גיבוי לתנור

אמנון אלבז

New member
מנהל
גיבוי לתנור

כמו שהבטחתי שאבדוק את הנושא. ביקרתי במפעל סייטאק -SATEC לבירור הנושא. ניפגשתי עם מנהל בכיר במפעל וסיפרתי לו על הבעיה שלנו עם הבקרים. התברר שהנושא מוכר ולמפעל יש פתרון מוכן על המדף, למוצר שלהם קוראים לוח אוניברסלי+בקר דיגטלי מקט 3825651 המוצר מיועד להגביל עלית חום של תנורים, לבקשתי הראו לי את הבקר שנראה פשוט לשימוש, יש לו תקע חשמלי שמכניסים לשקע, על המכשיר יש שקע חשמלי שלשם מחברים את תקע התנור שלנו, מהמכשיר יוצא כבל נוסף שעליו מחובר הטרמו קאפל, את הטרמו קאפל מכניסים לתנור , יש תנורים שיש בהם חור מוכן ולאלה שאין חורים מומלץ לפנות ליצרן ולקבל את אישורו היכן מומלץ לחורר חור נוסף. חירור חור נוסף בתנור הינו הליך מקובל לשימושים שונים ואין שום סיבה שיצרן זה או אחר יתנגד לתת את הסכמתו לקדיחת החור. המכשיר מצויד בשעון שניתן לכוונו כמו את הבקרים שלנו והכיוון הינו גבול החום שנסכים שהתנור שלנו יגיע אליו במקרה של תקלה בבקרר שלנו. ביקשתי מחיר מיוחד לחברי הפורום ואכן קיבלתי הנחה משמעותית מהמחירון. המחיר לחברי הפורום שיציגו את עצמם כחברי פורום אמנות הזכוכית של תפוז, המכשיר ישלח לביתם ללא תוספת מחיר וכל זה תמורת 870 שח בלבד כולל מעמ. פרטים נוספים אפשר לקבל באתר חברת סייטאק.

oritt3

New member
אמנון איזה נהדר אתה!!!

כל הכבוד על המחקר ועל התוצאות! פיתרון מכובד ועלות סבירה. מעניין אם חור ההצצה שקיים בתנור יכול להוות מקום להשחיל את הטרמוסטט הנוסף. וכך לא יהייה צורך לקדוח חור נוסף. נלמד טוב את הנתונים וניצור קשר עם החברה. ולך אמנון המון תודה מכל הלב!!

אמנון אלבז

New member
מנהל
חור ההצצה - גם כן רעיון..

כן , יש תנורים שחור ההצצה בהחלט יוכל לשמש כתחליף לחריר השחלת רגש החום, רק מה ? צריך לבדוק שהוא אמנם נמצא בגבהים ובאזורים הנכונים, חובה ליצר לו מתאם שהרגש ישב בתוכו בלי יכולת תזוזה וימלא את יעודו התקין.

glassarah

New member
נהדר, אמנון, תודה שביררת את זה בשבילנו

הפתרון נשמע טוב. עד כמה ההתקנה מסובכת? גם מי שאין לו/לה ידע בצדדים הטכניים של התנור יוכל להסתדר עם זה?

אמנון אלבז

New member
מנהל
פתרון פשוט

כאמור כל מה שצריך זה לקדוח חור בקרבת הרגש המקורי, לדאוג להכניס את הרגש בעדינות בקדח ולעגן אותו לגוף התנור, במידה ויתעוררו בעיות וחששות, יש אפשרות להגיע עם התנור לחברה להתקנת הבקר, כמובן שיש כאלה עם תנורים כבדים שממש לא כדאי לניידם, אנסה אני להגיע למספר חברים שירכשו את הגיבוי בחברה, ואעזור בהרכבה. ננצל את המעמד לצלם את תהליך ההרכבה ונפרסם את התמונות בפורום, אני מבחינתי לא מרוויח ואעשה את השליחות בהתנדבות, לכן.. אעזור גם לכאלה שירכשו אמצעי כזה במקום אחר.

סיגליתא

New member
כל הכבוד! אני בעד, השאלה מה קורה עם האחריות

כלפי היצרן שממנו קניתי - ראובן, צריך להתייעץ איתו לא? יש מצב שהוא יבטל את האחריות ? בכל אופן זה נשמע לי רציני, מה השלב הבא שאני צריכה לעשות? אורית, איפה יש לך חור נוסף בתנור?

למה שלא תרויח? אתה רוטשילד?

אני כן רוצה לשלם לך!!!! אם לא בכסף אז בשווה כסף. אבל כאמור לעיל - אני רוצה לשמוע קודם ממייק מארה'ב

אמנון אלבז

New member
מנהל
תוספת קטנה לשיפור

למען הסר ספק אני מוסיף עוד הערה קטנה בנושא. בקר הגיבוי מכיל את כל האלמנטים הנדרשים להפעלה, הבקר במחירו הסופי מכיל קונטקטור של 16 אמפר, אפשר בתוספת של 50 שח לבקש קונטקטור של 20 אמפר. אין צורך בחשמלאי להרכבה, זה ממש כמו שימוש בכל כלי חשמלי , פשוט צריך להתחיל בזה שתוקעים אותו לשקע.

כל הכבוד! תודה

בינתיים אני מחכה לתשובה מהיצרן של התנור שלי................. אבל נראה

אמנון אלבז

New member
מנהל
חביבה - אני אסביר לך..

עבורי הפורום הוא כמעט כמו הבית, שנים אני כאן עם הרבה הרבה חברים מיעץ מפרגן וגם לפעמים גוער ומעביר ביקורת. כמו שיסמין ידידתי מאז הווסד המוסד הזה, חטפה ממני על הראש, ממש כמו עם חברים ומשפחה, כך גם אעזור לה ולכל חברי מהפורום להתגבר על בעיות, כמובן שיסמין תהיה בין הראשונים שארוץ לסטודיו שלה למתן עזרה. מזה שנים בשקט בשקט אני נוסע למרחקים להגיע להרבה חברים מהפורום, הם כמובן יוצאים נשכרים מביקורי, אבל חביבה האמיני לי שגם אני יוצר נשכר, אני מכיר את האנשים לומד מכולם רבות נהנה ממה שאני עושה ועבורי זה יותר חשוב מכסף. תודה לכל המחמיאים, אני מקווה שכל אחד יעזור בצד החזק שלו, כמו שאני רואה היתה עזרה רבה למי שהיה מעונין בלימודי הפוטו שופ, ללא כסף ללא רווח. אני רואה תמיכה בפתחית חניות באינטרנט, ללא כסף ללא רווח, אני שמח לראות מתן עצות ברכישות של ציוד חומרים וכלים , אף אחד לא ביקש כסף. זה נהדר זה טוב, כך זה צריך להיות לפי תפיסתי. אגב , גם אני זוכה לא אחת לביקורים הפוכים כשבאים להסביר לי וללמדני דברים שאני לא בדיוק מבין בהם, אז תודה למיכל נחום הנהדרת שעושה זאת ללא רווח, תודה לעדי שגם היא מציעה את עזרתה ללא כסף ללא רווח. שרה הציעה את עזרתה מספר פעמים , איתן מוכן לעשות שירותי אינטרנט ורכישות ובטוח שאין לו רווח מכך , בני קדם רק הגיע לביתי ונתן אין ספור עצות... יסלחו לי כל השאר שלא ציינתי את שמם אבל יש לנו סבבה בבי של חברים בפורום הנהדר הזה. תהיו לי בריאים כולכם ושרק תהיה לנו בריאות להגיע לכולם להכיר לשוחח לעזור ולהנות.

oritt3

New member
דברתי היום עם אהרון חייט מ-satec

איש מקצועי עם הרבה רצון לעזור. הנה תמונה של הבקר שמופיע באתר שלהם http://www.satec-heating.co.il/satec_details_s.php?mkt=3825651&search.x=17&search.y=14 שאלתי אותו לגבי המיקום הרצוי של הטרמוסטט ולפיו אין בעצם חשיבות. אפשר למקם היכן שרוצים ולבדוק לפי שני הבקרים את הטמפרטורות, ואם יש הבדלים לעומת הבקר האורגינלי אז להתחשב בהפרש כשקובעים את הדרגה של הטמפרטורה המקסימלית. כמו כן אמר כמו שאמנון ציין שניתן להשחיל דרך חור ההצצה (שאני בכל מקרה אף פעם לא משתמשת בו כי תמיד פחדתי שזה לא הכי בריא לעינים) הוא אמר שניתן ללפף את הטרמוסטט עם סיבי זכוכית מסביב כך שתהייה אטימות סביבו. הוא יישלח כמות של סיבי זכוכית יחד עם הבקר. הכל ניראה פתאום כל כך פשוט.. ושוב תודה אמנון

אכן זה דבר נפלא שיש עזרה הדדית

ברמה כזו. זה תורם לתורם, ותורם לנתרם. ואני מאחלת לכל הנותנים ומקבלים הרבה תועלת והרבה סיפוק מעצם הנתינה. כמו שנאמר "שכר מצוה - מצוה" עצם זה שהתעלית למדרגת נותן - הוא שכר גדול מאד. על השאר אני לא אתוכח כאן. היצרן של התנור שלי חזר אלי עם כמה תשובות שאני צריכה להגדיל את האותיות ולקרוא לאט לאט. בכל מקרה אני בתנור תלת פאזי - אז אני לא בליגה של הבקר. אבל אמנון, יתכן שאבקש את עזרתך בדברים אחרים בתנור שלי - כמו להתקין לו תמיכה מלמטה - כי אני עומדת לשים בתוכו מדף כבד - - - ואולי עוד דברים שבגלל האותיות הקטנות
עוד לא הצלחתי להבין. מי שהיה עוזר לי, כבר לא יכול לעזור לי. אז אני צריכה לחפש "קרבן" או קדוש אחר.

eytcor

New member
האם הבקר תומך בתנורים "כבדים"?

אם הבנתי נכון מדובר בבקר חד פזי. כלומר לתנורי פיוזיניג "כבדים" תלת פיזי פתרון זה אינו מתאים. אני צודק? וכמובן כל הכבוד אמנון על היוזמה.

למעלה