בניית בית פרטי בשטח שפנוי ליד מגורים בבניין.

roi48

New member
בניית בית פרטי בשטח שפנוי ליד מגורים בבניין.

שלום חברים יקרים . יש לי דירה בדורם הארץ ואני מעוניין למכור אותה לטובת שטח שראית לבניית בית פרטי . גודל השטח לפי הבנתי , הוא בגודל 1500 מ"ר . מה עליי לעשות או כיצד עלי להתנהל עם זה . ולמי עלי לפנות? ואם ישנה עזרה לאנשים בעלי מוגבלות ?

להלן התייחסות למרות ששאלתך לא מובנת לי.

"יש לך דירה בדרום" - אז...תוציא אותה למכירה.
ראית שטח לבניה [להבנתך 1.500 מ"ר] והיא כנראה למכירה ? 1. האם פנית לבעלים ? 2. האם ברורים לך זכויות הבניה אם בכלל ? [ראית תב"ע בנדון] 3. האם יש לך את כל הכסף הנדרש והפרש בין המחירים [כולל עלויות בניה עתידית] 4. האם השטח לבניה נמצא בתחום "נחלה" חקלאית או שטח עירוני, מדובר על מכירה או חכירה ? 5. האם יתכן [להשערתי] שאינך אמור לרכוש את כל אותם 1,500 מ"ר אלא חלק מהם\ שכן שטח שכזה בתחום עירוני מקנה זכויות בהרבה [ כ-4 עד 5 קוטג'ים בבניה צמודת קרקע, או בניה של בניין בבניה רוויה ] הכל לפי התב"ע. 6. האם מחיר העסקה ריאלי ? המלצה בלי להכיר את המצב לאשורו : 1. למד מקרוב את ההצעה. 2. פנה לשמאי שיבצע הערכת שווי ופוטנציאל [כך גם תלמד האם העסקה כדאית בכלל] 3 במידה והחלטת ללכת על כל התהליך , קח לך עו"ד שמתמחה בנדל"נ לטובת יצוגך בנדון. בהצלחה. - פרל דוד.

roi48

New member
פלד

תודה על המענה . &nbsp אני בינתיים רק בדקתי איפה כן אני יכול לבנות , זה בשטח עירוני וממה שכרגע אני יודע בנסח טבו המדינה רשומה על הקרקע . &nbsp עכשיו דבר חדש שגיליתי לאחרונה זה שהולכים לבנות בטח ליד שתי בניני ענק 100 יחידות דיור .

למעלה