ביקרנו עם ג'וני אצל ד"ר גילה צור

tuku3

New member
האבחנה

1. חשש לאשך טמיר סרטני 2. אלרגיה חמורה לפרעושים 3. הפרשת דמעות בלתי מספקת ודלקת מסביב לעין עשינו בדיקות דם, בדיקות הורמונים, כנראה שנצטרך לעשות אולטרסאונד, ונראה איך ממשיכים מכאן... היא המליצה על אנטיביוטיקה לחודש, טיפות דמעות וטיפול סטרואידי להמשך חייו (היא אמרה שיש מינון נמוך של כדורים שכוללים גם אנטיהיסטמינים). אחרת, איכות חייו מדורדרת מדי.

מצטער לשמוע על כל המחלות

אבל שמח לשמוע שיש התקדמות אני מקוה שאיכות החיים שלו תשתפר עם הטיפול. האם יש תכנית בקשר לאשך הטמיר? או שכרגע לא מתכוונים לגעת בזה?

tuku3

New member
עשינו בדיקות דם

וגם אולטרסאונד בהמשך כנראה. כשנדע את האבחנה נחליט מה לעשות... אני מקווה שבינתיים טיפות עיניים, אנטיביוטיקה וסטרואידים יקלו עליו...

tuku3

New member
בבדיקות הדם

אנזימי כבד מאוד גבוהים, אנזימי פירוק שרירים (CPK) מאוד מאוד גבוהים. המשמעות -> אי אפשר לתת סטרואידים... שלב הבא - אולטרסאונד לראות מה מצב האשך הטמיר והכבד בתקווה שעוד אפשר לעשות משהו.

tuku3

New member
ובאולטרסאונד...

לא רואים כלום.... לא גידול באשך ולא כבד מוגדל...

אנזימי כבד או תפקודי כבד?

תוכלי לצרף את תוצאות בדיקות הדם? איפה אתם מטופלים? אצל גילה במרפאה או בבית החולים? (סתם מסקרנות, לא בשביל משהו..) מה התכנית כרגע להמשך? אני מבין שהאשך הוא כרגע לא הבעיה, ובכל מקרה טיפול לעיניים התחלתם ואני מניח שגם טיפול נגד פרעושים (איזה עשיתם?). האם גילה חושבת שהוא יצטרך גם סטרואידים לטווח ארוך, או שטיפול יעיל נגד פרעושים יכול מבחינתה לפתור את הבעיה?

tuku3

New member
עוד אין לי תוצאות מודפסות

אבל זה היה משהו כמו ALT ודומיו, אנזימי כבד. אנחנו מטופלים אצלה במרפאה כי כשהתקשרתי אמרו לי שהיא לא עובדת בבית החולים בשבועיים הקרובים. כטיפול לפרעושים אנחנו צריכים לעשות הדברה בבית, חומר כל שבועיים וסטרואידים לתקופה מוגבלת או לכל חייו תלוי בכמה זה יעזור כי ככה אי אפשר להמשיך. הוא גם מקבל אנטיביוטיקה.

למעלה