחר של כתיבה אתית בפורום. אתה "לקחת סיכון" כשבחרת לשלוח את מכתבך למי שבחרת, וזכותו של כל אחד מהם, "למעול באמונך" ולפרסם אותו. הרי אתה בחרת את רשימת התפוצה. אשמח לשמוע דעות אחרות, ואת דעתו של צור בענין.

מכתבך לועד האגודה

צ'טער...כאחד ממכותבך אני לא רואה שום סיבה למה לא לפרסם את המכתב. אין בו לא סגנון גס ולא סגנון משתלח ולא האשמות כבדות ולא השמצות... יש בו רק מה שחשבת שראית בישיבת הפתיחה של הועד החדש. ואני חושב, לפחות אם אתה עדיין בדעתך, שזכותם של כל חברי האגודה לשמוע ולדעת את דעתך ואת המסקנות שהגעת אליהן אחרי ישיבה אחת של שעה, ולפני שועד בכלל התחיל לעבוד ולעשות ( או לא לעשות... ) אלא אם שינית את דעתך...

שלא כמו יגאל ידידי

אני חושב ניצן שהסיבות להתפטרותך הכל כך מהירה ומפתיעה הן בינך ובין הוועד החדש ולא מעינינו של הפורום, ולכן שלחתי לך מסר אישי לפני יומיים. קיבלת?

ואני חושב,

כאדם שהיה לו הכבוד להמנות על קבוצת "ארבעה חברים", כי היית צריך אתה לפרסם את המכתב בראש חוצות. עם זאת, ברור שלא הייתי אני מפרסם ברבים מכתב זה שאתה כתבת.

ycohlr

New member
על משקל כנופית הארבעה (סין 1974)

הם איבדו את הראש תרתי משמע

הרפתן

New member
כל הסיפור הזה פוגע בסופו של דבר

במי ששילם דמי חבר לאגודה.

sadehram

New member
תודה רבה לך !!!

כחבר ועד נבחר חדש . אני מאוד! מאוד! מאוד ! מודה לך על התפטרותך . עוד בשלב הגשת המועמדות שאלתי את עצמי מה "הפסמי מלידה" מחפש בועד האגודה .וכאשר נבחרת הבנתי שרוב החברים לא יודעים עם מי יש להם עסק. וכאשר הגעת לישיבת הפתיחה קבלת את הרשות להביע את דעתך ואפילו פעמיים. וכאשר התשובה המגומגמת שלך לגבי מועמדותו של יו"ר הועד הייתה " ההמנעות שלי נובעת מרצוני שהתהליך יראה דמוקרטי" אפילו אתה הסמקת מהגיחוך שבדבר . כאילו שבדמוקרטיה אין החלטות פה אחד. חברים הישיבה הייתה סופר דמוקרטית. כל אחד הביע את עמדתו והצבעתו.ללא כל קומבינות וללא " פוליטיקות". אני לא יודע מי ממלא לך את הראש בשטוית שכתבת . כאילו מדובר באחד מישיבות הכנסת . לא טרחת להביע את עמדתך כפי שאתה מביע אותך במכתבך.ממי פחדת ? מי מנע מימך? אתה ממש טוב בלתקוף מעל אתרי הפורום השונים אבל אין לך את האומץ בפנים מול פנים... אתה עדיין צעיר" תעופתית " ויקח לך הרבה זמן להבין איך פועלים בנושא התעופה הכללית בארץ ישראל .אתה כנראה מושפע קשות על ידי אחרים שמחפשים רק לקלקל ולהוקיע את אגודת התעופה ולעומד בראשה. ונפלת בסופו של דבר. ניצן כבר "נתקלנו" על צורת ההתבטאות שלך על פעילות הוועד הקודם . והתנצלת בסופו של דבר. לאחר שקבלת הסבר מדוע אתה טועה. ההתנצלות שלך לא שינתה את הרגשתי לגביך . מפני שנשארה בך לצערי "הישראליות" כפי שהגדרת. עוד לא היתיישבת על מקומך כחבר ועד וכבר גרמת לנזק . ולכן עזיבתך את ועד האגודה רק תועיל בהמשך הדרך שלנו. לך לך לדרכך "אליישיב " ותניח לאחרים שכל מה שחשוב להם זה עתיד טוב יותר לעולם התעופה בארץ ישראל. לעשות זאת בדרך נאותה ונקייה מכל ה"חרא" שאתה זורק .

ואני "מאד ! מאד! מאד! לא רציתי

שזה מה שיקרה. איני מתכוון להתפלמס ולהתווכח . אני את שלי אמרתי וההיסטוריה תשפוט. מכתבך רק מחזק בי את הדעה שמקומי לא יכירני במקום שבו אתה נמצא - ולו רק בגלל אופי כתיבתך, השליפות המצוצות מהאצבע וההשמצות הנמוכות שבהן אתה עוסק מאז זכית לכבוד להבחר לחבר ועד (עם הרבה הרבה פחות קולות ממה שאני "הצעיר תעופתית" ו "הפסמי מלידה" (מה זה בכלל??) קיבל ) ואזכיר רק את "עומרי טלמור" שכבר יומיים מחפשים מי הוא.. ואשמח בשקט להניח "לאחרים שכל מה שחשוב להם זה עתיד טוב יותר לעולם התעופה בארץ ישראל. לעשות זאת בדרך נאותה ונקייה מכל ה"חרא" שאתה זורק . "

ולמרות הכל-לניצן משי

לניצן משי אני חורג הפעם מעמדתי שלא להכנס לפורום התעופה הקלה-תפוז(לא בגלל שהוא לא טוב, ההפך הוא הנכון, הוא מעולה. אך אני משתדל להחיות את זה של האגודה)ומעתיק לכאן את המסר מפורום האגודה כי הנושא נראה לי חשוב לאגודה עצמה ולנו הטייסים. המאורעות רצים בקצב מסחרר והמהלכים, שלפעמים הם בלתי חוזרים, מקדימים לצערי את קצב הכניסה שלי לאתר. ולכן אם אני קצת אנכרוניסטי איתך הסליחה. ראשית אני מודה לך על שפרסמת מכתבך. שנית אני מצטרף לכל מילה שכתב יצחק מה יפית ביום הקודם בשעה עשר בלילה (ואף על פי כן). איך שהוא גונב לי את המילים, פשוט לא יאומן. כמבוגר ממך בשש שנים (ורק בגלל זה), הרשה לי לתת לך עצה פשוטה: לעולם אל תשנה את דרכך הציבורית בגלל אדם אחד או שניים (או שמונה) אשר מתנגדים למעשיך בדרך גסה. כל זמן שרוב הציבור מאחוריך אל תוותר. (דרך אגב, התנגדות הנעשית בשקט ובנימוס חיצוני אך עם אינטריגות מאחורי הגב גרועה הרבה יותר). וכפי שציינת אתה בעצמך, הציבור מאחוריך (אמנם 2.5% רשמית אך לעניות דעתי בכלל הטייסים הרבה יותר). תמיד, אבל תמיד, ישנו מישהו שמתנגד בקולניות למעשיך, ואם נגיב תמיד להתנגדות זו בשבירת כלים אנא אנו באים? אנו במו ידנו נותנים לו את הבמה להכשיל כל מעשה נכון. לנושא "איני איש מלחמות" אפעיל שוב את הפריוילגיה של גילי ואציע לך לנסות ולהסתכל על הנושא ממבט אחר: זוהי לא פרנסה ולא מלחמת קיום של העסק שלך. זוהי גם לא מלחמה על שלמות המשפחה שמסביבך. זהו סך הכל הובי מעניין המביא סיפוק והנאה וכך יש להתייחס אליו. ואם ישנם אחרים אשר נלחמים בשצף קצף, אמץ את הגישה של "ישחקו הנערים לפנינו" ואתה המשך בדרכך (בפנים, לא בחוץ) ותנסה להגיע למטרות שהצבת לך. והכל עם חיוך סלחני וקצת ציניות מגחכת על מעשי האחרים ומעשיך שלך. ניצן, אם תשקול עכשיו בקור רוח את המצב (אני מקווה שברגעים אלה אתה לא יוצא בהצהרה נוספת של שבירת כלים) מה קרה, מה היו התגובות ומה חושב ה"שטח" לאור התפטרותך והצגת הדברים שלך באופן פומבי, תראה שהצעד הנכון ביותר, המוצלח ביותר והיצרני ביותר, מבחינתך ומבחינת קהל הטייסים, יהיה לחזור מההתפטרות ולנסות לייצג אותנו הטייסים (ויסלח לי רמי שדה שאיני חושב כמוהו). שי בוים בלגיה

מצטרף לקריאה

אם עדיין לא מאוחר מבחינת הפורצדורה, אשמח את תחזור בך מהמהלך הזה. אפשר לעשות הרבה בלי מלחמות, רק עם גישה חיובית ואיחוד כוחות. דוד

למרות שלא רציתי להתפלמס, אבל

שי. היושב בגולה -השקיע כה הרבה בכתיבה, שהוא זכאי לתשובה. אנסה להסביר בפרוטרוט מה שכתבתי ליו"ר האגודה. במקום שאני בא ממנו, דמוקרטיה היא רצון רוב הבוחרים. את הדמוקרטיה מנהלים נציגים נבחרים שאמורים לשמש פה,אוזן ועיניים לציבור שבחר אותם. במקרה זה הנציגים חברים בועד מנהל. הועד פועל ע"י בעלי תפקידים קבועים וע"י ועדות המטפלות בנושאים השונים שמהווים את מטרות האגודה. כמקובל בכל דמוקרטיה, עם החלפת השלטון וכניסת הועד החדש, כל בעלי התפקידים הקודמים חדלים למלא את תפקידם ובמקומם נבחרים פונקציונרים מהועד החדש. בכל דמוקרטיה (ואפילו אצל יצחק רבין ז"ל שאמר "אני אקבע,אני אנווט"..) כל תפקידי הועד נקבעים בהצבעה גלויה ולאחר דיון ובירור. מה שנעשה בהנהלת האגודה, חורג מכל נוהל תקין ומקובל. כבוד היו"ר היוצא, אמנם זכה ברוב קולות הבוחרים (שגם על הרכבם ומספרם כבר כתבתי), אבל אסור היה לו להניח שהוא יבחר גם ליו"ר הבא. לצורך הסיפור, נניח שכן.. עשה היו"ר המכובד סבב טלפונים ושיחות עם חברי הועד החדש ושאל כל אחד באיזה ועדה ירצה לעסוק. "הכל פתוח, חוץ מועדת גינון שהיא הבייבי שלי ואני לא נותן אותה לאף אחד" הדגיש בכל שיחה. אמרתי לו שאני אשמח להיות חבר בועדת מקהלה. אמנם ,אני זמר חדש, אבל כבר הרבה שנים כותב תווים ושירים. היו"ר הסכים, אך אמר שבראש ועדת המקהלה יעמוד הטנור הותיק שמריהו. הוא אמנם לא חבר ועד. אבל הוא אחד הטנורים היותר טובים שיש באגודה. "רק שים לב! " הזהיר אותי..."אני רוצה שאתה תנהל אותו כי הוא לא יודע לכתוב תווים". אז למה שהוא יהיה ראש המקהלה? כלום אינו יכול להיות יועץ או מומחה לשירה? "מפאת כבודו ומעמדו" נסגר הדיון. "ו..כן.." הוסיף." אני מבין שאתה גם חובב בישול, אז אולי תעזור לשף שלנו במטבח?" "תגיד לי " אני שואל "השף . הוא בכלל טבח מוסמך? הוא מומחה בבישול? למה שהוא יהיה השף? אני לדוגמה, יש לי תואר שלישי בבישול מטעם "הקורדון בלאו". למה שאני לא אהיה השף?" "כי הוא כבר מבשל כמעט שנה. אמנם האוכל לא מי יודע מה, אבל הרוב אוכלים אותו" "ואתה, " אני שואל "אתה מדי פעם אוכל אצל השף"? " אולי פעם פעמיים במהלך השנה" באה התשובה. אז סיכמנו, אני חבר בועדת מקהלה, אבל אחראי לנהל אותה, אני סו-שף , אבל הטעם של האוכל באחריותי. בסדר. למרות שנדלקו מנורת אזהרה, המשכתי במשחק. "למה לא מכנסים את הועד החדש מיד עם הבחרו,? מי מנהל בינתיים".. אל תדאג... רצף הניהול לא נעצר לרגע. "אל תדאג???" זו מילת ההזהרה החמורה ביותר שאפשר להגיד לי. אבל בסדר... המשחק נמשך. חולף חודש מיום הבחירות, נקבעים מהלכים שאמורים להשפיע על תפקוד האגודה בעתיד. הועד החדש- מחוץ לתמונה.. נערכות פגישות וישיבות במינהל התעופה? אל דאגה. יש "נציגים, שאני מתדרך אותם והם אומרים מה שאני אומר להם להגיד".. אתם קונים את זה??? אני לא. מגיע סוף סוף היום המיוחל – בו מתכנס הועד הנבחר להתחיל בתפקידו. מה שכן, נתבקשתי ליעץ בבחירת סוג התקרובת שתוגש בפגישה, ואפילו קיבלו את הצעתי להביא פיצה - ללא התנגדות. איזה נצחון מוחץ!! איזו הצלחה!!! הישיבה מתחילה, מסתבר שהכל כבר סגור. תפקיד המזכיר-מאויש, הגזבר-קבוע, היו"ר- קבוע. ראשי הועדות – נקבעו. חברי הועדות- נקבעו. התקציב-אושר. הפעילות-כבר סגורה....דובר מומחה- חי ונושם.. יועץ ליו"ר- חי וקיים, "נציגנו" במינהל – כבר סגור. אז על מה צריך להחליט ולאשר? צריך להרים יד אוטומטית על כל ההחלטות הנ"ל ולאשרר אותן. כמו בישיבת ממשלה אצל סאדאם (להבדיל אלף אלפי הבדלות..) מי שמתנגד- "תזהר, הוא יזכור לך את זה ויעשה לך קשיים בעתיד".."למה אתה לא יכול להצביע כמו כולם".. "אל תעכב, אנחנו רוצים את האוכל" אז זה לא שיש לי מקום לעשות מלחמות מבפנים. זה לנגוח עם ראש חשוף בקיר בטון. ולא שאין שם אנשים טובים. לפחות חמישה - אנשים ונשים משכמם ומעלה, כאלה שהייתי שמח להיות בחברתם ולקרוא להם "חברי".. אבל גם "אושיות" אלה. מנענעים בראשם הן לכל מילה , ומרימים ידם באופן לא רצוני עם כל בקשה. גם אנשים אלה לא חושבים שכל הקביעות והתפקידים שנעשו בצורה רודנית-יחידנית "פה אחד".. הם לא מעשים פסולים. אז מה יש לתמים כמוני לעשות? לשנות משהוא? להחליף רטרואקטיבית? לריב עם חברים? להעלות את לחץ הדם? להתעצבן? לא ולא באלף ולמד רבתי. מוחל על הכבוד ועל הנאות השוליים. הסתדרו מצויין לפני, וימשיכו לשגשג אחרי.. ובבנין ציון תנוחמו וכן, שי , אתה רשאי להעתיק הודעה זו לפורום האגודה שאני כבר לא חלק ממנה.

בעיות עיכול חמורות-לי ולאחרים

לניצן לאחר התיאור הפלסטי התמונה ברורה. את אשר יגורתי בא. ולא ארחיב את הדיבור. מכבד את רצונך ומקווה שתשאר בהאזנה לנעשה באגודה וכשהמצב ישתפר (בעזרת החמישה ואחרים) תחזור להיות פעיל. הועד נבחר על ידי החברים שהופיעו לאסיפה ואנו, כחברי האגודה, מצווים על בחירתם. ההתחלה גרועה ורק מהסיבה שאנו "ההמון הסוער" לא מקבלים דווח על מה שנעשה בועד ומהן מטרותיו לשנתיים הבאות. התפטרותך מעמידה את כולנו על המשמר וננסה לא להישאר אדישים אלא לעזור לחברי הועד החדשים לייצג ולטפל באינטרסים שלנו נאמנה. הודעתך נשתלה בפורום האגודה. חג חרות שמח שי בוים מבלגיה (עד מאי 2004)

רמי

אני מסמפט אותך כבן אדם, אבל מספיק להטיל דופי בצורה כה בוטה. בוא נראה אותך מזיז משהו, כאן אני פסימי. לקדם את התעופה בארץ זה קצת יותר קשה מלרוץ עם טנגה על המסלול לאחר התערבות עם וענונו... ומה העניין של מושפע כאן? אני לא יודע מי זו האגודה? אתה שכחת כי לפני כשנה הוקיע אותי מעל הבמה אחד מקשישיכם בקריאה "יש בוגדים בתוכנו!"? (זה בסדר, כשבאתי לברר את העניין באלימות מתונה אפילו זכיתי בהתנצלות). מספיק כבר, כל העסק הזה קיים בשביל עצמו ואולי קצת בשביל תחרויות ניווט ותחרויות שבירת מטוסים. אז רשום כי אני לא מאמין שהאגודה תעשה משהו בשביל הטייסים בארץ, למעט אולי הוצאת עז פה ושם. אז יאללה, לתפארת מדינת ישראל.

sadehram

New member
אבי

א.ב.ד אני באמת מחבב אותך . ולפעמים "נקרע " מצחוק מהתגובות שלך. אז אני יגיב בכדי לא לא.ב.ד אותך כחבר. א. לא הטלתי דופי . ספרתי את העובדות ב. הוא מצליח לעצבן אותי ג. תן לי צאנס להוזיז משהו איזה 100 ימי חסד לפחות. ד. זה נכון שלהוזיז משהו זה יותר קשה מלרוץ עם טנגה . אבל מה הקשר להתערבות עם וענוו כאן בפורום? ה. אם אתה לא מרוצה מבחירתו של ירון . זבשך.הבחירה נעשתה בדרך דמוקרטית על ידי הרוב . אתה חושב אחרת אז קדימה בא ותעשה נסיון נוסף לשנות דברים אבל כל נסיון להצביע שהיו"ר מנהל את האגודה בשביל עצמו ועד כמה חברים בשביל "תחריות ניווט ושבירת מטוסים" זאת הכפשה נמוכה ובוטה . ו. אולי תגלה לי פעם אחת ולתמיד מה יש לך נגד ירון אפרת? ז. הכי חשוב אתה עוד תראה . מה אנחנו עושים בשביל כל הטייסים בארץ . מבטיח . תרשום בשמחות כמו שאתה אומר

רמי

כלום אישי נגד אפרת, למעט ההבנה כי הוא עושה למען אפרת ותו לא. לכן מצביעים איזה מאתיים חברים בבחירות ותו לא. זה דמוקרטי, לא טענתי אחרת, אבל תודה שדי מעפן. אם היה טוב היו 2000 טייסים מצביעים בעדו ומצטרפים קודם לאגודה. הטנגה זה בשביל הקטע. לא משהו פוגע, אני מקווה. ואם תעשו משהו טוב באמת עבור הטייסים אני אסיר את הכובע. אבל תרשה לי להשאר סקפטי לעת עתה.

sadehram

New member
אבי

צ"טערת . לא צודק." מה זה עושה למען אפרת ותו לא". יש לך הצעה איך מביאים 2000 טייסים לאגודה? אני כולי אוזן . ואם זה מעשי אני מוכן גם לפעול . ואל תתחיל בזה שצריך להחליף את היו"ר הנוכחי . תתחיל כבר באופציה השנייה . הטנגה באמת בשביל הקטע לא נפגעתי. אני כל כך מחבב אותך שאני לא יכול להיפגע ממך. אני רק מבקש דבר אחד. אם אני מצליח לעשות משהו למען הטייסים . אתה תפרסם כאן בפני כולם שהסרת את הכובע? למרות שעשית קרחת. א.ב.ד. בשמחות רמי

למעלה