בכמה ידיים? - נושא לדיון

בכמה ידיים? - נושא לדיון

(אני מקווה...
) במפגש הפורום עלה אך לא מוצה הנושא של טיפול במקביל בשתי הרגליים - כן או לא או איך. במכללה בה למדתי אוי ואבוי היה למי שטיפל במקביל, והיה גם הנושא של לא "לקפוץ" מרגל לרגל אלא לגמור טיפול ברגל אחת ואז לעבור לטיפול מלא בשניה, ובסוף ביחד רק מעי גס ואיזון צ'אקרות. מה דעתכם? ואיך זה משפיע על המטופל ועל הריכוז שלו? יום נהדר לכולם ואני מאד שמחה שיהיה אצלי מפגש פורום!

גם אני סטודנטית ..

סיימתי שנה א' .. אני יכולה להגיד לך מה אני חושבת ..וכמובן מפידבק של מטופלים שלי וגם ממבטי כמטופלת .. לדעתי הרבה יותר נעים לחלק את הטיפול ל- 3-4 חלקים ..ככה יש הרגשה של תשומת לב לשתי הרגליים ..ואף רגל לא מרגישה בודדה ללא התייחסות .. אני אישית מטפלת בצורה הזאת ..מתחילה מרגל אחת עיסוי פריקה/טעינה פינוי צמתים גפיים גב כף הרגל ועמוד שידרה ..עוברת לרגל השניה אותו הדבר לרגל השניה.. חוזרת לרגל הראשונה עובדת על מערכת הנשימה + בלוטת התריס ..עוברת לרגל השניה ... חוזרת לראשונה עובדת על מערכת העיכול כבד ולבלב וכמובן שגם כאן עוברת לרגל השניה .. מסיימת עם בהונות וכמובן סגירת טיפול .. מוצאת שבצורה זו המטופל מרגיש סדר מסויים ושרגליו כל הזמן מטופלות ומקבלות מגע ..

csh018

New member
אני מחליט אך לטפל בהתאם לבעיה

ואם אני מחליט שאני צריך לעשות טיפול מחזורי לדוגמא היפר אקטיבים אני ישמור על סדר "יכניס סדר" דרך הטיפול לבעיות ריכוז. לעומת זאת כאשר טיפלתי בCVA עשיתי הפוך כלומר "שחקתי עם המוחות" בילבליתי אותם ברגל אחת עבדתי מהר בשניה לאט באחד לכיוון חיצוני בשניה פנימה וכמובן שהכול במקביל זה קשה צריך להתאמן אבל פה אני מרוויח שאני נותן למוח של המטופל תגובות שונות והוא צריך לסנכרן זאת עם המוח שחלקו נפגע. אני לא אוהב את ההכתבות של בי"ס, אני אוהב לפתח את היצירתיות של המטפל לאבחן לבדוק ולהגיב כמובן עם כול החיבורים המתאימיים וההגנות. כול מקרה לגופו!!! וכל טיפול לגופו, ואני משנה תוך כדי טיפול בהתאם לתגובות של המטופל. ערב קסום קסם שלומי

מסכימה עם דברי שלומי ..

כמובן שלכל מטופל מתאימים את מה שמתאים לו לפי אופי הבעיה בה רוצים לטפל ...סביר להניח שאחרי שנה שנתיים אם לא יותר אלמד להתאים את הטיפול המתאים ..עניין של נסיון מעיניים של סטודנטית שנה א' ..ובהתאם למה שהבנתי שנשאל חושבת שכדאי לחלק את הטיפול בין שתי הרגליים במהלך כל הטיפול ולא להתחיל באחת לסיים ואז לעבור לשניה ..

csh018

New member
נכון ילדונת הבנת אותי נכון אני

עובד במקביל ב-2 הרגלים. ואמת לגבי שנה ראשונה עדין חסר ההקשרים או ההבטים של גופנפש כוונות ועוד... אך יש מספיק כלים להכין תוכנית טיפול בהתאם לכל מקרה . בהצלחה לך שלומי

../images/Emo45.gif

נכון להיום עובדת דומה בדומה .. ועפ"י הפנטגרם מעגלי יצירה הרס ובקרה

"וכמובן שהכול במקביל" -

זאת אומרת עובד באיזשהו סדר במקביל? או שהטיפול הוא גירוי המוחות ללא עבודה על מערכות ספציפיות ואתה פשוט "מקשקש ברגל" בשיטתיות כדי ליצור גירוי? ומה בעבודה על אדם עם בעיות "פשוטות וטריוויאליות" יותר כמו כאבי גב מיגרנות בעיות קיבה וכו', האם גם אצלו תעבוד במקביל? כלומר, האם שיטת העבודה הכללית היא במקביל או שזהו כלי ששמור למצבים ספציפיים כמו גירוי שני המוחות בCVA בוקר שלם שלומי

csh018

New member
העבודה במקביל היא לאוו דוקא בCVA

היא למעשה טריק שלי כאשר אני רוצה לעייף את המוח. הזרמת גירויים מנוגדים בהצלבה דורשת ריכוז היא למעשה גם מאד מעייפת. וכאשר מגיע מטופל שלא סותם את הפה ( ברור שיש כאלה שצריכים את הוינטלציה הזו) אך יש כאלה שהם מדברים כל הזמן וע"י זה בורחים מלהקשיב פנימה, רגע שקט ראבעק תקשיב לגוף שלך. אני משתמש בזה, וכמובן שאפשר לשלב את העבודה ליצור איזון בן ימין לשמאל בין סיגמנטים וכדומה. אין לי דבר כזה מתחיל עם שמאל מסיים עובר לימין. יש מקרה שבו מערכת עיכול ששוכנת בשלום בשני הרגליים וחלק אחד המשך של השני אזי אני מדלג משמאל לימין. אבל וזה חשוב אני לא נפרד מרגל פתאם אני מתחבר לרגל השניה ואז נפרד מהרגל הראשונה והפוך וחשובה הזרימה במעבר בין רגל לרגל. לשאלתך לגבי קשקוש או עבודה על מערכות שתי התשובות נכונות גם זה וגם זה. גם בבעיות טריוווווווו... אני עובד במקביל. המשך שבת שקטה שלומי

השכלתי הרבה מהשרשור הזה,

בעיקר הבנתי שיש עוד הרבה רעיונות שטרם יצא לי ליישם - תודה! אשמח לחוות פעם את שיטת הטיפול שלך. ד"א - מתכנן להגיע למפגש פורום? שבת של שלום ושמחה!

csh018

New member
תודה גם לך על הדיון , כמובן שמתכנן

להגיע . שבת קסומה שלומי

יפיופי

New member
דיון מעולה ובאמת חשוב

השכלתי, ואאמץ לטיפולים שלי. סליחה ככה על ההתפרצות, לא הייתי כאן המון זמן, אבל כשמתאפשר לי אני נכנסת לקרוא. מקווה להיות יותר פעילה, למרות שאין לי תמיד את המחשב. אני קוראת שיש גם מפגשים זה נהדר בעניי, אעקוב ואולי אצליח גם להשתתף ברשותכם. יום מקסים לכולם.

avorly

New member
במקביל ושלא-

גם אני עובדת לפי מה שאני מרגישה. היתה לנו מורה בשנה ראשונה שביקשה לעבוד לפי מערכות ותמיד להתחיל ברגל שמאל ובגב כף הרגל. המורה של שנה שניה סיפרה שהיא לפעמים עובדת על שתי כפות הרגליים, אבל לא ממליצה על זה למי שרק התחיל לעבוד. אני בדיעה שלכל מטופל מתאימה שיטת טיפול שונה שהיא שלו. גם אם אני ארגיש כיוון מסויים ואראה תוך כדי שלא מתאים - אשנה. ושוב-
על הדיון. אולי במפגש הקרוב נרחיב את הנושא

למעלה