בקרוב אמור לקבל אישור עבודה ומתמודד עם בעיות של חוסר ביטחון

Yair156

New member
שלום לכולם,

לפני כ-3 שנים עברתי לארהב כדי לעשות תואר שני במנהל עסקים, במהלך התואר הכרתי את אשתי (אמריקאית) וכעת אני מחכה לאישור עבודה כבר המון זמן. במהלך השנה האחרונה של התואר שלי כל השיעורים עברו להיות אונליין עקב הקורונה וחוץ מלהיות בבית עם אשתי (בת זוגתי באותו זמן) לא היתי באינטראקציה ממש עם אנשים. לפני כחצי שנה סיימתי את התואר. כעת זה נראה שאישור העבודה שלי עומד להגיע בכל רגע אבל אני חווה חוסר ביטחון עצמי שאף פעם לא חוויתי ואני מתקשה אפילו לנהל שיחה רגילה באנגלית עם כל מי שהוא לא אשתי. אני מפחד שחוסר הביטחון הזה ישפיע על תהליך מציאת העבודה. לפני שעברתי לארהב צברתי כ-5 שנות ניסיון בתחום הכספים בחברות בינלאומיות בארץ, ואף פעם לא היו לי בעיות בעבודה ורוב עבודותיי התנהלו באנגלית. ברור לי שאני לא דובר אנגלית כמו מישהו שנולד בארהב, אבל בתת מודע שלי אני גם יודע שאם לא היתי יודע אנגלית מספיק טוב, לא היתי מצליח לעשות את הדברים שתיארתי. אני גר במרכז ארהב והקהילה היהודית איפה שאני גר לא מאוד גדולה וזה מרגיש לי כאילו כל האנשים ש"התחברתי" אליהם מהקהילה מדברים איתי רק כדי למכור לי את השירותים שלהם בעבודותיהם.

אשמח אם מישהו/י יוכל לשתף את סיפורם האישי, אם הם התמודדו עם בעיות דומות לאלו שתיארתי למעלה. וסליחה על הפוסט הארוך.

vinney

Well-known member
קודם כל מה שאתה מרגיש זה די נפוץ. שמעתי את אלכס אנסקי בזמנו מדבר על התחושה הזאת באחד הראיונות (אלכס אנסקי עלה מבולגריה כילד, אבל לאורך כל הקריירה המפוארת שלו כשחקן בארץ הרגיש שכולם שומעים את המבטא הבולגרי שלו, גם שפועל בכלל אין כזה).

״מרכז ארה״ב״ זה מקום די גדול... יש הרבה מהגרים באזור? ככל שאתה באזור קוסמופוליטי יותר (או מתראיין אצל מישהו שנמצא באזור כזה), כך הם יהיו יותר רגילים למבטאים וטעויות דיבור (ולהם עצמם יהיו גם). אם אתה מתראיין אצל חוואי בנברסקה - לא משנה כמה שנים חיית בארה״ב ועם כמה אנשים דיברת אנגלית, יזהו אותך כזר לנצח.

מה שכן הוא, באזורים עם הרבה מהגרים יש כל מיני תוכניות ESL שאפשר להצטרף אליהן (גם וירטואלית) ולדבר שם עם אנשים כמוך, רק לשם תרגול. שווה לשקול. כמובן יש את דברים הרגילים: לדבר עם השכנים (גם אם זה סתם smalltalk מעצבן, רק לשם תירגול), להשתתף בכל מיני פעילויות (לך לפגישות HOA או הcity council ותהיה המעצבן הזה שמדבר סתם כדי לדבר), וכד׳.

למעלה