בעיית גאסטרו

tulip12345

New member
בעיית גאסטרו

אני סובל מזה כ- 10 שנים מבעיה של צרבות אשר מתרחשת באופן לא רציף, לעיתים יש תקופות שבהן התכיפות יומית ולעומת זאת בתקופות אחרות יש הקלה. לפני כ- 3 שנים בוצעה לי בדיקת גסטרוסקופיה ונמצא בקע סרעפתי קטן, וכמו כן ביצעתי מספר בדיקות נשיפה לגילוי חיידק הליקובקטר אשר היו שליליות. הטיפול שקיבלתי הוא כדורי לוסק, ונאמר לי ע"י הרופא לקחת אותם על פי הצורך. בחודשים האחרונים אני סובל מהחרפה של הבעיה ומצרבות תכופות, ויש לי מספר שאלות בנושא: 1. האזור העיקרי שבו אני מרגיש את הצרבות הוא לא הוושט אלא דווקא הבטן העליונה (מתחת לצלעות באזור הסרעפת). האם זהו סימפטום לבעיה אחרת או החרפה של הבעיה המקורית ? 2. יש לי לעיתים תחושה של מלאות ואוכל "שעולה" למעלה, בעיקר כאשר אני מתכופף. האם זה קשור ? 3. האם יכול להיות שהבקע הקטן שנמצא בבדיקה יגדל עם הזמן ? האם יש צורך או טעם בבדיקת גסטרוסקופיה נוספת ? 4. האם יש נזק מצטבר או סיכון כלשהו בעקבות לקיחה סדירה של כדורי לוסק במשך תקופות ארוכות ? 5. הבנתי שהדעות בנוגע לניתוח לתיקון הבקע חלוקות. האם פרט לניתוח כזה וללקיחה סדירה של כדורי לוסק יש טיפולים אחרים ? 6. האם יש לרפואה האלטרנטיבית, ובעיקר לדיקור הסיני או לנטורופתיה, פתרונות אפקטיביים לבעיות מסוג זה ? תודה רבה !

בעית גסטרו

הבעיה מורכבת, פתירה, מחייבת בירור מקיף וכלל אינה מתאימה לכוונת האתר אתה חייב לפנות למומחה לבדיקות

tulip12345

New member
בעיית גאסטרו

הייתי אצל מספר רופאי גאסטרו מומחים (במסגרת קופת החולים), ונאמר לי על ידי כולם שהטיפול מסתכם בלקיחה של כדורי לוסק לאורך זמן ובהתאם לצורך. קיבלתי מהם את התחושה שאין טיפול אחר שיכול לפתור את הבעיה באופן שורשי (או שאין ברצונם להיכנס לתהליך של בירור מעמיק יותר...). אני מוטרד מהעובדה שתחושת הצריבה עברה גם לבטן העליונה (בנוסף לוושט), וכמו כן מפתרון של לקיחת תרופות לאורך תקופה ארוכה. במידה שיש דרך אחרת לפתור את הבעייה אשמח מאוד אם תוכל להתייחס אליה, אפילו בקצרה. אם זהו לא הפורום המתאים, אנא אמור לי היכן ניתן יהיה לקבל את המידע. תודה מראש !

למעלה