ביטוח עובד - ת. עבודה

ביטוח עובד - ת. עבודה

אני כרגע בבית - ת. עבודה, נפלתי ושברתי את יד ימין בזמן שהלכתי להבא טפסים למשרד מהבנק (חלק מעבודתי השוטפת - משרד עו"ד)

אני מבוטחת בעבודה , איך אני יכולה לתבוע את הביטוח של מקום העבודה ?
אני גם לא רוצה שזה יגרום אי נעימות וכאילו אני תובעת אותה ?
אשמח לקבל עזרה , תודה

תשובה לתאונה

את לא תובעת את מקום העבודה אלא את ביטוח לאומי ואו את חברת הביטוח הפרטית של המעביד
זה עדין לא אומר שתקבלי משהוא כי הביטוחים ואו ביטוח לאומי יגידו ש:
1. מי אמר שזאת תאונת עבודה?
2. אולי את לא רואה איך ללכת בעיות עיניים וכ"ו ודוקא באותו מועד לא לקחת משקפים
3. יגידו שאולי הלכת עם נעלים מסוכנות, קרי עקבים או משהוא
4. ועוד תרוצים כיד הדמיון
אבל אני מקווה שתקבלי את כל המגיע....

ים יצהר

New member
אין פה אי נעימות

קודם כל זאת הזכות שלך לתבוע על פגיעה בדרך אל/מ העבודה

התביעה היא לא אישית נגד המעסיק, אלא תביעה מול ביטוח לאומי , וגם את חברת הביטוח

מומלץ להתייעץ עם עו"ד..

ים יצהר

New member
שמח לשמוע

זה לא סותר את העובדה שכדאי להתייעץ עם עו"ד

מי העו"ד את כבר תחליטי (לא שיש בעיה להתייעץ עם מעסיקך, אך כדאי בכל זאת לפנות לעו"ד אחר...)

אשמח לסדר והבהרות - ת. עבודה

האמת שקראתה את המחשבות שלי, אני מרגישה קצת באיזה שהוא מילכוד, אני צריכה להתייעץ עם עו"ד ולא נעים לי מהעו"ד שאצלה אני עובדת.וגם איך זה יתבטא בהמשך העבודה שלי אצלה.
אני מחכה לקבל ממנה טפסים שעליה למלא עבור ביטוח לאומי ואז להעביר עם כל הניירת הרפואית את התביעה למלל.
נאמר לי שאני יכולה לתבוע את הביטוח של המעביד, רק אם התאונה קרתה בתחום המשרד ולא מחוצה לו, האם זה מדוייק ?

שנית, יש לי ביטוח ת. אישיות פרטי, משתי חב' ביטוח, העברתי להן טפסים + ניירת רפואית, כאשר אקבל פיצויי איך אדע שאני מקבלת באמת את מה שמגיע לי ולא חוסכים ממני בפיצוי, האם הפיצוי הוא אחיד (לפי המדדים השונים שנקבעו) או שאצטרך להתמקח עמם?

שלישית, אני עבדתי עד יום המקרה כולל 24/9, מה- 25/9 אני בת. עבודה בבית, עדיין לא קבלתי משכורת, מה הנוהל במקרה כזה ?

סליחה על ריבוי השאלות, אשמח לתובנות

ים יצהר

New member
תשובה זהירה..

אנחנו על הגבול בין ביטוח למשפטי, חושש לייעץ ע"מ לא לגרום חלילה נזק, חובה עליי לציין שאין זה יעוץ מחייב וזאת רק דעתי האישית..

בכל הקשור לתאונות עבודה נראה לי מן הראוי להיוועץ בעו"ד

יש המון פלפולים, יש את סוגיית הביטוח הלאומי, אני לא יודע איזה ביטוח יש למעסיק שלך ואיזה ביטוחים לך יש, האם התאונה הייתה בזמן העבודה/בדרך לעבודה/בדרך מהעבודה/בשליחות המעסיק וכו'..

לגבי ביטוח תאונות אישיות- עם קבלת הפיצוי מחברת הביטוח תקבלי גם את פירוט הפיצוי (כתב סילוק התביעה), על סמך מה שתקבלי תוכלי להשוות לפוליסה שלך (ניתן למצוא באתרי חברות הביטוח את הפוליסות המפורטות), כמובן כדאי להיעזר בסוכן הביטוח, ואם יש השגות ניתן לפנות/לשאול/לערער באמצעות הסוכן, או מול מוקד תביעות החברה
מנסיוני החברות לא "מתעסקות" עם זה, משלמות מה שמגיע בלי בעיות, אך כמובן מומלץ להתייעץ עם הסוכן וכמובן לבדוק היטב שקיבלת את המגיע לך

לגבי שאלתך השלישית- מדובר בדיני עבודה- האם את בימי מחלה? בכל מקרה לא התחום שלי, צר לי..

תמתיני אולי תקבלי פה תשובות נוספות- ואולי כדאי לבדוק גם בפורומי משפט למיניהם, אם כי עדיין חושב שכדאי להתייעץ, לפחות ראשונית, עם עו"ד שעוסק בתחום ..

הרבה בריאות
ים

למעלה