בעיות בקשר

קוואלדה

New member
בעיות בקשר

אני לא כל כך יודעת מאיפה להתחיל... אני בת 17 וחצי ויש לי חבר שגדול ממני בשנה. אנחנו ביחד כבר יותר מחצי שנה. היו לי הרבה קשרים לפניו אבל הקשר איתו הוא הקשר הכי משמעותי, קרוב ואוהב שהיה לי. מאז שנהיינו יחד הפכנו להיות מאד קרובים, דברנו כל היום, נפגשנו הרבה ועשינו הרבה דברים ביחד. הייתה בינינו אהבה ענקית. בתחילת הקשר הוא היה מאד לא שוויוני, אני הייתי אדישה אליו יחסית והוא נורא אהב אותי וזה היה מורגש, אני חושבת שבגלל שהוא זה שהתחיל איתי ואהב אותי מלכתחילה ולי זה לקח יותר זמן, אבל עם הזמן למדתי לאהוב אותו והתאהבתי בו חזק. כשהיינו שלושה חודשים ביחד היה לנו משבר קטן, כי הוא הרגיש שהוא כבר לא מתלהב ממני כמו פעם. הוא אמר שהסיבה היא שפעם הוא הרגיש שהוא צריך "לרדוף אחריי" והיה לו טוב עם זה כי זה היה אתגר בשבילו, משהו מעניין, והוא כבר לא מתלהב ממני כשאני מושגת. מיותר לציין שממש נעלבתי, שקלתי להפרד ממנו אבל הוא נסע אליי באמצע הלילה ובכה שהוא אוהב אותי כל כך ושהוא מצטער, שהוא דפוק אבל שהוא בחיים לא הפסיק לאהוב אותי וזאת הייתה סתם מחשבה רגעית. לקחתי את זה ממש קשה ומאז בועת הקשר המושלם והקרוב שהיה לנו קצת התנפצה, הרגשתי חסרת בטחון במשך תקופה, אך עם הזמן הוא החזיר לי את הבטחון באהבה שלו וחזרתי לסמוך עליו למרות שלא שכחתי מזה. בספטמבר חזרתי ללימודים והייתי ממש מדוכאת במשך חודש בערך, אני לא בנאדם דיכואני אבל הייתי די חסרת מצב רוח לעתים קרובות, למרות שכשהייתי איתו שמחתי והיה לנו כיף, אבל הייתי מתקשרת אליו פעם ב ומספרת לו שאני עצובה וכו'. מאז נראה שהקשר קצת התערער... אני מרגישה שהוא אהב אותי הרבה יותר כשהייתי יותר אנרגטית, יותר שמחה. מאז אנחנו רבים המון, יש לנו עליות וירידות מאד קיצוניות, אני מרגישה חסרת בטחון בקשר אליו ולאהבה שלו. בחודש האחרון הוא מסתובב הרבה יותר עם חברים שלו ומקדיש להם הרבה יותר זמן מאשר לי. אני יודעת שזה לגיטימי, אבל אני מרגישה את הריחוק הרגשי, הוא בקושי מדבר איתי, רבנו על זה לא מזמן והוא אמר שזה בגלל שלא כיף לו לדבר איתי כשאני ככה ושהוא מעדיף להיות עם חברים שלו מאשר להיות ככה, או להיות פוצי מוצי. אני מבינה אותו, אבל מרגישה שהוא לא תומך בי כשאני צריכה אותו, אני מרגישה את הרתיעה שלו ממני כשאני עצובה ואני כבר לא משתפת אותו ברגשות שלי כי אני פוחדת שזה ירחיק אותו ממני. לפני כשבועיים נפרדתי ממנו אחרי שבוע של בכי רצוף כי לא יכלתי לסבול את המצב אבל חזרנו מהר מאד ביוזמתו. הוא חוזר ואומר הרבה פעמים שהוא אוהב אותי אבל אני מרגישה שלא טוב לי יותר בקשר... לפני כמה ימים הוא הכי הרעיף עליי אהבה בעולם, חיבק אותי ואמר לי מילים יפות, אבל לא יכלתי להתרכז בזה, הרגשתי שזה ריקני וסבלתי מזה והרגשתי ריקנות וסתמיות נוראית בקשר, והרגשתי נוראי שאני מרגישה ככה אפילו כשהוא הכי טוב אליי בעולם. אני ממש פוחדת שבגלל הרגשות שלי, שהם לאו דווקא משקפים את המציאות - הריקנות, הסתמיות, חוסר החשק והמצב רוח ובעיקר חוסר בטחון שלי - הקשר יסתיים ויימאס וניפרד. מה אני יכולה לעשות כדי למנוע את זה? אני לא רוצה להרוס את הדבר הכי יפה שהיה לי, ובעיקר כשמדובר באהבה הדדית שיש בינינו. איך אני נמנעת מלהרגיש את הרגשות האלה, והאם הם מוצדקים בכלל בהתחשב בקשר כמו שהוא עכשיו? תודה

לי נראה מכתיבתך שיש לך חלק לא קטן בהדרדרות

הקשר.היה לאורך הקשר שלכם חוסר איזון בין השקעתך בו ובקשר לעומתו.טוב לך שהוא משקיע בך,אוהב אותך,תומך בך.......,אך מצידך לא ראיתי כל "משקל נגד" כלפיו.הוא זה שצריך להניע כל הזמן את האנדרלנין בקשר ובטיפול אינטנסיבי ובלתי פוסק בך.יתכן שאת עדיין ילדותית ומפונקת,ומצפה ברוב הזמן ש - ה ג ב ר - ישקיע,יתן,יתאמץ,ירעיף עלייך אהבה ותשומת לב....,ואת מנגד - זו שמקבלת ורוצה רק עוד ועוד,אך לא נותנת - תשומת לב,אכפתיות,התעניינות,אהבה,תמיכה....... במצב עניינים זה יש חוסר איזון רגשי וזוגי ביניכם,ולדעתי בשל כך הוא התרחק / התייאש / נמאס לו וכו' ,כפי שגם ציינת שהוא אמר לך מספר פעמים. ההליכה עם חבריו היא דוגמה ל- "נשבר לו" מהתנהגותך האגוצנטרית,ולכן החליט להשקיע פחות אנרגיות בך,ולמלא את שלו עם חבריו,כי את לא מילאת את תפקידך בקשר. זוגיות ואהבה דורשים הדדיות ,וביניכם היא חסרה,בעיקר מצידך. לדעתי אהבתכם לא אבודה,אךהקשר ביניכם תלוי בשינויים שצריכים לבוא ממך כלפיו.זה גם אומר שעלייך להתחזק נפשית ללא תלות בו,אלא בכוחותייך שלך,ועלייך לתרום לקשר ולבן זוגך לא פחות ממה שהוא משקיע / השקיע בך. יתכן שלשם התחזקותך והבנתך טוב יותר מהי זוגיות תומכת הדדית,וגם לשם שיפור יכולותייך הנפשיים,טוב שתלכי בשלב ראשון ליעוץ פסיכולוגי.כתלמידה,תוכלי לעשות זאת עם היועצת/יועץ חינוכיים בביה"ס וגם במידה שיש בבית ספרכם - פסיכולוג מלווה. במידה ולא,מצאי היכן לעשות זאת - פרטי או דרך קופ"ח. כך תוכלי גם להשתנות חיובית ותקשורתית,וגם להזין נכון את הקשר מחדש.

קוואלדה

New member
תיקון טעות

אני מתנצלת שזה יוצא ככה, אבל זאת אי הבנה, כנראה לא התנסחתי כמו שצריך או השמטתי פרטים. לא ציינתי בתחילת הקשר, כשהוא הרגיש חסר בטחון בקשר אליי, הרגיש שאני הרבה יותר טובה ממנו וכו' אני תמכתי בו ונתתי לו את כל הבטחון בעולם, השקעתי בו, גרמתי לו לשתף אותי ולדבר על מה שהוא רוצה וצריך, נתתי לו המון המון תשומת לב והתייחסתי אליו בצורה אוהבת מאד, עד שהקשר הפך להיות שוויוני והוא הבין שאני אוהבת אותו, מקבלת אותו ושאני לא מעליו בשום צורה. אני לא חושבת שזאת הבעיה שלנו בקשר... לפחות לא כרגע, כי הוא מעריך מאד את ההתייחסות שלי אליו ואומר לי הרבה שאני טובה אליו ושהוא מצטער שהוא יוצא אפס... תמיד יוצא שאני הצד הנפגע והוא הצד הפוגע

MoonMadness

New member
קוואלדה, נשמע לי שהקשר שלכם מורכב

כל אחד מכם מביא לקשר את הקשיים שלו, הנושאים שלו, והדברים מורכבים מכדי לפתור אותם בהתייעצות בפורום. הדבר הכי טוב שאת יכולה לעשות בעניין הוא ללכת לטיפול פרטני ולדבר על הדברים האלה, על הקשר, ללמוד כיצד להתנהל בו מצידך באופן המיטבי, כיצד להרגיש טוב בתוך הקשר, ובלי קשר לקשר. נשמע שיש לך מודעות גבוהה, אינטליגנציה רגשית גבוהה, מוטיבציה לשינוי בעצמך ומוטיבציה לשימור הקשר, וכל אלה דברים חיוביים מאוד, שיכולים לעזור לך מאוד בטיפול נפשי, מה שבתורו יעזור בעיקר לך, אבל גם לקשר, כל עוד תרצי בכך. מה שאני כן יכול לומר לך באופן יותר ספציפי הוא: 1. הרגשות שלך טבעיים, לגיטימיים, תמיד! כל רגש שעולה בך, כל דבר שאת מרגישה, הוא טבעי ולגיטימי, ולכן הדבר הכי נכון הוא לקבל אותו. פשוט כך. אני מרגישה משהו? אני מקבלת אותו. מהדברים שלך אני שומע שאת מאשימה את עצמך (את קוראת לזה "מרגישה נוראי") על הדברים שאת מרגישה. זה אמנם טבעי להאשים את עצמך - אבל זה לא כדאי, זה לא נחמד, זה לא נעים, זה לא מועיל, זה חבל. אני מציע לך להפסיק להאשים את עצמך במה שאת מרגישה, ולהתחיל לקבל את כל הרגשות שלך. 2. החוכמה היא לא למנוע רגשות, לא למחוק רגשות, אלא להתמודד עם רגשות. לדעת מה לעשות אתם. בזוגיות - הדבר הנכון לעשות הוא קודם כל לקבל אותם, כלומר להכיר בהם (אני מרגישה כך וכך וזה טבעי), ואז לבחור מתי וכיצד לשתף את האחר בהם. אם את משתפת את האחר ברגשותייך - ויהיו אלה אפילו הרגשות האיומים ביותר - בעיתוי ובאופן המתאימים - כולם יוצאים מורווחים מזה. אופן שיתוף שנוטה להיות קל לעיכול עבור הזולת, הוא שיתוף ענייני ("אני רוצה לספר לך שאני מרגישה עצב") שאין בו שום טענה כלפי האחר, אין בו האשמה, יש בו רק שיתוף. כאשר יודעים לבחור את העיתוי והאופן המתאימים לשיתוף - שזה כמובן אחרי הרבה אימון - מבינים שאין צורך להסתיר שום דבר. עוד דבר שעושים עם רגשות זה מקשיבים להם. הרגשות אומרים לך משהו על עצמך ועל החיים שלך. מוטב שתקשיבי להם. תשאלי: מה זה אומר שאני מרגישה ככה? למה אני מרגישה ככה? (אבל זה צריך להיות למה סקרן וידידותי שבאמת שואל כדי למצוא תשובה וללמוד מזה על עצמך, ולא למה מאשים ששואל כדי להאשים ולהלקות אותך ולומר לך שאת לא בסדר). 3. גם החבר שלך מרגיש אשמה רבה. תעשי לשניכם טובה אם תסבירי לו את מה שהסברתי לך על אשמה. בהצלחה!

למעלה