גילתי שאני בהריון ומאז אני לחוצה מאוד

kerenavton

New member
גילתי שאני בהריון ומאז אני לחוצה מאוד

שלום לכולם,

אני מכירה את פורום כלבים אני אמא גאה לכלבה בת שנה וחצי אבל ביום שני האחרון גיליתי שאני בהריון בשבוע שש
ואני מאוד לחוצה ולא יודעת האם להשאיר את ההריון או לא
ראשית אספר שאני בת 24 וחצי אני נמצאת בזוגיות כבר כמעט 7 שינם החבר שלי דווקא רוצה בהריון ובלידה ורואה בזה משהו של שנינו אבל הוא מעולם לא היה כל כך מחויב לבית ואני מעט חוששת הוא מאוד אוהב תחברים ולאף אחד מהם אין ילדים. אנחנו רוצים להתחתן אבל לא עשינו את זה עד היום. אני עובדת שנה וחצי בתור מנהלת משרד ועדיין לא עשיתי תואר
אני רוצה לעשות תואר וחוששת שהריון ולידה ישבשו את הכל... אין לנו תמיכה משפחתית בכלל לא מהצד שלי ולא משלו.. אני חוששת מה יגידו בעבודה על כך שאני לא נשואה ...ואני חוששת האם הזוגיות שלי תעמוד בזה בכלל בכל הלחץ ואני גם מאוד חוששת שאחרי הלידה יגידו שאני לא מתאימה לעבודה כאן כי השעות הן 7:30 עד 17:30
כולי חששות ולחץ ואני אשמח לעזרה..!

באטונס

New member
אנסה לעזור

שלום לך:)
קודם כל, רציתי לציין שהעובדה שלא תכננת את ההריון אולי מלחיצה אותך מאוד, אבל גם אני בתור נשואה בהריון ראשון לחצוה לא פחות.
גם אני מאוד רוצה ללמוד וגם אני לא ידעתי מה יהיה במקום העבודה, אבל עשיתי לעצמי כמה שיעורי בית ולמדתי כמה דברים שהרגיעו אותי.
קודם כל, מקום העבודה לא יכול בשום פנים ואופן לפטר אותך על סמך הריון בלבד. אם הם מחליטים שאינך מתאימה לעבודה בחודשי ההריון הם מחויבים לשלם לך
ממוצע של המשכורת בכל חודש עד 3 חודשים אחרי הלידה. כך שלגבי פיטורין אין לך מה לדאוג.
שנית, יש מכללות ואוניברסיטאות שבאות לקראת נשים בהריון ובחופשת לידה יתר על המידה ואף נותנות הקלה בשעון הנוכחות בשיעורים. כדאי לברר זאת.
מעבר לכך, בת דודה שלי ילדה תוך כדי לימודי אחיות והיא הצליחה יפה מאוד לסיים את השנה והמשיכה גם לסמסטר הבא עם קצת עזרה של מטפלת שהייתה שומרת על הילדה במתחם האוניברסיטה וכשהיא יצאה להפסקות היא הייתה מניקה אותה. בקיצור יש פתרונות.

לגבי החבר, את אומרת שאתם גם ככה חשבתם על נישואים, כך שאני לא רואה סיבה לא להתחתן:)
אם הוא מעוניין בהריון הזה זה אומר הרבה על גבר, גברים שמפחדים ממחויבות בדר"כ ישר נגד, אבל אם היית איתו כבר 7 שנים ודיברתם על חתונה, משמע שניכם ציפיתם שיום אחד תיכנסי להריון ותלדי ילדים.
בקיצור, מה שתחליטי לעשות, תתייעצי עם אנשים שמכירים ואוהבים אותך.
בהצלחה:)

kerenavton

New member
תודה, החשש הוא שאני אחזור מחופשת הלידה

לעבודה ואז יחליטו לפטר כי לא יתאים להם אמא וזה עלול לקראת כאן
לגבי לימודים עוד לא התחלתי אני רוצה באוקטובר אבל כרגע זה לא כל כך ניראה אפשרי..

בת כמה את?

בנוגע ללימודים

אני לא חושבת שיש לך מה לחשוש. יש גם סטודנטיות בהריון, את לא תהיי הראשונה ובטח שלא האחרונה

אני יכולה לגלות לך שאני סטודנטית לרפואה, שזה תואר שהוא מאוד תובעני, מבחינת הלימודים, השעות, כמות החומר שצריך ללמוד למבחנים וכו'. ואני גם כן בהריון, ראשון.
אני מכירה בנות אצלינו שילדו תוך כדי הלימודים והן עדיין לומדות.
מקסימום עושים מועדי ב', לא נוכחים ב-100% מהשיעורים והפקולטה גם מודעת לעניין ומתחשבת.
אני אגב עשיתי תואר ראשון, לפני לימודי הרפואה וגם שם היו 3 בנות שילדו תוך כדי התואר, והן הסתדרו בסדר גמור.
אז שזה לא יהיה מה שילחיץ אותך, אם תרצי, זה אפשרי.

אגב, כתבת שאין לך תמיכה משפחתית בכלל. מה זה אומר שאין לכם תמיכה משפחתית, ההורים לא רוצים לעזור? גרים רחוק? לא תומכים בקשר שלכם?

kerenavton

New member
אין תמיכה מההורים

הכוונה אבא שלי נפטר אמא שלי חד הורית כבר 12 שנה והיא מאוד עסוקה בעצמה ומצבה הכלכלי לא קל בכלל והיא גרה שעתיים נסיעה כל כיוון
אצל חבר שלי אבא שלו נפטר לפני שנתיים ואמא שלו עובדת 12 מעל שעות כל יום הוא בכור מ4 אחים ואחותו הקטנה ביותר בת 12 אמא שלו עסוקה ועמוסה ולא תוכל לתת שום עזרה

למדת ועבדת? כי אני עובדת 10 שעות כל יום..

הבנתי

כרגע, אני לא עובדת, רק לומדת, כי הלימודים שלי מאוד תובעניים. כל יום מ 8:00 עד 18:00. אז כרגע אנחנו חיים ממשכורת אחת, של בעלי.

אבל יש לימודים שבהם בהחלט יש אפשרות לעבוד. בתואר ראשון עבדתי במשרה מלאה (אמנם במשמרות, אבל 9 שעות ביום חמישה ימים בשבוע), כך שזה בהחלט אפשרי.
יש גם לימודי ערב, ולימודים באוניברסיטה הפתוחה, יש כל מיני אופציות.

אף אחד לא אמר שזה יהיה קל, אבל זה לא בלתי אפשרי.

kerenavton

New member
איפה את לומדת? בדקתי לימודי סיעוד ברופין

התנאי קבלה לא קלים וזה מאוד עמוס 4 שנים 5 ימים בשבוע 9-10 שעות כל יום

miki214

New member
אני אעזור לך בעניני העבודה והלימודים

אני אספר לך שאני בת 33 והשעות שלי הרבה יותר בעייתיות והן 08:30-18:00 פלוס אני עובדת אחריי שעות העבודה מהבית.
אני נכנסתי למשרד פה כרווקה כעבור 4 שנים אני נשואה וגם אני אגב שבוע 6 וטרם הודעתי בעבודה (מתכננת לידע לקראת חודש 4 יולי - אוגוסט).
יש המון ניאניסינים וחוקים בנושא הריון ולידה והייתי מציעה לך ללמוד כגון אחריי שאת חוזרת מחופשת לידה אסור להם לפטר אותך רק 45 יום אחריי.
יש לך במשך שנה (אם אני לא טועה) שעת הנקה משמע שאת יוצאת שעה קודם הביתה וזה עפ"י חוק.
כמו כן אם את חוזרת מחופשת לידה ומחליטה לעזור הם עדיין מחוייבים לתת לך פיצויים לפי השנים שעבדתם שם.
כמו כן מותר לך בתקופת ההריון 40 שעות מחלה, לצאת מוקדם וכדומה.
וכן הלאה וכן הלאה.
אני חושבת שאין לך מה לדאוג כל כך הרבה קדימה אם הם ירצו אותך הם ימצאו את האופציה להשאיר אותך, שעבודה לא תהיה הסיבה אם לשמור או לא לשמור את התינוק. עבודה זה דבר חולף... מה יקרה אם את מחליטה להפיל ומחר החברה פושטת רגל? או מחליטה על פיטורים?
לגביי לימודים, אני יכולה לספר לך שיש לי חברה שהתחילה ללמוד בגיל 22 והבינה שזה לא בשבילה, כעבור שני ילדים ועוד עשור לחיים, היא החליטה ללמוד.
היא לומדת משאבי אנוש במכללת ספיר אוטוטו מסיימת והיא אמא ל2 ילדים.
אז אם וכאשר תחיליטי ללמוד, הריון, לידה וגידול הילד לא יפריעו לך.
הדבר היחיד שזה משוואה זה הבן זוג.
אני חושבת שאם אתם 7 שנים ביחד מן הסתם דיברתם על עתיד או שלא וזה הזמן להתחיל לדבר.
אהה ועוד משהו לגביי מה אנשים אומרים... שלא יזיז לך מה אנשים אומרים.
תעשי מה שאת רוצה. אנשים תמיד מדברים.
אצלי במשרד יש מישהי שהביא 2 ילדים עם הבת זוג שלה.
ואנשים מדברים.
אנשים תמיד מדברים.

באטונס

New member
יש לך זמן לחפש עבודה אחרת:)

אני בת 23, מתכוונת בעז"ה להירשם ללימודים באוקטובר, אם אני מתקשה אני תמיד יכולה לדחות סמסטר, בכל מקרה, אם את מחליטה להירשם ללימודים את לא תוכלי לעבוד משרה מלאה כך שבשלב מסויים את צריכה למצוא עבודה בחצי משרה:)

Ronronit1

New member
הדבר הראשון שאת צריכה לבדוק עם עצמך

ועם עצמך בלבד, זה אם את רוצה להיות כרגע אמא.
אם את מוכנה להקדיש את עצמך ליצור מתוק ומשגע שידרוש את כל כולך.
ואם את עם בן זוג שאת סומכת עליו. זהו.
עבודה? עבודות מתחלפות ומשתנות כל הזמן.
חברים? חברויות משתנות, וברגע שיש לך ילדים סביר להניח שגם תחפשי חברים חדשים עם ילדים.
תואר? אפשרי גם עם ילדים, כשהם גדלים קצת. הרבה תלוי בכוח הרצון שלך.
חתונה? את יודעת כמה מתחתנות בהריון? חוץ מזה שאת גם לא חייבת להתחתן.
מה יגידו? בתור הריונית זה הדבר הראשון שאת צריכה להתעלם ממנו. לגמרי. יגידו לך הרבה דברים על הבטן שלך, על הסריאות שלך על הזוגיות, על התינוק, על מה הוא אוכל כמה ישן ואיך את בכלל יכולה להשאיר אותו אצל בייביסיטר? או איך את יכולה לא להשאיר אותו עם בייביסיטר.

למעלה