בעקבות מייקי

בעקבות מייקי

הדברים שמייקי כתב, והתגובות שעורר, העלו אצלי מחדש תובנות על ההבדלים בין פעילות גופנית,לבין עיסוק בענף ספורט בכל הרמות. לדעתי, הבעיות שהועלו נובעות מהבדלי גישה אלה, אך בעיקר מחוסר תאום ציפיות בין כל הנוגעים בדבר. וההסבר: הגדרות- עיסוק בענף ספורט : כל מי שעוסק בפעילות גופנית שיש לה מערכת כללים וחוקים, וקיימת אפשרות, גם אם היא לא ממומשת, להתחרות בה. פעילות גופנית : כל פעילות גופנית שאיננה נכללת בהגדרה שלעיל. מי שעוסק בענף ספורט מודע לכללים ולחוקים החלים על הענף, יודע שבכדי להתחרות צריך להשתמש במומחה בתחום, ובתחומים משיקים (מאמן ענפי, מאמן כושר,תזונאית, פיזיותרפיסט,וכו'), ולכן יותר קשוב להוראות, הנחיות,ועצות של אותם מומחים. מי שעוסק בפעילות גופנית, ולצורך העניין כל רוכבי אופניים של סופ"ש,רצי פארק מחוץ למסגרת וכו' נכללים בהגדרה זו.מסתפק בעצם הפעילות,שהיא מבורכת, ופחות מעוניין בהתקדמות, ובוודאי שהתקדמות מובנית המצריכה משטר, בקרה, ומשוב, שרק מטרידים ומורידים מההנאה של העיסוק. רוב המגיעים לחדרי כושר וסטודיו, בהחלט נמצאים בקטגוריה של עוסקים בפעילות גופנית. רובם מגיעים מפני שצריך,ברגע שהם מגלים פעילות מסוימת המסבה להם הנאה, אין להם עניין וצורך בדבר מעבר לכך. כל ניסיון להנחיל הסברים רק יגרע מההנאה שלהם בעיסוק, ויפריע על ידי הכנסת גורמים שח משטר ובקרה.הם מגיעים לפעילות בכדי להתפרק, ולברוח מכל דבר שיש בו שמץ של משטר ומשמעת, יש מספיק מזה בחיים שמחוץ לפעילות.

Tami661

New member
סיכום מדהים ומעניין, אלא שאותי מעניין מעבר

לכך: האם לא ייתכן שבקטיגוריית העוסקים בפעילות גופנית יכללו גם כאלו שלא מסתפקים ב"בעצם הפעילות,שהיא מבורכת, ופחות מעוניין בהתקדמות, ובוודאי שהתקדמות מובנית המצריכה משטר, בקרה, ומשוב, שרק מטרידים ומורידים מההנאה של העיסוק." ? קראתי והפנמתי את ההבדלים, אך עדיין - מכון כושר אמור לספק, תמורת התשלום הלא סמלי שלנו, מענה גם לעוסקים בפעילות גופנית מהסוג שמצפה להתקדמות ובקרה במקביל לאלו שלא מצפים לכלום אלא רק להנאה. מדוע אני אמורה, כאחת שמשתייכת לקטיגורייה הזו (ולא לצרכי תחרות) צריכה לשפוך עוד ים של כספים למומחים שרובם ככולם, גם מועסקים במערכת הזו? ואם כבר "בעקבות מייקי..." קראת בשרשור תגובות רבות של מי שמשתייך להגדרה "עוסקים בפעילות גופנית" ואיך הרוב כן מצפה לבקרה ומשוב מבלי לראות בכך גורם מטריד ומוריד מההנאה בעיסוק, וכמובן שמעבר לשלושה שהביעו את דעתם שהם מגיעים רק בשביל הפאן, ברור לי שהחלוקה בפועל היא אפילו חצי-חצי (רק שטבעי שבפורום פחות נזכה לשמוע את קולם מעצם זה שהעיסוק הזה אינו משהו מרכזי שיצדיק את 'בזבוז הזמן' לדעת יותר). האם משמעות הסיכום והשאלות שאני מעלה הוא שנדרשים סוגי אימון נפרדים במכונים? הרי ברור שאם יהיה אימון למתקדמים עדיין יגיעו אותם אלו שמצפים להנאה נטו ויחרבשו את האימון - אז מה הפתרון? ועוד משהו... אם אכן, כדבריך "רוב המגיעים לחדרי כושר וסטודיו, בהחלט נמצאים בקטגוריה של עוסקים בפעילות גופנית. רובם מגיעים מפני שצריך,ברגע שהם מגלים פעילות מסוימת המסבה להם הנאה, אין להם עניין וצורך בדבר מעבר לכך. כל ניסיון להנחיל הסברים רק יגרע מההנאה שלהם בעיסוק, ויפריע על ידי הכנסת גורמים שח משטר ובקרה.הם מגיעים לפעילות בכדי להתפרק, ולברוח מכל דבר שיש בו שמץ של משטר ומשמעת, יש מספיק מזה בחיים שמחוץ לפעילות." - אז למה לא להביא פשוט מומחה להנאה? מדוע החוק דורש תעודת מדריך חדר כושר שעבר הכשרה הכוללת: פיזיולוגיה, אנטומיה, תזונה, קינזיולוגיה, עזרה ראשונה וכו'? זה לא בזבוז בשביל סתם פורקן? בקיצור, אני מסכימה עם הסיכום שלך אבל לא מסכימה שצריך לכפות את דרך החשיבה של קבוצה שאינה רוב - על כולם ואם מחר נבוא ונגיד שרוב העוסקים בפעילות גופנית מספיק להם שלושה ימי אימון בשבוע - האם נכון יהיה לכפות על כלל המתאמנים להגיע למכון ללא יותר משלושה אימונים בשבוע?

הסקת מסקנות

בינתיים רק הצבעתי על ההבדלים בגישה. המסקנות כרגע הן באחריות המסיק/ה בלבד
יש לי משלי, ואחרי שאגבש אותם למשהו קוהרנטי, גם אכתוב. השאלות שלך במקום,יש לי תשובות, לא כולן יגרמו לך לנחת.

Tami661

New member
אם הייתי מחפשת רק נחת... לא הייתי מנהלת פורום

שמחה תמיד ללמוד דברים חדשים (גם אם אני לא משתמשת בכל החומר... בכל זאת, מהר מאוד יגיע הגלגול הבא וצריך שיהיה לי גם שם מעניין
)

למעלה