בהיי-טק מתלוננים על מחסור במהנדסים - אבל הנתונים מספרים סיפו

• פותח הנושא dts
  • פורסם בתאריך

dts

New member
בהיי-טק מתלוננים על מחסור במהנדסים - אבל הנתונים מספרים סיפו

נושא חדש /ישן
חסרות המסקנות הישנות והטובות שמקבלות מקום שולי במקום במה אמיתית ונכונה.
דה מרקר
http://www.themarker.com/technation/1.4049252

hadooper

New member
ישנו עודף רציני בכוח אדם ומהנדסים שרק ילך ויעמיק.

&nbsp
מס החברות באמריקה ירד היום לרמה של 15%, מה שיעביר משקיעים ופעילות קיימת לארה"ב.

vinney

Well-known member
״ירד היום״

GuestOfHonor

New member
כרגיל, הלמ"ס מחלטרים - מידע חסר משמעות

מאגדים תארים שבינם לבין עצמם אין כמעט קשר. ההיצע והביקוש של בוגרי מדעי המחשב שונה מבוגרי הנדסת מכונות או הנדסת תעו"ן.

ליצנים.

למרות זאת, המסקנה זהה למה שאני אומר פה שוב ושוב. לא חסרים מהנדסים. חסרים מהנדסים מנוסים וטובים. אני מרגיש את זה היטב בכל מקום עבודה שעבדתי בו מאז שאני פה בפורום.

hadooper

New member
יש בזה משהו... אם כי...

&nbsp
אני חייב להודות שמצד אחד אני אמנם חושש מהתחרותיות החריפה שתיווצר כאן אחרי ייבוא המהנדסים הזרים, אבל מצד שני אני חושש אף יותר שהמקצוע יאבד מהיוקרה שלו אם חברות תאלצנה להעסיק קופי-קוד במקום עובדים שפותרים בעיות אמיתיות עצמאית עקב מחסור.
&nbsp
כיום בוגרים טריים ללא נסיון מוצאים עבודה בתחום יחסית במהירות ואני לא חושב שזה מצב תקין.

GuestOfHonor

New member
לא חושב שהמקצוע בדרך להפוך ל"עורכי דין 2"

ואני לא רואה בעיה בבוגרים טריים שמוצאים עבודה בקלות.

חברה שמעסיקה בוגר טרי צריכה להבין את עסקת החבילה - יש כאן מישהו עם פחות נסיון אבל פוטנציאל, שאפשר לקחת בפחות כסף, אבל לתת לו או לה ללמוד ולהתנסות כדי להשתפר. כולנו היינו כאלה, ואני לא רואה חסרון בלתת לעוד אנשים צ'אנס להיכנס בדלת ולהתפתח.

Nuke1985

Active member
כתוב בכתבה שהם כן זיהו מחסור בחומרה ותוכנה

מתוך הכתבה:

"החוקרים גורסים כי תחושת המחסור נובעת משלוש סיבות: הסיבה הראשונה היא היווצרות מחסור נקודתי בתחומים ייחודיים של הנדסת חומרה ופיתוח תוכנה, ולדברי החוקרים, זהו דבר בלתי נמנע בעולם של טכנולוגיות משתנות המתחלפות בתדירות גבוהה. כלומר, במובן מסוים, בשוק חסרים מהנדסים בעלי ניסיון, ולא כוח אדם דווקא. "

למרות שנראה ששני המדדים שהם מסתמכים עליהם (שכר ומספר משרות פתוחות) הוא בעייתי.

בהחלט ייכול להיות שמפרסמים כמה משרות, אבל בפועל מספר התקנים הוא קטן יותר, יש גיוסים שהם "גיוסים דחופים/חיוניים" שבהם מגייסים מהר, ויש גיוסים שהם יותר "nice to have" שהמטרה בהם היא השבחה של הכוח אדם ואז הרבה יותר "בררנים" בגיוס, אז אתה מפרסם כמה משרות מהסוג השני ורק חלקם מגיוסים, לדוגמה אצלנו היה מקרה שהיה תקן והיו בררנים ורצו לגייס מישהו עם ניסיון למרות שמישהו חסר ניסיון עבר את הראיונות ובסוף לא גייסו אף אחד והתקן בוטל.

תיאורתית גם עליה בשכר יכולה לנבוע מעלייה בפריון של העובדים למרות שאין ממש עליה במספר המשרות.

גם לא נראה שהם בדקו האם יש בעיה של בררנות יתר של המעסיקים, אני כל הזמן שומע שהרבה אנשים לא מוצאים עבודה בגיל 50 אבל עד עכשיו אני לא מכיר שום בדיקה רצינית/מדעית שנעשתה בנושא. מספיק שה40 אחוז התחתונים מבחינת ייכולת לא מוצאים עבודה וכבר מדובר בבעיה רצינית.

אני גם חייב להודות שאני לא מת על הרעיון של להביא עובדים זרים, הנטיה שלי היא לתת לשוק החופשי לעשות את שלו והעליה בשכר תוביל בסופו של דבר לעליה "אורגנית" בהיצע של מהנדסים ישראלים שישאירו את הכסף והידע בארץ.

למעלה