בוקר טוב! כעוסה אבל אופטימית

אפרסקה

New member
בוקר טוב! כעוסה אבל אופטימית ../images/Emo42.gif

סליחה מראש, זה ארוך! אחרי מה שהיה לי אתמול בבדיקת הזקיקים, החלטתי שאני פורשת רשמית מהעניין. אני אעשה עוד פעם לפני התור אצל הרופאה, לראות (אני מקווה) שהביוץ מתקיים, וזהו. שום דבר לא מצדיק את היחס הזה שאני מקבלת, ואני לא מנסה כל כך הרבה זמן כדי להיכנס באופן קבוע למערבולת הרגשות הזו. אני באמת לא יודעת מה אני אעשה אם לא יהיה ביוץ ואז אצטרך לקחת כדורים ולעקוב. אבל אם הכל בסדר ויש ביוץ, אני לא מתכוונת לעקוב אחריו, מעדיפה לתת לזמן לעשות את שלו. כי מאדם שיש לו עיסוקים והנאות שונות, השבוע וחצי האחרונים הפכו אותי לאדם שמתעסק כל היום בבדיקות וספיגת עלבונות מרופאים מגעילים. ואני מבינה את מיכלי שאמרה שהיא צריכה חודש הפסקה מהכל, זה מאוד מתיש. אי"ה לא נצטרך את זה בעתיד (טיפולים וכו'), אבל גם אם כן, אז זה מוקדם מידי להיכנס לזה, לא? סה"כ חמישה חודשים זה עוד נורמאלי... כמה שאני רוצה ילד, אני גם רוצה שפיות. ומה קרה לי אתמול שגרם לזה? הלכתי לזקיקים אחה"צ, לא בקופ"ח הקבועה שלי אלא בזו שליד ביתי, שבה נתקלתי ברופא המגעיל שנקרא לו מס' 1. 2 פקידות שונות אמרו לי בטלפון שאפשר לבוא גם בערב וזה עודד אותי להתגבר על הפחד להיתקל שוב במס' 1, כי זו באמת שעה נוחה. הגעתי, הייתי אחרונה ולכן חיכיתי שעה. הרופא במיון
היה רופא ששמעתי שהוא לא נחמד, אבל אמרתי לעצמי שלא נורא, כולה בדיקת זקיקים, אני לא מתכוונת להישאר אצלו כפציינטית, אז נתגבר. כשהגיע תורי, בשבע בערב, הוא הסתכל בדף, הסתכל עלי והתחיל לצעוק (!!) שאני לא בסדר, כי לא עושים זקיקים בערב. אמרתי לו שבמזכירות אמרו לי לבוא בערב, והוא אמר לי שאם לא נוח לי בבוקר זו לא הבעיה שלו. מסתבר שיש שני מכשירי אולטרסאונד, וזה שפועל בערב (את השני מכבים משום מה) לא טוב לזקיקים, לא רואים בו טוב. לא רציתי להגיד שביום חמישי, כשהגעתי ראשונה, המכשיר היה מכובה וסה"כ חיכינו חמש דקות שהוא דלק, זה לא ביג דיל. אבל לא נכנסתי לזה. חזרתי ואמרתי שזה לא שלי לא נוח, אני הייתי מוכנה לבוא בבוקר אבל אמרו לי לבוא בערב. אבל הוא רק המשיך לצעוק, גם אחרי שאמרתי לו את שם הפקידה שאמרה לי לבוא, שזה לא בסדר ואני לא בסדר. בשלב זה כבר היו לי דמעות ושאלתי אותו אם הוא רוצה לוותר, אז הוא אמר שלא, שננסה. יצאנו לכיוון חדר האולטרסאונד וראיתי את בעלי מסתכל, נראה כאילו הוא הולך לצעוק על הרופא עוד רגע. חייכתי אליו, שיראה שאני בסדר
. נכנסנו לאולטרסאונד. או קיי, אני מחכה שהוא יזוז וייתן לי להתפשט מעבר לוילון, כמו כל רופא נורמאלי. אבל לא, הוא עמד מולי ופשוט חיכה, נאלצתי להתפשט מולו
ולעלות על המכשיר מולו והרגשתי פשוט מושפלת. הייתי כל כך מכווצת מהלחץ שלקח לו זמן עד שהוא הצליח להחדיר את המכשיר. לאורך כל הבדיקה הוא אמר שזה לא בסדר ואיפ אפשר לראות כלום, בסוף עשה לי טובה ואמר שיש זקיק 14 ס"מ (ביום חמישי היה 11), כך שאני מניחה שיש תקווה... אחרי 20 דקות משפילות יצאתי משם (מתלבשת מולו כמובן, לא מאחורי וילון), וברגע שיצאנו מהמרפאה פשוט התחלתי לבכות
. בעלי אמר לי שהוא כמעט הרביץ לרופא, אח"כ הוא אמר שכמובן שלא היה מרביץ לרופא אבל הוא ברצינות כמעט צעק עליו. הוא אמר לי שהוא לא מוכן שאני אתקרב יותר למרפאה הזו, שאת הבדיקה הבאה אעשה במרפאה הרחוקה, ואני אמרתי לו שאני מקווה שיראו שי ביוץ ואז אני פורשת מהסבב הזה. יש גבול. זהו, עכשיו אני דווקא בסדר, התאוששתי מהר באופן מפתיע. ואני במצב רוח טוב, לוחמני משהו. לא מוכנה שישפילו אותי יותר. וכואב לי להרגיש, על בשרי, מה ששמעתי בתיאורים רבים של אנשים במדינה הזו, על אטימות המערכת הרפואית. אמנם מהרופאה שלי אני מרוצה ומקופ"ח שלי אני מרוצה, אבל זה שאני לא חברה קבועה שם לא מצדיק את היחס שקיבלתי. שיהיה לכן יום טוב! אני אופטימית!

פּוֹנְג

New member
אפרסקה, גם אני כמעט הרבצתי לו

כשקראתי את מה שכתבת. ואני חושבת שאת בהחלט צריכה להתלונן. בלי קשר, יש עוד מקומות שעושים את הבדיקות הללו. אני לא יודעת באיזה איזור את בארץ אבל אולי תכתבי כאן ויתנו לך עצות לאן ללכת. מה גם שלכתוב כאן את שם הרופא שבדק אותך ולהזהיר את האחרות ממנו - זו גם אפשרות. אני שמחה לשמוע שהתאוששת מהר ואני מקווה שבכל אופן לא תפסיקי עם המעקב, כי אם כבר התחלת אז לפחות שתדעי איפה את עומדת. אחר כך תעשי הפסקה (אולי אפילו ל תשעה חודשים
) בכל אופן גם אני הספקתי לקטר הבוקר (בשירשור אחר) אבל אחרי מה שאת עברת - הקיטורים שלי הם כלום.

מעיןבר

New member
../images/Emo46.gif להתלונן ומיד!

לברר מי אחראי על המרפאה ולשלוח מכתב מפורט לו ולנציב פניות הציבור של הקופ"ח שלך! אין שום סיבה שהרופא יתנהג אליך ככה וישפיל אותך! מה זה הדבר הזה? אני בחיים לא נתקלתי ביחס כזה בזמן בדיקת זקיקים (עשיתי ברמת מרפא ברמת גן ויש שם 2 טכנאיות שעושות את הבדיקה והן נחמדות מאוד). חוצמז
ו-
- הזקיק שלך מראה תגובה יפה מאוד! את בהחלט בכיוון הנכון, אז תהני לפחות מהחדשות הטובות.

אפרסקה

New member
אתן באמת חושבות שאני צריכה להתלונן?

חשבתי על זה אבל אני פחדנית, תמיד חושבת על מה יהיה אם אצטרך להתקל ברופא הזה בעתיד והוא "יתנקם" בי... אבל אולי באמת כדאי?

מעיןבר

New member
מה זאת אומרת יתנקם בך?

אחרי שהוא ירגיש פעם אחת מי את, תטמיני לי שהוא לא ירצה להתעסק איתך יותר ויהפוך ל"נופת צופים" - כל זאת בהנחה שאכן תפגשי בו... חוצמזה - אני לא הייתי מסכימה להיבדק שוב ע"י אדם כזה, הזכות על גופי היא שלי - אף אחד לא יכול להכריח אותך!

פּוֹנְג

New member
ורציתי עוד משהו לומר לך

תכניסי את בעלך איתך לבדיקה! את תרגישי טוב יותר והוא יוכל להגן עליך אם יהיה צורך. וכן - להתלונן. ראשית- סביר להניח שהוא בודק הרבה מאד נשים והוא לא יזכור מי התלוננה. שנית - את באמת לא צריכה ללכת אליו יותר. שלישית - שיעיז!.

אפרסקה

New member
תודה לכולכן, לפחות אני יודעת שזו לא

רק הרגישות שלי ( מכירות את אלו שאומרים: "מה את מתפנקת? ככה זה בדיקות" וכדו'? אז טוב שאתן לא כאלה!)

אפרסקה

New member
ולמען שלום חברותיי בפורום...

אמנם אני לא רוצה להחשף על גבי הרשת, אבל מכיוון שזו לא המרפאה הקבועה שלי אלא בעיר אחרת, אני אספר שזה היה במרכז בריאות האישה (קופ"ח כללית) בנתניה, ולרופא קוראים ד"ר גוגול. שומרת נפשה תרחק!!

אפרסקה יקרה..

אני מאד מבינה ללבך אנחנו הרי באותה סירה..... אבל..... כל החברות שלי מטופלות שלו ואומרות שהוא רופא מעולה... אז קודם כל תתחזקי.. כי מיהו בכלל סתם אמצעי קטן בדרך להגשמת המטרה!!! נשיקות דארמה

אפרסקה

New member
את רצינית? כי הוא היה פשוט מחליא!

יכול להיות שלמטופלות שלו הוא טוב.... אבל תראי איך הוא התייחס אלי! אגב מישהי במרפאה הזהירה אותי מראש שהוא לא נחמד אבל לא תארתי לעצמי שעד כדי כך. אני, בכל אופן, למרפאה שם לא מתקרבת יותר בחיים. ודווקא מאוד התרשמתי מאיך שהיא נראית ומהציוד המשוכלל, אבל היחס מחפיר. מקווה שלחברותייך הוא מתייחס כמו לבני אדם.

אפרסקה

New member
ושאלה לעניין התוצאה של הזקיק...

ביום שני שעבר זה הזקיק הכי גדול היה 7 ס,מ (או מ"מ?), אח"כ ביום חמישי 11 ס"מ ואתמול 14 ס"מ. האם זה גידול יפה ותקין? הרופא מאתמול אמר ש"מזמן היה צריך להיות 20 מ"מ, אבל זה היה לפני שהוא ידע שי לי מחזור ארוך. נכון שזו תוצאה טובה? רירית 8 מ"מ וקצת ואין נוזל.

מעיןבר

New member
כמו שכבר כתבתי - זה מצויין!

זה מעיד שאת בכיוון הנכון ומסביר את המחזורים הארוכים - הביוץ שלך פשוט מגיע מאוחר יותר מה"נורמה" (ואני כותבת במרכאות כי אין דבר כזה נורמה מדוייקת בביולוגיה אלא רק טווחים).

Gill Gallad

New member
אני ממש המומה!

אפרסקה, אני מצטרפת בחום רב להמלצות להגיש תלונה. ההתנהגות הוולגארית הזו מחייבת תגובה. פשוט לא יאומן. אין לי צל של ספק שהאדון פשוט התרגל להתיחס כך אל מטופלותיו והוא שואב את "כוחו" מהעליונות המפוקפקת שלו על נשים פגיעות במצב רגיש ביותר. מעל לכל נותרתי מזועזעת מכך שהתפשטת והתלבשת מולו! זה הרי ממש משפיל ומבזה. עוד מעט תגידי שעמד לו כל הבדיקה... סליחה על הבוטות. אין לכך שום הצדקה, שומרת נפשה תרחק מרופאים כאלה! ובנימה חיובית יותר: היפ היפ הורייי על טפיחת הזקיק. יופי!

smagi

New member
אני בשוק אני בהלם אני המומה!

אמרתי לך שהרופאים של מיון נשים כולם "זבלים". אבל אין מה לעשות אנחנו צריכות אותם כרגע, ברגע שתיכנסי להריון את תדעי בדיוק למי לא ללכת.

אפרסקה ../images/Emo24.gif

אני כן בהלם ואני כן בשוק על היחס המזעזע והמשפיל הזה וגם אני ממליצה ללכת להתלונן על אותו רופא הרי גם ככה את לא מתכוונת לראות אותו שוב. פשוט חוצפה ממדרגה ראשונה ותאמיני לי שאני מאחלת לך מכל הלב את ההריון המיוחל בכדי שלא תצטרכי לראות רופאים שפלים כמוהו. אני שמחה לדעת שיש בך את רוח הלחימה תמשיכי כך אני גאה בך

אפרסקה

New member
תודה, יקירתי, ושמחה לראותך שוב בקרב

בקרבנו. נדמה לי או שמזמן לא היית פה?

גורבי

New member
זה פשוט מזעזע ../images/Emo46.gif../images/Emo46.gif../images/Emo46.gif../images/Emo46.gif../images/Emo46.gif../images/Emo46.gif../images/Emo46.gif

הייתי חולקת איתך כמה סיפורי אטימות רפואית משלי, אבל עדיף שלא... די אם אציין שכשאני הייתי מאושפזת להפסקת ההריון (מצב, איך לומר, די עדין מבחינה רגשית), בעלי אמנם לא הרביץ לאף רופא אבל בהחלט נאלץ להרים את הקול כדי שאני אקבל את הטיפול שהייתי צריכה - ולא בגלל שהוא טיפוס חם-מזג (הוא אחד מהאנשים הכי רגועים ושקטים שאני מכירה) אלא כי פשוט לא היתה ברירה אחרת. וכמובן, מכיוון שישראל היא ישראל, הצעקות עבדו כששום דבר אחר לא
. אני בהחלט חושבת שאת צריכה להתלונן - אם יש לך את הכוחות להתעסק בזה - על הגסות, על החדירה לפרטיות (מה פתאום להתלבש לפניו?), על האטימות. אבל אני יכולה גם להבין אם תרצי להשאיר את זה מאחורייך, ופשוט לא לחזור לשם לעולם. תהיי בטוחה שכולנו זוכרות עכשיו את שם הרופא הזה, ובזה כבר עשית "שירות לציבור"
. וחוץ מזה - ואני אומרת את זה בשיא הזהירות - אולי באמת הוכנסת לסחרחרה הרפואית טיפה מוקדם מדי (5 חודשים של נסיונות, נכון?). אבל אפשר לעשות לעניין ספין חיובי: למדת שהמערכת מתפקדת היטב, ושהביוץ כנראה מתרחש, כמו אצל רבות וטובות פה, קצת ב"איחור". אז אולי באמת צריך לעזוב לבינתיים את החוויות ה"מרנינות" של מעקב הזקיקים, ולמקד את הנסיונות למאוחר יותר בחודש (או לפרוש אותם על כולו, שזה תמיד טוב
). מה שבטוח, את צריכה לעשות מה שעושה לך ולזה שאיתך טוב, כי זה מה שחשוב בסופו של דבר.

אפרסקה

New member
גורבי, אכן הגעתי בעקבות זה למסקנה

שאני ממש לא רוצה להכנס בשלב זה לבדיקות. חמישה חודשים (וקצת) זה אכן עוד נורמאלי. המטרה הייתה לבדוק פעם אחת שהכל תקין ואכן יש ביוץ. ברגע שאראה במו עיני זקיק גדול (מקווה שביום חמישי, כמובן שבמרפאת האם שלו ולא במקום המגעיל הזה), אני מתכוונת לרדת מהעניין. זה לא שווה את העצבים שלי, לא את הבכי ולא את האובססיה שמתפתחת. שאלה - האם העובדה שאראה (הלוואי) זקיק גדול אומרת שבטוח יש ביוץ? ואם לא, אז איך יודעים בבטחה? על מנת להפסיק לבדוק זקיקים להבא אבל לדעת שהכל תקין?

גורבי

New member
אז ככה...

אני מצטטת את מה שהרופאה ראיתי אתמול אמרה לי: - אם אני באה מחר (או את, ביום ה') לביקורת ורואה זקיק גדול, בלי נוזל בדוגלאס, כנראה שהביוץ עוד לא התרחש (ואני חושבת שהזקיק יכול לגדול עוד, אצל שתינו), ואז צריך לבוא יומיים אח"כ שוב, בעצם עד שרואים שכבר אין זקיק, ואז (חשוב!) עושים בדיקת דם לפרוגסטרון, שאמורה להגיד בביטחון אם התרחש ביוץ. - אם אני באה מחר, וכבר לא רואים זקיק, אז כנראה שהביוץ התרחש, ואני עושה את בדיקת הדם כבר מחר (או יום אח"כ). היא נתנה לי גם הפניה לבדיקת הדם, אבל אותה תוכלי בכל מקרה לבקש מהרופאה שלך ביום חמישי. ועכשיו, תקנו אותה אם היא טועה
(או אותי אם לא הבנתי נכון). שלך, גורבי (שעכשיו בחרדות שאולי פספסנו את הביוץ) (כי השתעשענו שלשום ואתמול לא) (ומה יהיה אם) (ואיך הפכתי לכזאת פקעת עצבים)

למעלה