בעיה בקידוד סרטים

mmm14

New member
בעיה בקידוד סרטים

יש לי בעיה די רצינית בקידוד אבל היא נקודתית, ואם מישהו יכול לעזור לי אני אשמח מאוד. אחרי שיצרתי את הסרט בvirtual dub והכל הלך טוב מאוד ופתחתי frameserver. כשבאתי לפתוח את זה בtmpgenc זה לא פותח את זה. רשום שהקובץ לא תקין או שפורמט לא נתמך. ניסיתי להתקין כל מיני קודקים, כי חשבתי שזאת הבעיה אבל זה עדיין לא עובד. אל דאגה, לא סגרתי את חלון הframserver, וניסיתי לפתוח בדיוק את הקובץ הספציפי ולא התבלבלתי עם אחד אחר. אודה מאוד למי שיעזור לי... אגב זה לא שאף פעם לא הצלחתי לקודד, קודדתי לא מזמן מספר סרטים עם תרגום מובנה והייתה לי בעיה דומה אבל איכשהו היא הסתדרה מעצמה, הפעם כנראה שלא.

Ncoder

New member
תנסה את ההגדרה הזו ב-TMPGEnc...

פתח את התוכנה וסגור את ה-Wizzard, גש בתפריט ל-Option->Environmental settings->VFAPI plug-in , סמן את DirectShow Multimedia File Reader ועם הלחצן הימני בעכבר תעלה את הערך ל-2 (שיהיה הראשון ברשימה). צור קובץ VDR חדש ונסה שוב לפתוח ב-TMPGEnc.

mmm14

New member
עדיין לא עובד

עדיין לא עובד, או שאולי צריך לעשות אחרי זה אתחול?

Ncoder

New member
אולי באמת חסר לך קודק מתאים...

פתח את הסרט שלך בתוכנת GSPOT, ותעלה לנו תמונת מסך של התוצאות אם אפשר. את GSPOT תוכל למצוא בגוגל, גלוש ל-www.google.com ורשום בחיפוש את GSPOT.

mmm14

New member
תמונת מסך

אני לא יודע לצרף כתמונה אז זה בקובץ.

Ncoder

New member
לא יודע מה הבעייה ...

אני במקומך הייתי מנסה להסיר את Xvid Codec שיש ברשותי ומתקין שנית ומנסה שוב, אם לא הולך אז יש משהו אחר שאפשר לנסות, בינתיים תנסה להסיר\להתקין Xvid מחדש.

mmm14

New member
אני ינסה

אבל אני לא מאמין שזה לא טוב, כי בסך הכל התקנתי אותו בגירסא די חדשה (אני חושב הכי חדשה), רק לפני שבועות אחדים. מה גם שvirtual dub עצמו פותח את הקובץ בהצלחה... אני ינסה את זה בכל זאת.. אבל אני כבר ממליץ שתיתן את האופציה הנוספת.

Ncoder

New member
תוריד את TMPGEnc 3.0...

מהקישור המצורף. שים את הסרט שלך ואת הכתובית באותה תיקייה ותן להם אותו שם למשל: Matrix.avi Matrix.sub התוכנה הזאת שונה ממה שאתה מכיר אבל ידידותית יותר למשתמש, פתח את הסרט שלך בתוכנה ותקודד ישירות ל-VCD או SVCD, התוכנה אמורה לקודד לך אוטומטית גם את הכתובית באמצעות VOBSUB - Direct Show. נשמע טוב נכון? החסרון היחיד הוא שהתוכנה הזאת חופשית לשבועיים ולאחר מכן תצתרך לשלם עבור השימוש בה לעומת ה-TMPGEnc הרגילה שלא צריך לשלם בה. אולי תוכל להתקין מחדש את התוכנה אחרי שבועיים ולקבל עוד שבועיים אבל זה לא בטוח ורוב הסיכויים שזה לא יעבוד עד שלא תפרמט את המחשב או שתמצא איך לעקוף את זה בעזרת הגדרות רגיסטרי או משהו כזה...

mmm14

New member
אל תדאג

יש לי כבר תוכנה כזאת פרוצה. חפש באימיול, יש שם.

mmm14

New member
אתה בטוח שזה פותח גם את הכתוביות?

בנתיים ניסיתי פעם אחת אבל זה לא פתח לי עדיין, אולי הם לא היו טובות. קודדתי סרט אתמול וזה עשה לי טוב מאוד, אבל בלי כתוביות. תודה על העזרה!

oferbr

New member
יכול להיות עוד אופציה.

פתח את הסרט לפי המדריך שאתה עובד בו, ובצע את השלב של חילוץ הקול. לאחר מכן פתח שוב את הסרט ב-VIRTUALDUBMOD. גש ל- Video וסמן Full Processing Mode ובחר ב-Filters, והוסף את הכתוביות כמו שרשום במדריך ,בדןק שהן יושבות טוב בסרט,ואשר מבלי לצאת מהתוכנה. לחץ שוב על Video ושם על Compression ברשימה של הגדרות דחיסות וידאו שתקבל, בחר מקודד של-DivX או XVID לחץ על Configure - תן ערך ערך של 1200 ביטרייטט, ולאחר מכן אשר אוקיי ושוב אוקיי. גש ל-File ומשם ל-Save as,תן לו שם חדש ושמור, ולאחר מכן צא מהתוכנה. פתח את התוכנה TMPGEnc .. כשתגיע לחלון הכנסת הוידאו והאודיו עשה כך... בוידאו במקום להכניס קובץ VDR שלא עשית, הכנס את קובץ ה-AVI החדש שיצרת עם הכתובית המוטמעת, ובמקום של האאודיו הכנס את קובץ הקול ששמרת בחלק הראשון והמשך...

mmm14

New member
אתה צודק

בדקתי את זה לא מכבר וזה עובד טוב. פשוט זה קצת ארוך מדי...

Mc Shuf Shuf

New member
תנסה את זה (זה פתר לי את הבעיה)

את הקובץ של הפריימסייבר שיהייה שם קצר... והכי חשוב איפה שאתה שומר את הקובץ פריימסייבר אל תשמור אותו במקום כמו c:\program files\google\movie\voice\my movie.vdr זה סתם לדוגמא תעשה מיקום קצר כמו c:\movie\my movie.vdr לי זה פתר את הבעיה מקווה שזה יעזור לך(תעדכן)

mmm14

New member
תודה

אולי זה באמת יעזור לי כי השם באמת היה ארוך

mmm14

New member
אתה צודק בהחלט!

עשיתי את מה שאמרת וזה עובד, תודה רבה! ולכל שאר העוזרים, תודה רבה גם לכם, והנה גם אתם החכמתם גם מהמקרה. כל טוב לכולם!

למעלה