בוטן השתגעה!!

zoe gra

New member
בוטן השתגעה!!

החתלתולה הסיאמית שלי בת חודשיים ומאז שנתתי לה את החופש להסתובב בכל הבית נהיה לה מנהג ממש מוזר וכל פעם שאני מתקרבת אליה היא הולכת מן הצידה בגב מקומר עם שערות סומרות וציפורניים שלופות? האם זה מוקדם מדי לתת לה להסתובב בכל הבית כאוות נפשה? זה ממש מלחיץ אותי!! ושאלה נוספת! יש לי בבסיס גורה טריקולורית מדהימה וראיתי שיש לה מן התקרחויות כאלה על הראש,האם זה מסוכן? שאלתי חברה והיא אמרה שזה מדבק לבני אדם,מה הדרך הכי טובה לגעת בה ולקחת אותה לוטרינר בלי הסיכון להדבק?

מדבק לבני אדם אם זו באמת פטריה

לא בטוח שזה המקרה אולי זה בכלל גירוי מפרעושים הדרך הכי טובה היא כפפות וארגז מרופד בסדינים שלא צריך אני משערת?

y נ ת

New member
מקפיצה עבורך לעוד תגובות

לגבי בוטן נשמע לי שהיא פשוט מפחדת. היכן היא היתה עד עכשיו? איך היא התנהגה כשהתקרבת אליה עד עכשיו? אם היא היתה בחדר / פינה משלה אפשר להבין אותה. הבית כל כך גדול ולא מוכר, ואתם כל כך ענקיים, והיא כל כך פיצפונת. (תנסי לרגע להיות "במקומה". איך הכל נראה כל כך גדול ומאיים בשבילה.) מה שאני הייתי עושה, הייתי מחזירה אותה למקום הבטוח שלה, ולאט לאט, בהדרגה נותנת לה לגלות עוד ועוד חדרים בבית. אולי לסגור דלתות ובהדרגה לפתוח לה. אולי בלילה כשהכל שקט היא תרגיש יותר בטוחה לחקור לבד את הבית. לגבי ההתקרבות אליה, תנסי לשבת ולתת לה להתקרב אליך. לאט לאט. זה תהליך שיכול לקחת קצת זמן. לתת לה לאכול מהיד שלך, לשחק איתה. לגבי הגורה בבסיס, זו עלולה להיות פטריה מדבקת (גם לאנשים וגם לבוטן שלך) ולכן הדרך הטובה ביותר לגעת בה עד שתהיי בטוחה מה יש לה תהיה באמצעות כפפות. קחי אותה לוטרינר בתוך ארגז סגור מרופד במגבת/ שמיכה כדי שהיא לא תפחד / תברח / תשרוט.

zoe gra

New member
תודה רבה!

אני חושבת שאתן לה להסתובב קצת בלילה ואולי זה יעזור... היא בד"כ מאוד מתלטפת וכו' רק כשהיא מסתובבת לבד בבית היא נהיית ככה בגלל זה נבהלתי:S

zoe gra

New member
שאלה דחופה נוספת!!

איך מונעים מהחול בארגז להתפזר בכל החדר? יש לי חול מתגבש של פטספל והוא עובד ממש טוב אבל כל פעם כשבוטן יוצאת משם קצת חול יוצא איתה עד שכל החדר מלוכלך בחול! האם יש שיטה למנוע את זה?או שאני צריכה פשוט לטאטא כל יום?[זה ממש מייאש]

למעלה